Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek? Jobb lenne, ha...

Mit tegyek? Jobb lenne, ha megszakadna a testvéreimmal a kapcsolatom?

Figyelt kérdés

Hosszu lesz, nem irok ekezettel bocsi.



Adottak vagyunk mi harman testverek, a bibi, hogy a ket nagyobb testverĺem mas apatol van en vagyok a lekissebb. 23 eves vagyok. Mindig azt ereztem, hogy ok vannak es vagyok en. Tulajdonkeppen lehet a nagy korkulombseg miatt is ez az erzes. Noveremmel sose volt jo a kapcsolatom, battyamat istenitettem. Noverem nagyobb gyereke 4 evvel fiatalabb mint en. Ugy nottunk fel mint a testverek. Joban rosszban, de mikor noveremmel osszeveszunk, tiltja a gyerekeket tolem.

Szegeny csaladbol szarmazunk. Batyam hala istennek talalt egy jo munkahelyet ahol havi 1milliot keres, noverem gyerekeket szult a semmire, en jogsit csinaltam, tanultam, dolgozgatok, gyerekem szuletett, ujra tanulok, hazat vettunk, lassan, mert nagyon lassan de vegre haladunk es nem marol holnapra elunk. Ok igen. Hosszu evek utan kibekultunk, gondoltam az en gyerekem had ismerje meg az unokatestvereit. Az elejen minden szep es jo volt, olyan boldog voltam, no meg naiv. Ujra hallottam vissza, hogy a hatam mogott miket pletykal rolam, de nem foglalkoztam vele. Penz kellett adtam, ha a gyerekekert nem akart oviba menni 20 kilometert utaztam, hogy hazavigyem oket, ami amugy neki 10 perc seta volt. Ha vettem valamit a gyerekeknek, jaj milliomos vagy? Vagta hozzam, ha nem vettem semmit, akkor hogy egy csokit vihettem volna. Ez igy ment masfel evig. Az en gyerekemet agydaganat miatt vizsgaltak. Ment a duma keszuljunk fel,mert, hogy a baratnojenek is igy kezdodott. MR-tek a gyerekem akkor is hivogatott, hogy daganatos a lanyom. Hala istennek, nem az, de o vitte a magaet, hogy de az vigyem a dokihoz tovabb. Mutottek a lanyom, erre hivogatott, hogy jaj nehogy elverezzen stb. Ranyontam a telomat, majd irtam, neki smsbe, hogy h ha a te gyerekeddel lenne ez, mar minden lennek csak jo nem. Megharagudott. Kiment az ura kulfoldre, nem utal nekik haza, eheznek a gyerekek, adtam penzt, bevasaroltam. A penzt piara koltotte a kajat nem fozte meg itt telt be a pohar. Sose foz vagyis masfel hetente egyszer, takaritani se takarit a ket nagy csinalja. Ha a gyamugy bemenne a gyerkeket elvennek olyan nyomorba elnek. Volt haza de a sok adossag elvitte. Es meg szedi es szedi amit lehet. A furdoszoba katasztrofa es veszelyes, de ahelyett, hogy azt rakna helyre inakbb aranyakat vesz, persze 2 het a zaciba kot ki.

A ferjemet mas novel latta, rogton komplikalt, hogy megcsal, kozbe az unokatesojaval volt, mert regen talalkoztak.

Jott a tel, leesett a ho, meg nem volt teli gumink, de elvarta volna vigyem oda-vissza 100kmert mert o vasarolni akar. Mondtam szo se lehet rola. Megharagudott. Majd, elvarta volna, hogy a gyerekemmel, menjek az o uraert hajnalba, mert, hogy en mondvan ugyis raerk, mert a ferjem dolgozik. Mondtam ne haragudj de ilyen kodos idobe sehova nem indulok es h nem vagyok taxi. Osszevesztunk. Nalunk eljottek karacsonyra, kifogasoltak, hogy hideg van, hogy milyen bunko vagyok, persze nem csoda, mert felbiztattak a gyereket 3 eves amugy, h milyen babat hoz neki battya, kozbe sehol semmi a gyerek sirt, h nincs baba. Mikor elotte mondtam neki ne mondjad, ha hozza akkor orul, de ugy se lesz semmi es nem is varom el, de csak biztatta fel nekem a gyereket.

Itthon volt az ura, ilyen telefon olyan laptop, ra 2 hetre meg kolcson kert.

Kozos ismerosunkkel talalkoztunk vagyis nem tudtam, hogy ok jonnek. Beszeltuk, hogy a nyaron majd egyutt megyunk nyaralni, meg h majd mehetnenk moziba. Erre en milyen nagykepu es bekepzelt vagyok. Visszaszoltam, hogy nem en tervezek 6 gyerek mellett lakodalmat.


Legjobban az faj, hogy battyamat kibeszeli, milyen mocsok, h jon haza de semmit nem hoz a gyerekeknek meg h ha o keresne ennyit akkor o magatol is adna, kerni se kene. De a szemebe meg nyal. Es batyam meg issza a szavait. Noverem kibeszel neki, h milyen rosszindulatu vagyok, de akik ismernek, azok mind ot szidjak, mert 10millios tartozasa van, tobb helyre a ferje is sokat keres kint megis kereget innen onnan. Meg meg szulni akar, de dolgozni nem. Anyankat szidja mert szolt neki, h vegre minket felejtsen el. Most anya is minden rossz. Meg mondta neki, nem 16 evesen kellett volna szulni. De en imadom a gyerekeit es tudom, ha en nem akkor senki se foglalkozik veluk, megis azon gondolkozom, hogy megszakitom vele a kapcsolatot. Ez lenne a helyes? Mit kellene tennem?

Tul naiv vagyok az a baj es hamar kiengesztelodok.

Nincs ennek igy ertelme azbaz igazsag, de kell a megerosites. Ferjem hallani se akar roluk.


2020. febr. 29. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Bocs, de abbahagytam az olvasást az agydaganatos résznél. A reakciói alapján ez az aljas némber örült volna neki, ha rákos a gyereked, te meg ezek után még gondolkozol rajta, hogy megszakítsd-e vele a kapcsolatot? Nem vagy normális.
2020. febr. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igaz! Teljesen, csak a gyerkek miatt tartottam ki eddig, mert szerencsetlenekkel igy sincs aki foglalkozzon, hat a kajarol ne is beszeljunk.


Jo hulye voltam tudom, hogy eddig hittem valami valtozhat.

2020. febr. 29. 21:36
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hat hogy a tesoddal nem tartasz kapcsolatot az nem feltetlen jelenti hogy a gyerekekkel se. A legnagyobb most 19, en neki mondanam, hogy szoljon ha gaz van, segitek. Mar ha o normalis persze.
2020. febr. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sajnos, ha a noverem haragszik ram, akkor a gyerekei se beszelhetnek velem. Se a nagyok se a kicsik. Volt, hogy kiderult, h titokba tartja velem a kapcsolatot es kozolte vele, hogy lehet hozzam koltozni, ha tovabb beszel velem. Pad helyzet.

Hosszu ido utan eloszor nem vagyok elfogult. Ha eddig nem valtozott semmi nem is fog. Es mivel a battyammal joba van, ha gond van forduljon hozza.


Koszonom ezt a segitseget is. Megkonnyebbultem es mar latom mit kell tennem. Bar a kicsiket elveszitem. A nagyokat hiaba vedem, nagyok, ha akarnak megoldjak, hogy tartsuk a kapcsolatot, ha nem akkor nem. Az en gyerekem az elso igyis ugyis, hogy o ne ezt a peldat lassa!!

2020. febr. 29. 22:10
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem meg kellene szakítanod a kapcsolatodat a testvéreddel. A legfőbb indok, hogy te és a férjed a saját gyereke(i)tekért vagytok elsősorban felelősek. Slussz.


Az anyósomék éltek hasonlóan lehetetlen helyzetben, egy háztartásban. 50 éves korukra tudták összeszedni a tartalékaikat, bátorságukat és elköltöztek. Kaptak emiatt hideget, meleget a nagyokos kívülállóktól, de azóta látszik, hogy mennyire felszabadultak, jókedélyűek, és mennyivel többet tudnak áldozni a saját kényelmükre, lakhatásukra.


Az nagyon jó dolog, hogy anyukád téged támogat és nem lőcsöli rád a nővéred életét.

2020. márc. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!