Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Öcsém teljesen kisajátítja az...

Öcsém teljesen kisajátítja az autómat, de semmilyen költséget nem vállal, és még van rosszabb is (hosszú) Valaki segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Történetem 1 évvel ezelőtt kezdődik, amikoris valami nyereményjátékon (talán a győri édessel, vagy valami chips volt, nem tudom) nyertem egy gyönyörűszép kék Suzuki Vitarát. (nálunk ekkor két suzuki swift volt, talán 18 éves magyar swiftek) Öcsémnek eléggé megtetszett az autóm, és szerintem már ekkor elkezdte tervezgetni, hogy neki bizony ez kell. (Én 20, ő 18 volt) Először csak kisebb problémák voltak, pl. anélkül vitte el a kocsimat, hogy szólt volna, de havi 1-2-szer belefért még. Ezután jelentkeztek a problémák. Szinte minden nap használta a kocsimat, még akkor is, amikor elment a városba edzőtermezni (busszal 20 perc). Én mondtam neki, hogy ez így nem jó, többet használja a kocsim mint én, de a benzinbe egy fillért sem fizet. Húzta a száját, majd adott egy ötezrest, hogy elég-e (alkalmi diákmunkái voltak + suli). Mondom oké, de mostmár fogja vissza magát. A dolgok rendeződni látszottak, viszont 2 hete az történt, amit soha nem akartam. A barátnőmmel el akartam menni Debrecenbe egy kicsit várost nézni, hotelezni, majd aznap reggel láttam, hogy se a kocsim, se az öcsém nincs itthon. Kiderült, hogy az a sunyi kis dög este belopódzott a szobámba, és elvitte az asztalomról a kulcsot, majd reggel 4 haverjával elmentek valahova "táborozni". Ott álltam mint egy hülye, de nagy szerencsémre anyukám odaadta az egyik swift kulcsát, hogy menjek azzal. Két nappal később hazajöttem, majd 1 nappal rá az öcsém is a kocsival. Hát uram teremtőm. Belül tropa volt. Össze volt hányva, valami idegbeteg széttört benne egy üveget, a fényezésem csurom karc volt, kb félmilliós kár lett, amiből az idióta öcsém egy fillért nem akar megfizetni, anyámék meg csak mondják, hogy "fiatal még, hülye még", csak ettől nem lesz hirtelen félmillióm javításra.


Tudom, hogy hosszú, lehet, hogy én vagyok rossz testvér, hogy ez ennyire bosszant, de nektek így erről mi a véleményetek? Mit lehet tenni?


2021. febr. 10. 22:10
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
97%
Be kell jelenteni, hogy ellopták a kocsid, majd a rendőrök hazaviszik öcsikét. A kulcsot meg tartsd olyan helyen hogy ne férjen hozzá és kész.
2021. febr. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
98%
Anyádék is jó hülyék ám.
2021. febr. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
94%

"Tudom hogy én vagyok rossz testvér, hogy ez ennyire bosszant"


Ne viccelj már, nehogy eszedbe jusson ezek után magadat hibáztatni!

Igen, te is hülye voltál, hogy odaadtad neki a kocsit (én az első alkalommal amikor elvitte a vadonatúj kocsit, megvertem volna), de a tesódnak vállalnia (kéne) a következményeket. A szüleid esetleg segíthetnek a rendbehozatalban, meg a tesódnak biztos van pénze még.

Ami biztos: nem te vagy ebben a történetben a fő hibás, és most meg is tanultad, hogy márpedig saját kocsit még családtagnak sem adunk oda (főleg egy olyan testvérnek aki előtte egy fillért nem akart fizetni, csak használni.

Tesóddal sajnos később is lesznek problémák szerintem, készülj fel erre!! Pénzügyileg legyél teljesen független tőle, ne adj neki kölcsön, se pénzt, se eszközt!

2021. febr. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
41%
kamu
2021. febr. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
90%
Csak az sántít a sztoriban hogy most nem lehet hotelezni. Kizárólag üzleti célú vendégeket fogadhatnak.
2021. febr. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
92%
Soha többet a közelébe nem engedném...és behajtanám rajta a pénzt részletekben
2021. febr. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
92%
Ám mi volt??Kérdőre vontad? mit válaszolt???Érdekelne hogy kezelte a dolgot.
2021. febr. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
89%
Igazi puhapöcs vagy hogy ezt hagyod, amit lát és szépen kihasznál. Az első elvitel utan elbeszélgettem volna vele úgy, hogy eszébe se jusson ránéznie se...
2021. febr. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
98%
#6: Nekem is ez volt az első gondolatom. Plusz: ha valamin nyerek, tuti emlékszem, min nyertem. ;)
2021. febr. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
93%
Az tényleg gyanús hogy nem emlékszel mivel nyertél egy autót. :)
2021. febr. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!