Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A sógornőmék minden ajándékozá...

A sógornőmék minden ajándékozás alkalmával valami olyan ajándékot ad amit valahonnan szerzett. Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés
A sógornőm, meg a sógorom olyan helyen dolgoznak, hogy sokmindenkit ismerenek és sok helyre tudnak ingyen jegyet szerezni. Na most ő ezt adja karácsonyra, születésnapra stb. Kaptunk már tőlük promóciós törölközőt, koncertjegyet, mecsjegyet stb. Mi minden alkalommal veszünk nekik rndesen ajándékot és tényleg nem várom el, hogy sok pénzt költsenek ránk karcsonykor, vagy születésnapokkor, de már megint előjött azzal, hogy akarunk-e egy bizonyos koncertre menni, mert akkor az úgy jó-e ha azt kapjuk karácsonyra. Én meg nem mondhatom, hogy nem, inkább kifizetjük, de egyszer vegyél már valami rendes ajándékot, mert ez olyan átlátszó. De mégse mondhatom a szemébe, hogy tudom, hogy ezt ingyen szereztétek.

2017. nov. 7. 19:25
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
82%
Ti meg guberáljatok nekik a bolhapiacon valamit karácsonyra! :-)
2017. nov. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
87%
Ha drágán megvenné a jegyeket,és úgy adná oda,akkor már jó lenne?
2017. nov. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
2-es. Nem, hanem ha én tudok valahova ingyen jegyet szerezni akkor megkérdezem, hogy lenne-e kedvük eljönni, mert tudok rá jegyet szerezni. A karácsonyi ajándékot meg gondosan megválogatnám, ami tükrözi a köztünk lévő kapcsolatot, szeretetet, tiszteletet. Eszembe nem jutna azt mondani, hogy de akkor ezt kapjátok karácsonyra.
2017. nov. 7. 19:33
 4/39 anonim ***** válasza:
77%
Irigylem a problémáidat és egyben örülök, hogy mi nem ünnepeljük már a karácsonyt, így ebből az erőltetett ajándékozós marhaságból is kimaradok. Ugyanazt csinálnám, amit a sógorodék, mert semmi kedvem ilyesmire költeni. Attól még szeretem a rokonaimat, barátaimat, csak számomra nem ez a módja a szeretet kifejezésének.
2017. nov. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
83%
Igen, szerintem normális. Én is adtam már színházbérletet a tesóméknak, ingyen kapott kultúrautalványból vettem nekik is, magamnak is. Na és? Örültek neki, mert amúgy is vettek volna, egyébként meg nem azon múlik az ajándék értéke, hogy mennyi pénzt fizettél érte.
2017. nov. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
91%

De miért nem lehet azt mondani, hogy

- Ne haragudjatok, de nem akarunk menni a Justin Bieber koncertre, vagy nem akarunk sakk versenyre menni. De tudjátok mit? A 2020-as olimpiai megnyitójára ami Tokióban lesz, oda szívesen elmennénk..


Igenis lehet nemet mondani egy koncertjegyre vagy bármire.

Sőt amikor átadják a hotel Gellért törülközőket, akkor nyugodtan meglehet kérdezni, hogy

- ezt most ti loptátok a hotelból vagy osztogatták nektek mint reklám?

Ha nem szóltok akkor nem értik meg a gondjaitokat.

2017. nov. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
84%
Az ajándéknak nem a kifizetett ára a lényeg szerintem. De ha mondjuk semmi kedved arra a koncertre elmenni, azt mondd meg nekik. Én örülnék a jegyeknek, az biztos.
2017. nov. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
70%

Ha problémád van beszéld meg velük, innen senki nem fogja megbeszélni helyetted.

Szerintem teljesen normális, hogy ha nem muszáj akkor nem költ az ajándékoda, főleg ez a hisztid után.

2017. nov. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
88%
Válaszold ezt: "Nem, köszi, nem szeretnénk koncertre menni. Viszont szükségünk volna törölközôre/ágynemûre/vánkosra/kávéfôzôre. Vehetnéd nekünk ezt karácsonyra. Mi nektek vízforralót veszünk, ahogy megbeszéltük múltkor."
2017. nov. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
67%

Én jegyeknek nagyon örülnék. Főleg, hogy sokszor alig lehet jegyet kapni normálisabb eseményekre. Ez szerintem tök jó ajándék! És nem érdekelne, hogy nem került neki konkrétan pénzébe.

A repis törölköző, stb. valóban gáz :)

2017. nov. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!