Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek ez normális...

Szerintetek ez normális ajándékozásnál?

Figyelt kérdés

Ha ki jelenti a sógornőm, hogy neki ne vegyünk akármit, kérdezzük meg előtte, hogy az jó lesz-e, amit venni kívánunk neki?

A család többi tagja egyáltalán nem nagy igényű; ez a lány a párjával él, 25 éves, nem gyerek már, mégis nem kényesség ez a viselkedés tőle? Sajnos ő az aki, nem tud örülni bárminek és ezt szóvá is teszi.


2020. dec. 19. 11:36
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
92%
Valószínűleg nem akar egy harminckettedik használhatatlan szart. Én inkább azt mondanám a helyében, hogy ne vegyetek semmit.
2020. dec. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
69%
Én nem vennék neki semmit
2020. dec. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
85%

És mi ezzel a gond? Miért lenne jobb, hogy valami olyanra dobnád ki a pénzt, ami aztán a kukában landol, mert nem kell neki?

Szerintem nagyon gáz ez a felfogás, hogy minden szarnak kötelezően örülni kell. De hát biztos én is kényes vagyok. :)

2020. dec. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 A kérdező kommentje:

Nyilván nem olyan dolgot vettem neki, amilye már van. Minőségi termék, én örülnék ha ilyet kapnék.

Ő letudja az ajándékozást egy tusfürdővel, esetleg egy alsó nadrággal. Ami lehet, nem jó rám,ám mégse sérteném őt meg, hogy minek vette...

2020. dec. 19. 11:42
 5/58 anonim ***** válasza:
85%
Ne vegyék neki semmit
2020. dec. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
95%

Nos lehet ha te is elmondanád, hogy minek örülsz meg minek nem, akkor olyat kapnál. Ha megjátszod a kitörő örömöt a tusfürdő láttán, mert úgy illik, akkor magadra vess.

Ez meg, hogy hát te örülnél ha olyat kapnál, jó nagy baromság. Nem is értem a logikát. Miért kellene hogy ő örüljön olyasminek, amit te akarsz?

2020. dec. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 A kérdező kommentje:

Lehet velem van a baj, én barminek tudok örülni,ennek is oka van.

ha azt kapom, de van mar olyan tusfürdőm, vagy épp nem szeretem azt a típust, nem megjátszom, hogy jajj de szupiii.

Elfogadom, és szívből megköszönöm a szándékát...

2020. dec. 19. 11:49
 8/58 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk évek óta úgy működik, hogy megkérdezzük a másiktól, mit kér. Van egy kimondatlan de már megszokott összeg persze. Felnőtteknél ezt sokkal értelmesebbnek tartom.

Én nem szólok senkinek ha meglep, mivel esetleg még nem tud erről a szokásunkról, megköszönöm, örülök neki amíg ott van. Majd megy a minőségi én is örülnek neki dobozba. Vicc nélkül, annyi ilyet kaptunk már, hogy nyitottunk neki a gardróbban egy dobozt. Én ezért veszek olyannak akivel nincs ilyen egyezség, tusfurdot stb. De mi családostul szoktuk az ilyen ajándékozókat megkérni hogy kérlek ne próbáld ki találni mit vegyél kérdezd meg.

Egy lényeges különbség persze van, nálunk ez család szintű.

2020. dec. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
65%
3-as: Akkor mondja azt, hogy neki ne vegyenek semmit. Ennyi.
2020. dec. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
89%

"nem kényesség ez a viselkedés tőle?"


Szerintem nem. Nekem is a halálom, mikor kapok valami tök felesleges szart amit aztán oda sem adhatok, mert nem illik, ezért ott porosodik a fiókban.


Régen nem szerettem a snassz tusfürdő és társai ajándékokat, de manapság még ezeknek is jobban örülök, mert legalább el lehet használni.


Mondjuk ha választhatnék, akkor azt mondanám, vegyen mindenki egy Head&Shoulders sampont nekem meg 1-1 tekercs WC papírt, az legalább elfogy.


De mikor kapok eper illatú dezodort férfiként, azzal úgy sokra nem megyek.

2020. dec. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!