Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért csinálja ezt a bátyám,...

Miért csinálja ezt a bátyám, miért néz le?

Figyelt kérdés
A bátyám és köztem 3 év van, kis korunk óta nem tudta elviselni ha valamiben én jobb voltam nála, és ha valamiben ő volt jobb akkor arra nagyon büszke volt. Apukám mindig azt mondta nekem hogy minden báty ilyen, de ahogy idősebbek lettünk ez romlott. Ő egyetemre olyan szakmára ment amivel jól kereshet, ezért ügyvéd lett (most jogi tanácsadó egy cégnél). Én inkább a szívemet követtem és abba az irányba mentem egyetemen ami érdekelt, és szerettem csinálni, ezért gyermekpszichológus lettem. Egyértelmű hogy nekem rosszabb fizetésem van mint neki, ebben a helyzetben méginkább (főleg hogy most az ovi is bezár és még fogalmunk sincs hogy mi lesz). A bátyám állandóan lenéz, olcsó bort veszek, így hogy 27 évesen még nem szültem, már nem valószínű hogy lesz gyerekem. Múlt hétvégén volt anyukám születésnapja, és azt is elrontotta a sok hülyeségével. Mivel az ovi miatt én kockázatos vagyok, és nem akarom a szüleimet megfertőzni, csak odamentem (letettem a csomagot az ajtóba, becsöngettem, és távolabb mentem) csak így beszélgettem velük kb 20 percet, nekem is szomorú volt, de sajnos ez egy ilyen helyzet. A bátyám megszólt hogy anyukám csak két könyvet kapott tőlem ami “mennyi is volt, 5 rongy? Igazán szép ajándék...” ahogy a bátyám mondta. Anyu próbálta csillapítani hogy ő örül nekik, és ne legyen ilyen szigorú. Nekem ez nagyon rosszul esik, hogy így bánik velem. Én örülök hogy ő jól keres, boldog a menyasszonyával, és hogy tud drága ajándékokat venni, de én nem ezt az életet választottam, és egyébként nekem az álmom az hogy igazságügyi pszichiáter legyek, de ezért még a doktorit meg kell szereznem, és nagyon sokat kell dolgoznom. Szeretném ha ő is rendes testvérként támogatna, örülne az én, az övénél kisebb, örömeimnek, és nem vágná folyton a fejemhez hogy mim nincs. Mit tehetnék hogy ezt megértse? 27N

2021. márc. 5. 16:10
 1/8 alletta ***** válasza:
100%

hagyd a bátyád a fenébe. valósítsd meg saját álmodat. anyukád melletted áll, rá számíthatsz.

bátyus részemről felejtős lenne. mondja a magát, hát csak mondja.

2021. márc. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele. Kövesd az álmod! Sok sikert!
2021. márc. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha 30 évesen így viselkedik a báttyád akkor szerintem engedd el, ne foglalkozz vele többet
2021. márc. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
hagyjad már, ignoráld a fenébe, minden, ami kijön az ember száján őt minősíti, nem akihez intézi a szavait
2021. márc. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedvez kerdező!


Egyszerűen arról van szó hogy vagy tudatosan,vagy tudat alatt ezzel akarja "le verni" rajtad azt,hogy kis korában mindig te voltál a jobb testvernek tiulálva.Leragadt ennél a témánál hogy téged le kell győzzön,ahogy írod hogy kiskorotokban is ezt tette.Szerintem próbáld vele megbeszélni,hogy nem kell versenyeznetek,rendbe kéne tenni az önertékelését.

2021. márc. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológusi végzettséggel hogy akarsz igazságügyi pszichiáter lenni?? A kettő teljesen más. A pszichológus bölcsész, a pszichiáter meg orvos. Nemcsak a doktorit kell megszerezni, hanem a komplett orvosi egyetemet el kell végezni! De mindegy is, olyan primitíven fogalmazol, hogy nem hiszem hogy 27 éves vagy és pszichológus. Egyetemen szakmára??? Hogy jön ide az óvoda, meg az hogy olcsó borz iszol?
2021. márc. 6. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*bort
2021. márc. 6. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Gyereked 40 éves korodig lehet biztosan.A bátyáddal kapcsolatban azt tudom mondani ,hogy ne foglalkozz azzal ,hogy ő próbál téged tulszárnyalni.Ilyet általában 5-10 korig szoktak csinálni az emberek .Ő ezt már kinőtte .
2021. ápr. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!