Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti megvendégelitek ebéddel/vac...

Ti megvendégelitek ebéddel/vacsorával a szűk vendégsereget (csak nagyszülők, nagynénik, nagybácsik) a gyermeketek szülinapján? (10-15 km-es körzetben laknak, tehát nem a világ másik végéről érkeztek étlen-szomjan. )

Figyelt kérdés
Én totál kiakadtam: anyósom a fejemhez vágta, hogy én NEM VÁRTAM ŐKET, mert nem sütöttem húst, nem készítettem köretet, savanyúságot, stb, szóval nem volt teríts-meríts, és ez milyen rosszul esett nekik, pedig ha vendégeket várok, akkor illett volna... Amúgy volt torta, többféle süti, italok. A mi családunkban szülinapkor ez dukál, amúgy a gyereket ünnepeltük, szerintem nem az evésről szólt a délután; karácsonykor nyilván természetes, hogy van habzsi-dőzsi.

2012. ápr. 26. 21:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Unokáim szülinapján csak torta és pezsgő van. Eszembe sem jutott még, hogy komplett ebédet várjak.
2012. ápr. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
nálunk szokás kész ebédsort főzni a gyerekek /én meg a tesóm/ szülinapjára, névnapjára. Még most is, hogy 27/23 évesek vagyunk. Én is szívesebben vettem volna, ha főzöl valami tök tuti kaját, mert imádok enni, de azért nem akadnék fent emiatt. Anyósod kicsit bunkó volt, de legközelebb beszéld meg a férjeddel is, hogy náluk mi a bevett szokás, vagy ha az nem tetszik, akkor teremts új szokásokat..
2012. ápr. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
59%

nálunk a szülinapokon bárki bármilyen messziről/közelről jön, akkor mindig van ünnepi menü... de itt az az elv, hogy szülinapra hívják az embert és ha már meghívtam, akkor meg is etettem (akkor is, ha a szomszédban lakik).

(viszont a karácsony csak a nukleáris családé, uh lehet, hogy így kompenzáljuk)

2012. ápr. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%

Én ugyan a gyerek oldaláról írok, de nálunk ilyen soha nem volt.(hála a Magasságbélinek) Kb. 10 éves koromig jöttek a nagyszüleim, de inkább mi mentünk hozzájuk. Ott felköszöntöttek, ettünk tortát, és kész. Még csak nagynénik sem voltak, meg egy szem unokatesó sem.

De különben is, ki bírja azt anyagilag?


Viszont expároméknál minden. Az összes unokatesó, nagynéni, nagybácsi, örökbe fogadott gyerek, kutya, macska...mindenki. Hat fogásos ebéd, minimum 4 torta, és ezzel együtt egy dög unalmas társaság. Az a vicc, hogy ott a "gyerekek" már 25-30 évesek, de még mindig megtartanak a szüleik nekik mindenféle szülinapot, névnapot, ballagást, amin persze kötelező a részvétel. Baromira élveztem ezeket a bulikat...

2012. ápr. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%
Sőt, a szüleim is megünneplik ugyanígy a saját sznapjukat is! túl az 50en. Utolsónak üzenem, hogy ez nem korfüggő, a nagy társasággal való étkezés...:)
2012. ápr. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
51%
5. Lehet, hogy igazad van, de az ő családjukba annyira gyerekként kezelik még mindig ezeket a "felnőtt" férfiakat (és ők meg annyira hagyják is magukat úgy kezelni), hogy egy életre elment a kedvem az ilyen összejövetelektől. Ráadásul...nagyon unalmas bulik voltak ám! Ha az ember jól érzi magát valahol, oda természetesen szívesen megy, nem igaz? De ahol nem...:( (és bizony sűrűn voltak ilyen összejövetelek)
2012. ápr. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%
minden pasi csak egy nagy gyerek. :Dmegértem, hogy neked ez nyűg, ha nem annyira jópofa a család. Dehát ez van:)
2012. ápr. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszaitokat. A gyerekem 1. szülinapját ünnepeltük (első gyerek, első unoka a családban), gondoltam, ő legyen a középpontban, ne a kajahegyek. A rokonság kora délután érkezett, jóval ebédidő után, de bőven vacsoraidő előtt, és csak néhány órát maradtak. A gyerekem amúgy akkor már néhány napja beteg volt, a rokonok tudtak erről. Ők falusi népség (a párom oldaláról), gondolom, ezért számítottak evészetre, bár, amikor az ő családjukban ünnepeltünk szülinapot, akkor sosem volt kimondottan ebből az apropóból sütés-főzés... (A karácsony, húsvét más, akkor minden évben többfogásos ünnepi ebédet prezentáltam.) De én a helyükben AKKOR SEM TESZEM SZÓVÁ UTÓLAG, hogy mit hogyan kellett volna!!! Az eszem megáll...
2012. ápr. 26. 22:58
 9/15 anonim ***** válasza:
66%

A ferjem szulei masik nap jonnek mint a ferjem nagymamaja es mindannyian 300km-rol.Koran jonnek,mert 4kor indulnak is vissza.Nekik szoktam ebedet kesziteni,de csak 1 felet amit tudom,hogy szeretnek.Persze van suti meg innivalo es torta.

Az en szuleim es a mamam 1 ora alatt itt vannak, nekik nem keszitek ebedet csak sos es edes sutit plusz ugye torta meg kola es asvanyviz.Ezeket szeretik.Nalunk soha nem volt divat ebedre meg vacsorara hivni a vendegeket.


De ugye ebedet minden nap csinalok igy nem nagy cucc 1 vagy 2 adaggal tobbet kesziteni, viszont ha az en anyosom ilyet mondana akkor en is furan neznek.Persze a helyedben en se teljsitenem.

2012. ápr. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%

Hát én megértem, hogy kiakadtál. Főleg így, hogy ebéd és vacsi között zajlott a látogatás. Különben meg egy 1 éves gyerkőc anyukájának totál elég tortával/sütivel készülni erre a napra.

Én úgy voltam vele, hogy a gyermekemet akarom ezen a napon ünnepelni, figyelni nem pedig a vendégek gyomrának szükségleteit kielégíteni. Egy dologra koncentráltam: a szülinapi tortára.

Anyósomék messziről jöttek, ebéd időben értek ide, de mi rendeltünk néhány tálat és hellóóó :)

2012. ápr. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!