Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mennyit illik adni nászajándékba?

Mennyit illik adni nászajándékba?

Figyelt kérdés
A legjobb barátnőm esküvője lesz, én leszek a tanu. Pénzt kérnek mindenkitől, de bajban vagyok. Mennyi az annyi? A sütemények nagy részét én állom, mert amúgy is ezzel foglalkozom. De milyen összegben gondolkodjak? Mit tanácsoltok?

2021. ápr. 27. 18:37
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

#20 nálunk kimondottan meg voltak sértődve, hogy volt, aki csak (ahogy ők fogalmaztak) "pár tízezret adott".

Mondom ja, oké..

2021. ápr. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Es kik voltak azok? Ha barat, akkor legalabb kiderult milyen baratok,bar arulkodo ugye kinek milyen a barati kore, ha csaladtag akkor nyilvan nem lehet megvalogatni, de nem is kell tartani a kapcsolatot.

A manapsag szovegen meg azert akadok ki, mert altalban pont a regi falusi oreglanyok nezik h ki mit mennyit ad, foleg regen volt igy amikor nem csak boritekot lattak.

2021. ápr. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
93%

Mi is pénzt kértünk nászajándékba, illetve azt mondtuk hogy ha szeretnének valamit adni, akkor a "borítéknak örülnénk a legjobban" és nem azért mert meg akartunk gazdagodni, hanem mert elejét akartuk venni a sok háztartási eszköznek amire semmi szükségünk. Albérletben élünk, csak egy dobozban állna a sok holmi, ami pl lehet hogy nem is a mi izlésünknek való, tök felesleges.

Van aki mondta hogy szívesen jönne az esküvőre de sajnos nem áll úgy anyagilag, így nem tud nekünk adni semmit. Nem csináltunk belőle problémát, van ilyen, az volt a lényeg hogy velünk együtt ünnepeljen aznap. :) Nem volt elvárás senkitől a pénz.

2021. ápr. 28. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

3-mas vagyok. Én a baráti körömben elmondtam, hogy nem feltétlenül szívesen kapnék tőlük pénzt. Ha ajándékot akarnak adni, segítsenek díszíteni pl. De hát jött covidka, közbeszólt, és így kb semmiben nem tudtak segíteni, mert minden bizonytalan volt. Úgyhogy ők kérdezték meg, hogy mit adhatnának. Pénzt kértem, mert nem akartam tárgyi listát adni - eg, es tételek, amikre vágyna és használhatná az ember, többe kerülnek, mint 15 ezer. Mindenki magához mérten adott, ami teljesen rendben van. Végül abból az összegből fizettük ki a hely fennmaradó összegét. Tökéletes volt.

Direkt nem volt menyasszony tánc sem, ne érezzék, hogy sok pénzt várunk.

2021. ápr. 28. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Én egy 20-ast szoktam adni menyasszonytánckor egy borítékba aztán kész.
2021. ápr. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
35%

Belegondolva, hogy a facebookra házasodik mindenki és 27 évesen túl vannak az első váláson, én nem adnék túl sokat, úgyis lesz még vagy 3-4 esküvője ugyanannak az embernek.

Sajnos ez az esküvősdi, mint a legtöbb dolog a magamutogatásról szól már és arról, hogy a nő aki semmit nem tett le "valakinek" érezze magát, hogy xy-né lett.

Nevetségesek az esetek nagy részében ezek.

2021. ápr. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
72%
26, biztos van ilyen, es azok eleg szembetunoek mert a facen kb pofanver a posztjaival. De sokan, koztuk mi is nem ezert hazasodtunk. Igaz bazi nagy lagzi sem volt, csak egy kisebb . Mindenki jol erezte magat, senki sem razta a rongyot, alap volt h penzt adnak, szerintem manapsag ez a szokas. De senkit nem akartunk lehúzni. Es nem is az jott le a vendegeknek szerintem. Valtozo ki mennyit adott de nem is eredekelt.Buliztunk egyet.
2021. ápr. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
15%

Ha nem annyira közeli az illető/sok minden mást állsz te neki, akkor kb 50 $/fő szokás adni. Ha közeli barát/közeli rokon,akkor 100-150$/fő általában nálunk (unokatestvér, régi ismerős, olyan rokon akihez meg volt hívva a család vagy akit már meghívtatok a sajátotokra, stb) .

Amennyiben nagyon közeli rokon avagy erős szálak kötnek hozzá, akkor 200-250 $ (pl első unokatestvérem esküvője vagy násznagyomé,unokaöcsémé, esetleg legjobb barátomé)

2021. ápr. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:
82%

A hozzászólásokat olvasva megosztom a mi helyzetünket:

Tavaly esküdtünk meg 2 tanúval, mert akkor csak így lehetett, megegyeztünk a családdal, hogy az utána lévő bulit így elnapoljuk, pontosabban rá egy évre megtartjuk. Nászajándékot NEM kértünk senkitől, volt aki megfogadta, volt aki nem.

Most, ahogy újraszervezünk, Kedvesem kitalálta, ha már lesz mini lagzi, mi lenne ha kaparós sorsjegyet kérnénk. Az 300 Ft, mint legkisebb összeg, tökmindegy, hogy melyiket veszi, de legalább úgy érezheti magát a rokon, barát, hogy nem üres kézzel érkezik.

Amúgy egy jótanács, kedves Kérdező, vagy megfogadod, vagy nem: Ne görcsölj rajta! Írod, hogy a süteményekkel foglalkozol, számold ki, hogy kb. mennyibe fog kerülni az adott létszámra a sütik, és borítékba adsz egy jelképes összeget, 10 e Ft már pont elég. Hidd el, értékelni fogják már magát a sütikészítést is.

Még valami! Itt valaki írta, hogy facéra házasodnak az emberek. 29 évesen házasodtam és a face még azt sem tudja, a létezésemen kívül, hogy van társam. A kivétel erősíti...

2021. máj. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
41%
Manapság semmi súlya a házasságnak, kirakat az egész, ez az igazság.
2021. máj. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!