Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért idegesíthet ez a testvér...

Miért idegesíthet ez a testvéreimben?

Figyelt kérdés

Van egy nővérem, aki sokat beszél, nem tud egyedül lenni. Ellenben velem én szeretek és tudok is.

Mindig talál valakit, akit faraszthat. Húgom erre pont jó is, mert jó hallgatóság.

Én nem értem együtt laknak, sokat találkoznak és vagy telefonon vagy személyesen de annyit beszélgetnek, sokszor ugyanaz a téma. Annyira unalmas. A kérdésem az hogy miért idegesít ez engem ennyire? Komolyan olyan mintha nővérem mindig menekülne a saját gondolataitol ,társaságatol.



2021. márc. 19. 21:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Talán az zavar, hogy ők ketten jól megvannak, te pedig kimaradsz.
2021. márc. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem zavar. Az zavar, hogy unalmas témákról beszélgetnek azért mert nővérem nem tud csendbe lenni. Szinte sose
2021. márc. 19. 22:13
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Te introvertált vagy, ők pedig extavertáltak. Talán az idegesít, hogy egy bizonyos háttérzajt ad a folyamatos susmus, és ez kirángat a saját világodból (mert ugye óhatatlanul is odafigyel az ember, ha valaki szövegel).
2021. márc. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%
Ezzel te miért foglalkozol?
2021. márc. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Neked unalmas. Nekik nyilván nem.
2021. márc. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szintén introként megértelek. Sok extrovertálttal beszélgettem, akik szenvednek, ha nincs kihez szólni. De komolyan. Ha valami miatt átmenetileg egyedül kell élniüj, nonstop a barátaikon lógnak, vagy hívogatják őket telefonon. Vagy ha van olyan családtag, akivel ilyen "köldökzsinórral" vannak összekapcsolva, akkor őt.

Ők azok, akiknél mindig megy otthon a tévé háttérzajnak, esetleg rádió is, és korlátlan beszélgetéses díjcsomagjuk van.


Te intro vagy és fáraszt a felszínes csevegés, mert csak "zajforrás", valamint idő - és energiapazarlás számodra.

Gondolom neked is a tartalmas beszélgetés kell 1 - 2 emberrel, vagy inkább írogatsz, chatelsz, és lehetőleg senki ne akarjon veled telefonon beszélgetni.(?) :)


Ők ilyenek: az tölti őket, ha csacsoghatnak, neked meg kell a privát tér, mert téged meg lemerítenek az ilyen ingerek.

2021. márc. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
En intro vagyok, de baratnommel nagyon sok tema van, amit kb heti szinten atragunk, mindig valahogy előkerül, pedig mar szazszor kibeszeltuk. Jo erzes, ennyi. Masnak nem kell hallgatnia.
2021. márc. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Csak közben sokszor rám tör az érzés, a tipikus megbélyegzés, hogy csendes nem beszélget..és mikor hallgatom őket akkor is selejtnek érzem magam.

Tudom, hogy intro vagyok :/ csak sokan még mindig lenézik ezt a dolgot szerintem.

2021. márc. 20. 03:59
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem mit kéne lenézni ezen... Ha nem szeretsz beszélgetni, hát nem szeretsz. Sose találkoztam olyannal aki emiatt elítélt volna másokat, maximum nem annyira kereste a társaságát ha ő beszédes volt. De mivel ez mindkét típusnak megfelel általában, szerintem ezzel sincs baj.
2021. márc. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Volt már, hogy engem lecsendeseztek.

De volt olyan is, hogy mások is kibeszeltek valakit, hogy csendes,es ezt negatív hangsúllyal.

És bennem szokott lenni, hogy rólam is biztos mondják.

2021. márc. 20. 09:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!