Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Valaki más is volt/van már...

Valaki más is volt/van már így? Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

17 vagyok, van egy húgom, aki ezen a héten lett 15.


Féltékeny és irigy vagyok rá mert ő szebb, mint én. Úgymond bárkit megkaphat, akit akar, mert szép és jó alakja van. Természetes szépség, smink néllül is gyönyörű, de én 2 kg sminkkel is csak tűrhető vagyok (pl.: ballagási fotóm is ezt igazolja).

Több követője is van instán, egy képét 250+ ember likeolja, az enyémet meg max 35.

A sulijába (nem egy iskolába járunk) ő népszerű, sőt még az én sulimban is egy csomó ember ismeri, de rólam ez nem mondható el.

A tanulás is könnyebben megy neki. Ha én tanulok több órát egy TZ-re, az nekem max 3-mas, de ha ő tanul fél órát, akkor 4-es vagy 5-ös lesz.


Tudom, hogy ezek kis problémáknak tűnnek, de nekem ezek nagynak számítanak. És azt is tudom, hogy ilyen vészhelyzetben, mint a koronavírus, nem ilyenekkel kellene foglalkoznom, de ez engem akkor is bánt.


Azt is tudom (mondhatni), hogy nem máshoz kellene hasonlítanom magam, hanem saját magamhoz. De az is bánt, hogy magamhoz képest is rossz vagyok minden szempontból.



2020. márc. 30. 11:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

Tényleg ennyire fontos manapság, hogy valakit hányan lájkolnak....????


Nekem elképesztő.....

2020. márc. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%
Előfordul az ilyen, aztán lehet, hogy ő érzelmileg instabilabb, hajlamosabb a betegségekre, étkezési zavarai vannak, pszichés gondjai. Nincs tökéletes ember. Lehet, hogy minden ellenére te leszel 10 év múlva sikeres és nem ő. Ezt a békát sajnos le kell nyelni, nem tudsz mást mit csinálni, mert felesleges rajta rágódni, vagy áskálódni ellene. Én sem vagyok kimondott szépség (160 alatti vagyok, fura formájú az orrom, kicsit kapafogam van), mégis elfogadtam magam, mert rajtam se sokat segít a smink. Férfi barátom szerit sminkben erős 3-as vagyok (igen, 10-es skálán), pedig adok magamra.
2020. márc. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%
Pszichológus tudna segíteni - jobb lenne ezt szerintem segítséget kérve feldolgozni.
2020. márc. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Előbb utóbb a féltékenység megmérgezi a kettőtök kapcsolatát. Inkább légy rá büszke milyen csinos, okos stb... Magadból pedig hozd ki a legtöbbet amit tudsz, és ne rágódj ezen, mindig lesz egy tőled szebb, okosabb,sikeresebb nő, nem tudsz mit csinálni ezzel. Fel a fejjel, gondolkodj pozitívan, szeresd magad, és meglátszik a kisugárzásodon is.
2020. márc. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem itt nem a lájkokon van a hangsúly, nyilván a mai fiatal generációnak ez is fontos, ők már ebben nőttek fel.

Ez egy teljesen érthető probléma. Amikor az embernek van egy legjobb barátnője / húga / nővére, aki feltűnően mindig mindenben jobb nála, az kegyetlen tud lenni. Testvérek között még szörnyűbb, csak az jár a fejedben, hogy hogy lehet, hogy ő örökölt minden tökéletes gént, te meg minden sz**t?

Az embereknek, főleg egy kamasznak, és főleg egy lánynak, amúgy is nehéz normális önbecsülést szerezni, meg elfogadni magukat.

Kérdező, én azt mondom, hogy találj valami olyat, amiben egyértelműen és 100%-osan te vagy a jobb. Ismerek én nem egy, nem két olyan csajt, aki egyáltalán nem az a tipikus 250 lájkos szépség, nem is voltak kitűnő tanulók, meg ilyesmi, de mégis van egy stílusuk, egy személyiségük, és egy tehetségük, amivel mindenkit elkápráztatnak és csomóan odavannak értük.

Találd meg te is a tiédet. Ne arra koncentrálj, hogy szétsminkeld magad meg instán vadászd a lájkokat, ezt csinálják csak azok a lányok, akik máshoz nem értenek.

2020. márc. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%

Én vagyok jelenleg ilyen helyzetbe mint te, csak nekem a nővérem a szebb és a jobb. Ezt elfogadni nem lehet, még beletörődni sem. Voltam pszichológusnál (nem a nővérem miatt, hanem azért, mert nem tudtam feldolgozni a nagymamám halálát), és érintettük ezt a témát is. Azt mondta pszichológus, hogy ha eddig nem tudtam elfogadni, akkor ezután sem fogom tudni.


Az egyik válaszoló azt írta, hogy legyen büszke a kérdező a húgára, hogy milyen csinos meg szép. Ő hozzá szól a kérdésem: Hol élsz te? Szegény legyen büszke a tesójára hogy ami neki nem adatott meg, az majd a húgának megvan?

2020. márc. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%

Nekem van egy ikertesóm: ő lány, én meg fiú. Kétpetéjű ikrek vagyunk.

Nem jártunk soha egy osztályba, mert egyszer visszatartottak oviba, kétszer pedig évet kellett ismételnem, mert a fülemet kétszer is megműtötték, és megvolt a 250 óra hiányzás.


Az én testvérféltékenységem már akkor elkezdődött, amikor 4-5 évesen ő ki tudta mondani az R-betűt, én meg nem, és emiatt képességfejlesztő foglalkozásra kellett járjak. Aztán ez fokozódott akkor, amikor engem visszatartottak óvodában. Ő mehetett iskolába, én nem. Az ötödik és a hatodik osztályt osztályt kétszer kellett járnom a fülműtétek miatti hiányzás miatt. Ott, akkor még nem tudtam megfogalmazni, de ezt is kudarcnak ítéltem meg.

Ez a tesóféltékenység akkor csúcsosodott ki, amikor az ikertesóm futsalozni kezdett és a csapattársaival kimentek Olaszországba és másodikok lettek. Azóta többször is adott interjút a TolnaTáj televíziónak és egyszer az M4SPORT-nak. Hetente jelennek meg cikkek róla a Futsal Hungary-n (Vámosi Georgina). 400+ gólja van, nekem meg csak 2.

Anyám is (nem hibáztatom miatta) csak az ő meccseire ment el, az enyémre egyszer-egyszer. Abba is hagytam a futsalt meg a focit is pár évig.


Aztán 2019-ben újra elkezdtem focizni. Megpróbáltam magam túltenni azon, hogy ő mindenben sikeres, jobb nálam. Mostmár nem erdekel, hogy anyám eljön-e a meccseimre vagy sem, vagy a tesóm milyen sikereket ér el. Struccpolitikát folytatok: a homokba dugom a fejem és magamon kívül nem érdekel senki.

2020. márc. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
59%
7 Te jó ég, milyen pszichológus az?? Hol vette a papírját?
2020. márc. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
31%
7-es, én vagyok az, aki azt írta legyen büszke a húgára. Igen is van ilyen, bizonyos kor és érettség után! Én büszke vagyok a nővéremre, gyönyörű lány, de meglátom benne a hibát is, egészségtelenül él(cigizik), nem igazán vág az agya(Nem jól tanult)... Ő örökölte a szebb külsőt, én a szebb belsőt( okosabb, érettebb, sikeresebb vagyok mint ő). Amíg a kérdező nem fogadja el, hogy vannak tőle szebbek,jobbak, saját magát keseríti meg vele.
2020. márc. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Egy pszichológus hogyan tudna segíteni?
2020. márc. 30. 17:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!