Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Utalom a testverem, mit tegyek?

Utalom a testverem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
16 vagyok o pedig 18, mindketten lanyok vagyunk. elegem lett belole hogy kiskorunktol kezdve lekicsinyit, bant, ver, szid, stb. legutobb nagyon betelt a pohar, azota nem beszelunk. (kb 4 honapja) egyutt lakunk, igy nem elkerulheto, hogy ne kelljen latnom, kozeleg a karacsony, es belegondolni is szornyu, hogy egy asztalnal kell vele uljek majd. nem beszelunk, de direkt tesz undorito megjegyzeseket ram valaki masnak aki szinten epp itt van a hazban, egyszoval o is gyulol. meglatom, es konkretan elkap a feszultseg, nagyon ideges leszek, es az ilyen megszolalasai utan amiket masoknak mond kicsit se feltunoen, alig birom visszafogni magam, hogy ne menjek neki.
2020. dec. 22. 13:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%

Valószínűleg valamiben jobb vagy nála, hogy így próbál kompenzálni. Testvéri rivalizálásból fakadhat ez, csak nálatok kicsit eldurvult. Biztos, hogy nem egyszerű, de főleg most karácsony előtt remek alkalom lenne, hogy megpróbálj beszélni vele. Csak ti ketten. Vennék egy nagy levegőt, és odamennék hozzá, hogy üljetek le, nyugiban, és mondja el, mi baja veled, min kéne változtatnod (akkor is, ha úgy érzed, hogy nem neked kellene), hogy normális legyen a viszonyotok, mert ez így senkinek nem jó. Ha látná, hogy te kész vagy kompromisszumot kötni, vagy egyáltalán hajlandóságot mutatni a békülésre, kizártnak tartom, hogy ő ne enyhüljön meg irányodba. Kezdjetek új lappal, és felejtsétek el, ami eddig történt. Még ha nehéz is. És ha nem is lesztek legjobb barátnők, legalább ne marjátok egymást. Kire számíthat mégis az ember, ha nem a családjára?

Ha ezt megteszed, felülkerekedsz rajta rögtön, szerintem becsülni is fog érte.

2020. dec. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
Mi tette ilyen rosszá a viszonyotokat?
2020. dec. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Alarmkukac válasza:
43%
Én teljesen egyetértek 1-essel
2020. dec. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%
Ilyen agresszív rohadékkal szemben ha békülékenységet mutatsz, csak azt fogja érezni, hogy gyenge vagy, ő győzött, és csicskájaként fog veled ezután viselkedni. Az erőszakos emberek csak az erőszakból értenek.
2020. dec. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
koszonom 1., de sajnos nem olyan a viszonyunk, a 4.el ertek egyet. mindig bantott, lelkileg es fizikailag is, szornyu nyomokat hagyott bennem. mivel en vagyok a kisebb, nem szoltam be soha ugy neki, vagy ha igen, ot nem erdekelte, mert hat o a “nagy”. egy ido utan kialakult bennem a kisebbsegi komplexus, onbizalomhiany, bizalmi problemak stb. mindenrol o tehet. hogyan tudnam elfogadni magam, ha egy csaladtagom az aki mindig a melybe nyomott, eltiport, mikor pont, hogy tole kene a segitseget kapnom?
2020. dec. 22. 13:51
 6/15 A kérdező kommentje:
es o sosem kert bocsanatot, tenyleg soha! akkor miert megint en kerjek, mikor o bantott engem? ez egyszeruen nem fer ossze nekem. mindig o volt az aki a vitat generalta, aki elarult, es aki gyuloletet sugarzott
2020. dec. 22. 13:53
 7/15 anonim ***** válasza:
85%
Szüleitek nem élnek?
2020. dec. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
27%
Gondolom külön szobában laktok, menj el és vásárolj valamilyen egész halat, (bármilyen fajtájút) minél nagyobb annál jobb, és amikor nincs otthon rejtsd el valahol a szobájában olyan helyen ahová ritkán néz be (ágyneműtartó, szekrény mögé), ez szépen berohad majd neki.
2020. dec. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
45%

Ne nyomd fogyatékosba.


Ha egy kapcsolat szar nagyon kényelmes megoldás, hogy egy az egyben valaki másra kend de azért az esetek többségében ez két ember hibája.

Az hogy ő esetleg nem mutatta ki, hogy neki is fáj amikor te megpróbálsz visszavágni nem jelenti azt, hogy nem is találtad be sose, mert ha nem érdekelnéd akkor nem próbálna bántani se.


Szerintem vagy írj le konkrét dolgokat, hogy miért ilyen a kapcsolatotok ha nem csak megerősítést szeretnél kapni, hogy te szegény elnyomott áldozat vagy.

Legegyszerűbb az lenne, hogy ezt beszéld meg valaki olyannal aki mindkettőtöket ismer és nem elfogult egyikőtök irányába se.


Egyáltalán feltetted már magadban a kérdést, hogy mit akarsz tőle vagy ő mit akarhat tőled?

2020. dec. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%
Pszichopatánál nem sok értelme van a rohadék lelkét elemezni. Nem változik. Főleg, ha kezdettől ilyen, egészen kicsi korától.
2020. dec. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!