Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért nem annyira népszerű...

Miért nem annyira népszerű 10èv korkülönbségel testvérek között?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 2. 16:22
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
85%
11 év van köztünk öcsémmel. Túl sok. Semmi közös gyerekkori emlékünk nincs. Most meg alig van közös témánk. Talán mire nyugdíjas lesz ő is, összeérünk.
2021. ápr. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
82%

Egyrészt, miért nem tudsz helyesen leírni egy mondatot?

Másrészt pedig, mert a szülők általában azt szeretnék, hogy a gyerekeik egy korosztályban legyenek, és ha azt vesszük, hogy valaki 30 évesen megszüli az első gyerekét, az nem fog 10 évet várni, hogy szülhessen másikat.

Nekem van egy 8 évvel fiatalabb öcsém, és hidd el, nem egy leányálom, mikor neked kell pelenkázni, meg rendet rakni utána, meg a szüleid helyett felnevelni a testvéredet.

2021. ápr. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
85%
amit első ír. a fiatal és az idős testvér(ek) között kb semmi kapcsolat nem lesz, maximum mikor már a fiatal is felnőtt.
2021. ápr. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
79%
2es, mondj nemet. nem neked szülték, gondolom ők akartak gyereket és nem te testvért. Nálunk is így volt, állandóan rám akarták sózni, de megmondtam hogy bocsi nem, nem én akartam. Cserébe most, hogy nekem van gyerekem, én se pesztráltatom velük ha nincs kedvük.
2021. ápr. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
95%
A fentieken kivul ok még ah is, hogy általában szeretik "egyszerre letudni" a gyermekvállalást. 3 év a gyed/gyes, abba bele lehet zsúfolni 2 gyereket, vagy maradni otthon 6 évig gyerekneveles cimen
2021. ápr. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
66%

Köztünk 5 év van és szerintem ez is borzalmasan sok, mert pont két külön generációba tartozunk. Ő már tipik "gen Z", én meg "millenial" vagyok. Nincs sok közös témánk, sose érdekelt minket egyszerre ugyanaz a dolog, elég szívás.

Egyébként ha belegondolsz, manapság mindenki 25-30 között van, mikor elkezd gondolkodni a gyerekvállaláson. Na, ha mondjuk 28 éves a nő, amikor megszületik az első gyereke, akkor nem fog 10 évet várni, hogy 38 legyen, mire jöhet a második. Karrier szempontjából is jobb egybe letudni a gyerekvállalást. És majd rájössz 35 évesen, hogy nem annyira jó felkelni egy üvöltő gyerekhez. Megértem, hogy nehéz, de szerintem minél fiatalabban kell vállalni, mert 26 évesen még simán kipattansz az ágyból, ha éhes a kicsi. Láttam elég sok példát mindkettőre magam körül.

2021. ápr. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
66%
A feleségemmel két gyereket szerettünk volna 3 év korkülönbséggel. Sajnos a második terhességgel többször is probléma volt (méhen kívüli terhesség, spontán vetélés 4-szer). Végül lombikbébivel sikerült összehozni a második gyereket. Így a két gyerekem közt 8 év korkülönbség van.
2021. ápr. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
30%

7!


Ez hogyan függ össze a kérdéssel?

2021. ápr. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
82%

mert tul sok


(pont 10 ev van koztunk a tesommal, en vagyo a fiatalabb, 17 eves, o ertelemszeruen 27)


(kivant gyerekek voltunk mindketten)

2021. ápr. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
74%
Köztem és a tesóm közt is 5 év van. Sose jöttünk ki gyerekként. Most vagyok 23,és meg csak most kezdünk közelebb kerülni egymással. Sokkal jobb, ha minnél kevesebb a tesók közti év. Általában jobb a kapcsolatuk.
2021. ápr. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!