Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A tesóm csak 13 éves de csak...

Laccca2000 kérdése:

A tesóm csak 13 éves de csak a gép érdekli és lusta. A szüleim mindennel próbálják rávenni a tanulásra. A jegyei egyre rosszabbak és azt hiszi hogy anyáék azért fenyegetik hogy tanuljon mert nem szeretik és ezért szarik a fejükre. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 1. 17:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy napig "véletlenül" elmegy az áram vagy csak akkor engedjék a géphez, ha megcsinálta a leckét.
2015. ápr. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Gépmegvonás. Kegyetlen módszer, de ha most nem szoktatják le róla, akkor egész életében azelőtt fog ülni. A tanulásra nem feltétlenül lehet rávenni - bár elképzelhető, hogy egy komoly beszélgetés arról, milyen valódi következményei lesznek annak, ha nem tanul, segítene. Itt arra gondolok, hogy ha nem veszik fel sehova középiskolába, akkor gyűjtő helyre kell mennie, és arról lehetne neki mesélni, az milyen, milyen emberek járnak oda. Ha elrontja az érettségit, és nem veszik fel sehova továbbtanulni, tehát 18 évesen azonnal mehet dolgozni, és ha otthon akar élni, bele kell fizetnie a rezsibe, kajába, stb. Ezeket már most fel lehet vetni, és nem éri hidegzuhany később.


De egyébként tényleg azt kell csinálni, hogy kihúzzátok a netet, kikapcsoljátok a gépet, vagy akár elviszitek valahova máshova a gépet pár napra. Bedilizik az elején, de aztán rájön, hogy mást is lehet kezdeni az idejével.

2015. ápr. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
38%
a kis kocka egy határozott nyakon verés miközbe gépezik, vagy a játék közepén nyomd ki a géped az beválik
2015. ápr. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
13 évesen elég nagy ahoz hogy azt csinálja amit akar. Én enyi évesen pl rengeteget logtam éa inkább én is gépeztem tanulás hejett! Aztán most 22 éves vagyok és van munkám
2015. ápr. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

" 13 évesen elég nagy ahoz hogy azt csinálja amit akar. Én enyi évesen pl rengeteget logtam éa inkább én is gépeztem tanulás hejett! Aztán most 22 éves vagyok és van munkám "

Valóban? Nem látszik.


El kell "tüntetni" a gépet mikor nincs otthon. Vagy ha nem a szülőknél van akkor hozzájuk áthelyezni. Illetve ha úgy adódna, hogy csak a testvéred van otthon egyedül akkor esetleg elzárni vagy valami hasonló. És ugye csak tanulás után használhassa, mikor már tényleg tanult is legalább egy kicsit.

Le kell ülni vele beszélni komolyan, hogyha nem változik meg akkor később majd bánhatja.

2015. ápr. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

következetesebb nevelés kellene neki.

magyarul ha kilátásba van helyezve valami,akkor ne csak a levegőben lógjon,hanem legyen be is tartva.

így megtanulná a gyerkőc,hogy vannak következmények.

kezdésnek 1 hét gépmegvonás.

és valamilyen edzésre is le kellene vinni heti 3x.

2015. ápr. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
4es láto van munkád gondolom közmunkád de azt hogy helyett nemtod leirni isten óvja a gyerekedet
2015. ápr. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Argloss ***** válasza:
63%

Tanítsd meg a helyes számítógép és internet használatra. A gépet nem csak szórakozásra, hanem munkára és tanulásra is lehet használni.

Érdekli a számítógép? Akkor mélyedjen el benne sokkal jobban. Tanuljon meg programozni, készítsen weboldalt, vágjon videót. Ezeket lehet mutogatni, sikerélmény és ha jól terelgetitek, akkor jól fog keresni azzal, hogy a gép előtt ül egész nap! :)

2015. ápr. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Sajnos velem is ez volt baj.

Sajat erdekemben bevezettem azt, hogy csak tanulas es lecke iras utan van gep. Felevi 4,2-es atlagrol javitottam 4,8-ra:) Szerintem ez a legjobb, vagy a gepmegvonas:/

2015. ápr. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is így kezdtem sajnos, mára be kell látnom egy semmire kellő vagyok és most qrva nehéz a tanulás
2015. ápr. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!