Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ez milyen testvériség?

Ez milyen testvériség?

Figyelt kérdés
A testvérem visszaküld anyukámhoz.Elege lett belőlem. Karácsony előtt szólt neki.A félév végéig maradhatok.Miért tette ezt? Szerintettek létezik ekkora életmód különbség?

2021. jan. 15. 20:15
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

"Sok kérdést írtál ki régebben, amiből kiderült, hogy a nővéred sokáig eltartott, kiszolgált, te meg azt is elvártad, hogy a kaját is ő pakolja be a dobozba neked. Ha még kért valamit, hogy így vagy úgy csináld, arra nem voltál hajlandó." Én is emlékszem ezekre. Engem ez a téma érzékenyen érint, mert tesóm hasonló mentalitású mint a kérdező. Amikor otthon laktam mindent nekem kellett helyette is csinálni, ha szüleink nem voltak otthon, bármire megkértem arrogáns reakciói voltak. Olyanokra képtelen volt például, hogy felkeljen délelőtt 10-kor és beengedje a szerelőket, nekem kellett hazamennem beengedni őket!


Kezelhetetlen volt, embertelen, semmibe vett.

Volt róla szó, hogy majd hozzám költözik, amikor munkát kapott én nemet mondtam erre. Rokonok (akik semmit nem tudtak róla szinte a szüleimnek hála) csodálkoztak, hogyan lehetek ilyen szívtelen. Az egyik intézett neki albérletet. Két hónap múlva ki lett vágva, mert nem fizetett semmit. Többet keresett mint én, bulizásra ment el.


És nem egy ilyen embert ismerek a kérdezőn én testvéremen kívül, persze nekik előjogaik vannak, a nő családtagok a cselédeik szerintük, akik még pénzeljék is őket. Hányinger.

2021. jan. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

21-es, két komit írtam ide, írok mégegyet. Én srác vagyok 24/F, és nekem is hasonló mentalitású az öcsém. Elmosogatni, eltakarítani azután, hogy használ valamit luxus. Egyszer a barátnőm az általa, illetve valószínűleg haverja által összekagált wc-deszkába ült bele. Most hogy leírom is majd behányok. Természetesen semmi nagyobb probléma nem lett belőle, egészségügyileg. De akkor kicsit betelt a pohár. Az hozzátartozik a sztorihoz, hogy akkoriban kvázi 6an laktunk a házban, normál kertes családi ház, elférni elfértünk, de egy fürdő és mosdó kevés ennyi emberre néha, na meg az együttélés volt nehézkes, azóta már saját lakásba elköltöztünk barátnőmmel. Szóval visszatérve lehívtam öcsémet, elmesélem neki a sztorit, és hogy hát mivel nem én tojtam össze, meg nyilván nem barátnőm és nem anyám, így kizárásos alapon vagy ő vagy a nője, vagy az egyik betépett haverja. Erre lefitymálva bezsélt, hogy oké, meg bizonyítsam be, mivan ha én voltam, ő nem takarítja le. Na ott pattant el a húr. Nagyon kevés választott el tőle, hogy kinyírjam, végül fizikai kontaktus nem is lett, hála az akaraterőmnek, de még most is felcsesz, pedig azóta már jó-bban vagyunk. Végül le is takarította. Általában elég jól kommunikálok, nem vagyok az erőszak híve, de mikor valaki nem ért a kommunikációból és még igaza sincs, sőt meghazudtol, az kissé bőszítő.

Szóval ilyenek voltak, nem egyszer én és nőm mosogattunk el halomba rakott edényeket satöbbi, és mégis mindig mi voltunk cseszegetve, hogy nincs elmosva. Mondom anyámnak mondd annak, aki nem mosta el, ne nekem. Satöbbi. Hát azóta is ott laknak a nőjével. Igazából a barátnőink nem laktak velünk, az enyém pl csak sokat járt át, de hozzá én is, és inkább a nálunk töltött idők voltak így kaotikusak. Ráadásul én elég rendszerető vagyok, és ha csinálok valamit, pl eszek, akkor utána letörlöm az asztalról a koszt, esetleg elmosom helyben az edényeket, de ez valakiknek valamiért derogál. Sajnos anyám is hasonló, van hogy kipakol egy fiókot, hogy valamit megatláljon, majd siet és otthagyja a kupit. És utána sír hogy rendetlenség van. Persze mikor mondom neki, hogy ne hagyjon szét mindent, akkor "ő siet, kapkod, dolgozik" (ahogy én is) és felháborodik. Erre meg csak annyit tudok mondani, hogy "ha nincs időd rendetrakni azután, amit csinálsz, ne kezd el amit csinálni akarsz", tehát vagy belekalkulálod azt is, hogy visszapakolj és akkor nem lesz rendetlenség és nem később kell 5millió dolgot elrakni, vagy ne csináld és nem lesz szintén gond és majd ha lesz időd megkeresed (vagy ez lesz).

Öcsémékre visszatérve, mikor a kádat furdés után nem bírják leöblíteni és ott marad a retek. Mikor nem bírnak bekopogni, hogy van-e vki a fürdőben. Én akkor is bekopogok, ha gondolom, hogy üres, mert ki tudja. Hát ők nem. Rád nyitnak nyakra-faßra.


Lehet vidéken megy még ez a nő a cseléd családtagtéma, nemtom, de igazából nálunk nem számított látod, hogy mi vagy :D úgyhogy rip társadalom és generációk.

2021. jan. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!