Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ha (ne adj isten) meghalnak a...

Ha (ne adj isten) meghalnak a szülők akkor a nagynéni/nagybácsi vagy a nagyszülők veszik gyamság alá a gyereket? Mi alapján dől el?

Figyelt kérdés
Nincs a csaladomban ilyen szituáció (sose legyen), de elgondolkoztam testvérként, hogyha lenne egy unokaöcsém/húgom akkor baj esetén beugorhatnék-e gyámnak, mondjuk egyedülállóként.

2021. jan. 4. 03:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
23%
A 2-es írta az első mondatában, hogy a nagyszülők döntik el!
2021. jan. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
#8 a keresztszülőség jogilag nem rokonság
2021. jan. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

11!


A kettes én vagyok. Az értő olvasás nagyon hasznos dolog ám.


A kerdes:"Ha (ne adj isten) meghalnak a szülők akkor a nagynéni/nagybácsi vagy a nagyszülők veszik gyamság alá a gyereket? Mi alapján dől el?"


Válasz:

"Általában a legközelebbi felmenő rokon, tehát a nagyszülő. Az dönti el, hogy alkalmas e ra."

Mivel nem esik le még mindig, figyelj: ket kérdés van. A válasz is két részből áll. Első rész az első kérdésre válasz, második rész a másodikra.

2021. jan. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
77%

Nem kell rokonnak lennie a gyámnak, de általában rokonok lesznek azok. Nekem volt nemrég egy ügyem, ahol a szomszéd vette magához a gyereket, mert más nem volt rá alkalmas.


Az pedig, hogy valaki alkalmas a gyámságra, nem teszi automatikusan gyámmá, hiszen a leendő gyàmnak vállalnia is kell a feladatot.

2021. jan. 5. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!