Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Valami gondja van, de nem...

Valami gondja van, de nem mondja el. Hogyan szedjem ki belőle?

Figyelt kérdés

Tesóm 2 éve költözött el és nagyon befordult. Csendesebb lett, elhúzódott mindenkitől. Nagyjából 5 hónapig nem találkoztunk, mert korona, nem ér rá, szóval konkrétan lerázott. Egy hete felhívtam, hogy gondok vannak otthon, had aludjak ott egy kicsit, úgyis online sulim van. Megengedte, összeszedtem a cuccomat és elmentem hozzá. Mikor ajtót nyitott rá sem ismertem. Nem hízott, nem ápolatlan, de olyan halott tekintete van. Nagyon szomorú, üres szemei lettek és nem bírok ránézni. 4 napot töltöttem nála és láttam miket csinál. Hazaér a munkából, olvas valamit, bekapcsol egy filmet és leissza magát. Hétköznap nem annyira vészes, csak mélyen alszik miatta, de hétvégén amint felkelt már kezdte elölről. Nem jött hozzá senki, nem ment sehova. Velem sem beszélt sokat, került és lesütötte a szemét. Próbáltam beszélni vele, de csak ült és nem válaszolt.

Nagyon rossz így látni, szüleink is alkoholisták(ezért engedte meg, hogy ott aludjak, tudja, hogy ritkán eldurvulhat a helyzet).

Hogyan tudnám kiszedni belőle, hogy mi a gond? Vagy legalább hogyan tudok segíteni? Gondoltam rá, hogy több időt töltök vele, esetleg hazudok, hogy balhé van otthon megint. Nem szeretném, ha neki is olyan élete lenne, mint anyáéknak.



2020. nov. 26. 22:28
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

Súlyos depressziós, magányos, az alkohol meg csak elmélyíti.

Lehet, hogy jobb lenne, ha kicsit hosszabb ideig megpróbálnál vele lenni.

2020. nov. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%

Nem volt kapcsolata? Esetleg abban problémái vannak vagy pont nincsrn kapcsolata?


Sajnos magamra ismertem, egyedül élek, nincs kihez szólnom iszok,

2020. nov. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nincs kapcsolat és szerintem nem is volt (nem említett soha senkit).
2020. nov. 27. 23:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!