Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Rosszabbodó, kilátástalan...

Rosszabbodó, kilátástalan helyzet. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Gondolom több ember is átesett hasonló dolgokon(főleg az ilyen emberek segítségét várom), de az én helyzetemben senki segítségét nem várhatom a barátnőmén kívül. Nagyon rosszul esik, hogy szüleim ilyen félvállról veszik. A kapcsolatunk sosem volt a legjobb, de azért ennél többet vártam tőlük.

Tehát most kezdtem a középiskolát(fiúiskolába járok),ez az első évem, plusz kollégiumba mentem a szüleimmel való rossz kapcsolatom miatt. Az első pár hónapban senkinek sem volt velem semmi baja, voltak akikkel jóban voltam egészen egy bizonyos pontig. Gyakorlatilag a semmiért kezdtek el belémkötni. Ezt is egy bizonyos osztálytársam kezdte el, a többiek pedig mentek utána. Eleinte nem nagyon foglalkoztam vele, gondoltam úgyis abbahagyják. Egy idő után kezdett elegem lenni belőle, visszaszóltam, és megvertek. Szüleimnek beszéltem erről, de csak engem hibáztatni tudtak, hogy minek kellett visszaszólni, miért nem tudom magam megvédeni(5 ember ellen?). Ez a dolog nem egyszer történt meg, és egyik tanárom sem tud róla, idézem, "ha szólsz valakinek csak még rosszabb lesz". A kollégiumban is folytatódott, ezúttal a a felsőbb évesek részéről, akik most végzősök. Nem egyszer kellett arra kelnem hogy hideg vízzel öntöttek le, vagy nekem kellett ezt meg azt kitakarítanom nekik.

Gyakorlatilag teljesen magamba zuhantam, majdnem hogy depressziós lettem, az osztálytársaim közül akikkel jóban lettem ellenem fordultak, barátnőmnek tudok csak mindent elmondani. Volt amikor ő is jött hogy beszéljen a szüleimmel, de ők csak annyit mondtak, hogy akkor menjünk a rendőrségre, ők úgysem tudnak mit tenni.

Az elmúlt 1 hétben az a bizonyos osztálytársam plusz még másik pár ember elkezdett nekem írogatni mindenféle sértő dolgot, sőt még arra is rá akartak venni, hogy cigizzek. Sosem írtam nekik vissza, de nem hagyják abba.

Mostanra már alvászavaraim is vannak, szinte mindig étvágytalan vagyok és már most félek az elkövetkezendő 3 évtől.

Szeretnék ebből az egészből kiutat találni. Nem tudom ilyenkor kihez fordulhatnék, de közben szeretnék újra a régi is lenni.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2016. márc. 20. 01:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem középiskolát és kollégiumot kéne váltanod. Próbálj meg információkat gyűjteni más helyekről, hogy milyen típusú tanárok, diákok vannak ott. Hátha találsz egy emberségesebb helyet. Én is emiatt váltottam középiskolát anno, csak én lány vagyok. És lányok terrorizáltak. Lecsapta a könyveit az osztálytársam az asztalomra, látta a tanárnő is. De szólni sem mert semmit.Az épp aktuális barátjával megfenyegetett, hogy megveret. Pedig én soha nem bántottam. Csak nem voltam egy kifestett plázacica. Nem illettem a képbe, ezért kerestem egy humán sulit, amiről jókat hallottam.
2016. márc. 20. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Drága kettes.

Olvastad azt a részt, hogy visszaszóltam (ergo megvédtem magam) de annak is milyen vége lett?

Talán először tanulj meg szöveget értelmezni. Köszöntem.

2016. márc. 20. 02:34
 3/7 anonim válasza:
ha ennyire egymagadra számíthatsz , akkor én is a suli és kolesz váltást ajánlóm ! nagyon más opció a te helyzetedben nincsen :( .
2016. márc. 20. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Suliváltás a megoldás a problémádra.
2016. márc. 20. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Vagy iskolaváltás vagy előbb-utóbb "rád unnak". Azt mondanám, attól is függ, mennyire ragaszkodsz a sulihoz. Ha nem kifejezetten, akkor iskolát váltanék már szeptembertől, ha valamiért viszont különleges a suli, ami fontos neked, egy nyárnyi esélyt adnék neki, hátha "megfeledkeznek" rólad. Ha a szeptember is ugyanígy kezdődik, akkor még év közben iskolaváltás.


Engem 2-szer "szemeltek ki". Egyszer 5. általánosban, amikor olyanok, akikkel 4-ben még barátok voltunk, a nyári szünetből visszaérve nekem estek (2-3 fiú, én lány vagyok). Sajnos az osztályfőnök csak rontott a helyzeten. Csak az "segített", hogy elmentem 6 osztályos gimnáziumba. (Általában próbáltam semmibe venni őket, egyszer-egyszer nem álltam meg, hogy vissza próbáljak vágni, de egyik sem használt.)

A gimiben 3 lány (1 értelmi szerző + 2 "slepp") "talált meg", ők mondjuk fizikailag nem bántottak, és volt, hogy néha az amúgy "semleges" osztálytársaim is kiálltak mellettem. 2 évbe telt (addig próbáltam nem tudomást venni róluk), de a második nyár után úgy jöttek vissza, hogy "kialudták":S


Utólag mindkét csoport bocsánatot kért:S, amivel persze már nem mentem sokra, csak annak a megerősítését láttam benne, hogy nem én voltam a "táncingerlő", egyszerűen valamiért "ezt dobta a gép".

2016. márc. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szólj a tanároknak ill tegyél rendőrségi feljelentést!
2016. márc. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia, nagyon sajnalom, h ez tortenik veled, es hogy a szuleid nem egeszen ertettek meg a problemad sulyat.

En is ugy gondolom, hogy erdemes lenbe felnott segitseget kerned mind a suliban, mind a koliban. Az ofotok milyen? Lehet ra szamitani? Ugyanezt el kene neki mondani, mint itt a topiknyitoban.

Annak orulok, h nem vagy teljesen egyedul, es a baratnod tamogat.

2016. márc. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!