Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes rászoktatn...

Szerintetek érdemes rászoktatni a babát, hogy minden étkezés asztalnál ülve történik, vagy a kisétkezéseknél (pl uzsonna) lehet lazítani?

Figyelt kérdés
2020. okt. 31. 16:21
A kérdező szavazást indított:
Minden étkezés asztalnál ülve
Kisétkezés lazábban, pl uzsonna lehet játék közben is
61 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Minden étkezés asztalnál. Bölcsiben, oviban is ez lesz a szabály.
2020. okt. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Arra érdemes rászokatni, amit hitelesen tudtok prezentálni.

Ha anyuka-apuka pl: a tévé előtt tolja a csipszet vagy eszik utazás közben az autóban, akkor nem lesz hiteles a minden étkezés asztalnál.

Az, hogy az oviban máshogy lesz - ahhoz nagyon könnyen alkalmazkodni fognak.

2020. okt. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

Én úgy indultam,hogy minden étkezés az asztalnál, aztán ahogy telt az idő lazítottam.

Pucolok egy tálba almát nasizni, aztán a tállal együtt közlekedik. Ha elfogy és kér, akkor jön a konyhapulthoz. Ugyanez van pl. pogácsával, szendviccsel. Az ovi szerintem más, ott a csordaszellem úgyis irányítja.

13 hónapos.

2020. okt. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
21%
Miért akarod nem az asztalnál etetni? Ha ti is a lakás különböző pontjain a padlóról zabáltok, akkor persze semmi gond. A lényeg az, hogy a gyerek ismerje meg a környezete étkezési kultúráját.
2020. okt. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Jézusom ötös, neked aztán tuti nincs gyereked 😂🤦 Szerinted a gyereknek nincs ugyanannyi joga az asztalnál ülni, csak mert nem tud szépen enni? Az anyukának is a szoba sarkában kell kushadnia amíg megeteti, nehogy már ő is részt tudjon venni az étkezésen...édes istenem, inkább keress egy másik kategóriát amihez közöd is van.


A kérdésre válaszolva: nálunk minden étkezés asztalnál történik, kivétel ha nasinak gyümölcsöt eszik (pl almát kicsire összekockázva tányerkában, vagy valami olyasmit amivel nem maszatol) azt beviheti a nappaliba és játék közben megeszi. De olyan nincs, hogy én rohangálok utána a kajával. Nagyon szépen eszik amúgy, ha kiborul összeszedi egyedül, ha maszatos lesz kéri, hogy töröljem le a kezét/arcát. 18 hónapos.

2020. okt. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Mi soha nem eszünk asztalnál a férjemmel. A gyereket beültetem az etetoszekbe, de a szobában eszik.
2020. okt. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Alapból jó rászoktatni, hogy asztalnál. Ha az uzsonna nem az asztalnál történik, akkor is ülve, tiszta kézzel. Nagyon nem bírom, amikor egy gyerek kajával a kezében rohangál, játszik. Balesetveszélyes is (félrenyel), piszkol, morzsál, gusztustalan.
2020. okt. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

Én is azon az elven voltam, illetve vagyok is még, hogy asztalnál eszünk. De végül nálunk ez sokat lazult. Az esetek 80%-ban valóban az asztalnál ül, de nem mindig van hozzá türelme és olyankor nem is erőltetem. Jön megy a konyhában és néha oda fordul egy falatért, amíg eszünk. Ez nem zavar, viszont nem vagyok hajlandó utána rohangálni, hogy egyen. Annyi ideje van falatozni, amíg mi eszünk.


A bölcsi, ovi tényleg más tészta, mert ott alkalmazkodnak.

2020. okt. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nekem mindegy hogy hol esznek a gyerekeim csak egyenek ha éhesek és ha összekennek valamit akkor takaritsák össze
2020. nov. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A #7 válaszolóval értek egyet. Az uzsonna, tízórai nem muszáj, hogy az asztalnál történjen, de akkor is tiszta kézzel, ülve, nem játék közben. Különben is így hiteles, hiszen én is nassolok mondjuk tévézés közben a kanapén ülve, de nem mondjuk vasalás közben, a tiszta ruhára szórva a morzsát.
2020. dec. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!