Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mi rosszabb? Egy depressziós...

Mi rosszabb? Egy depressziós testvér mellett eltölteni a gyerekkort és a tinédzserkort, vagy az, ha a testvérünk öngyilkos?

Figyelt kérdés

Ne váladzoljatok elhamarkodottan. Gondoljatok bele, elszívja az életkedvet mindenből és mindenkiből, semmi pozitívat nem ad ha valami problémája van az embernek rá nem lehet számítani, nem lehet vele beszélgetni. Az öngyilkosság pedig eléggé nyomasztó dolog. De gondolni kell azokra az évekre amik szintén nyomasztóak lettek volna a testvér miatt de így nem tud minket is lehúzni.


(Értelmes válaszokat köszönöm)



2017. máj. 29. 15:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
99%

Az öngyilkosság rosszabb-

Ha tudom, hogy a testvérem valami miatt rosszul érzi magát, depressziós, akkor megpróbálok segíteni, vagy a szüleimet , tanáraimat kérem meg, hogy segítsen.

De úgy leélni egy életet, hogy a testvérem öngyilkos lett, pedig lehet segíthettem volna, az sokkal rosszabb.

2017. máj. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%
Teljes mértékben egyetértek az első válaszolóval.Van kiút a depresszióból, a halálból nem igazán...
2017. máj. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Milyen kérdés ez?

Depressziós a tesód? Segíts rajta, vagy várakozol még, hadd ölje meg magát? Beszélgess vele többet, figyelj rá....

2017. máj. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

Ez nagyon nehéz. De ajánlom pl Danielle Steel Hullócsillagom c. könyvét.

Abban a fiáról ír, aki szintén depressziós volt... a könyv az ő küzdelméről szól a mindennapokkal.

Majd végül avval, hogy már neki is nyűg volt az állapota, hogy nem tudott teljes életet élni, mint a kortársai.

Nagyon megindító könyv.

Így, hogy olvastam a könyvet, azt mondom, akármennyire is kegyetlenül hangzik: a halál megváltás volt annak a szegény srácnak.

2017. máj. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
22%
Ez sztem attól függ, alapból milyen a kapcsolatod a testvéreddel. Én olyan rossz viszonyban vagyok öcsémmel jórészt az ő hibájából, hogy nem gyászolnám nagyon, ha egyik piallanatról a másikról eltűnne, szóval öngyilkosság esetén sem.
2017. máj. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
Mi ezen a nehéz? -.-" nagyon gáz a kérdés is.
2017. máj. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Jó magam is olvastam a hullócsillagom könyvet, és bevallom a végén el is pityeregtem magam. De pár éve volt alkalmam Amerikában élnem egy ideig, és ott volt alkalmam olvasni más történetet. Pl: Daniella Steel legidősebb lánya történetét aki szintén írt az öcséről. Írta, hogy bár imádta az öcsét, de a testvére viselkedése sokban közrejátszott az írónő rossz szülői neveléséhez. Az a fiú volt aki bármit, bármikor megtehetett, és amikor eljött az az idő, hogy nemet mondtak, vagy mások (iskola, egyéb társaság) nem tolerálta a viselkedését, egyszerűen nem akart és nem volt képes változtatni. A kábítószer is sokban hozzájárult az öngyilkosságához. A lány szerint anyja sok mindent nem írt le a könyvben ami esetleg egy írónő karrierjét is veszélyeztette volna.

Én ezért mindig azt mondom, hogy minden rosszból ki lehet lépni, felül lehet kerekedni. De a halálból visszajönni nem lehet.

2017. máj. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem igaz. Egy depressziós ember azért depressziós, mert nincs semmi öröm az életében. Egy ilyen ember az olyan teljesen átlagos, egy egészséges ember számára semmitmondó dolgoknak is úgy tud örülni, mint majom a farkának, pl valaki megdicsérte a ruháját. Erre te odavetsz egy 'kösz'-t, és nap végére már lehet, hogy el is felejtetted, de egy olyan személy, aki mindenhonnan csak a sz, arrt kapja, napokkal később is elmosolyodik, amikor eszébe jut.
2017. máj. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

[link]

[link]



Ne legyél öngyilkos, a depresszió egy menedzselhető betegség

2017. máj. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A depresszióból még ki lehet gyógyulni(vagy hogy mondják) de ha megöli magát akkor már nem lehet vissza hozni. Szóval egyértelmű
2017. máj. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!