Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Egykék, szerettetek volna...

Egykék, szerettetek volna testvért?

Figyelt kérdés
Mit gondoltatok egyes életszakaszokban? Most szeretnétek?

2021. máj. 19. 00:36
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
4%
Az a baj, hogy az egykeknek fogalmuk sincs, hogy ugymond mirol maradnak/maradtak le! A testveri szeretetnel nincs szebb, nincs erosebb kapocs. Nincs senki aki kozelebb allna egy emberhez mimt a testver. Itt olvasgatva vannak esetek amikor ket testver nem jon ki egymassal, de 90%-ban a szulok tehetnek rola (latvanyos megkulonboztetes, kivetelezes stb). Normalis esetben a testver a legnagyobb tamaszod! En sajnalni szoktam az egykeket, mert hiaba mondjak, hogy huu de jo...nem tudjak, hogy milyen a testveri szeretet es szerintem ez inkabb hianyossag.
2021. máj. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
52%
Nem szerettem volna... 16 voltam, mikor kaptam két mostohaöccsöt :)
2021. máj. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
92%
11-es még jó, hogy senki nem kérdezte a testvérpropagandálós bullsh.tedet :D, aminek a fele nemigaz.
2021. máj. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
92%
Örülök, hogy egyke vagyok, gyerekkoromban sem vágytam testvérre és felnőttként sem hiányzik.
2021. máj. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
52%
Kiskoromban igen, aztán valahogy megszoktam, hogy egyedül vagyok. Például tinikoromban már úgy voltam vele, hogy jobb így. Most felnőtt fejjel sajnálom, hogy nincs testvérem.
2021. máj. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
89%

Nem, soha. 33 vagyok, nem hiányzik így, felnőttként sem egyáltalán.


Gyerekként sem akartam soha, a rokonok mindig kiröhögtek, ha megkérdezték és tiltakoztam. Egyszer anyámnak volt egy rosszul léte egy családi összejövetelen, mindenki egyből arról kezdett dumálni, hogy biztos terhes (leesett a cukra, nem az volt) emlékszem, hogy halálra voltam rémülve is a gondolattól.


Nem azért, mert annyira magamnak akartam a szüleimet vagy ilyenek. Én nem szerettem sose a kisgyerekeket, babákat, nem akartam, hogy egy folyton ott legyen és foglalkozni kelljen vele stb. stb. Unokatesóknak, barátoknak sokszor volt kistesója és amúgy tök rossz volt, folyton ránk volt lőcsölve, hogy vigyázzunk rá, ha elesett, vagy bármi ilyen történt le voltunk bacva, hogy nem vigyáztunk rá rendesen, folyton az ment, hogy ezt ne csináljuk, azt ne csináljuk, ő még nem tud olyan gyorsan... ölték egymást, veszekedtek. Nyilván sok-sok pozitívuma is van egy testvéri kapcsolatnak, de nekem mindig valahogy a negatív jött át jobban, soha nem vágytam rá. Sokan mondják, hogy felnőttként gondolják majd az egykék, de nem. Több felnőtt testvéres ismerősnél abból van a botrány, hogy öregedő szülőknél még meg se haltak, de már a pénzért, házért ölik egymást, egyik a tájára se néz, a másik gondozza, mossa a fenekét, de a nyugdíjat a másik is számolná stb. Szóval, én tök boldog vagyok, hogy kimaradok ebből az egészből.

2021. máj. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
62%

A szüleim mindketten egykék és ők mindenképpen legalább 2 gyereket akartak így 2-en is lettünk tesómmal. Én azt érzem nagyon, hogy nagyon kicsi a család. A szüleim egykék, nincsenek ugye nagynénik, nagybácsik, unokatesók. De még a nagyszüleimnek is (mind a 4-nek) csak 1-1 testvére volt, azok közül 2-nél egyáltalán nem lett gyerek, 1-nek igen de ők a világ másik végén élnek és csak anyukám egyetlen unokatestvérének van 2 gyereke, akik a közelünkben élnek, szóval nekem még csak másod unokatestvérből is csak kettő van, másoknak meg még azokból is tucatnyi.


Szóval bár nem egyke vagyok, bennem nagyon megvan ez, hogy kicsit nagyobb családot szeretnék, mondjuk 3 gyereket. A legjobb barátaimnál azt látom, hogy tök jó, hogy kicsit nagyobb családjuk van és vannak unokatesók, egyéb rokonok mindenfelé.

2021. máj. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
55%
Én viszont egyke vagyok és nagyon rossz. Gyerekként is rossz volt és most felnőttként is nagyon hiányzik egy testvér. Én irigylem akinek ez megadatik. Látom akik jóban vannak összejárnak, együtt nyaralnak , közös programok...stb. akinek ki tudja önteni a szívet az ember anélkül h hatba döfnék. Egy barátnő az már nem ugyanaz. Volt Egy két barátnőm de csalódás lett csak a vége. Azóta nem adom ki magam barátnőnek. Tesóm meg nincs így marad magamba feldolgozni. De egyáltalán nem jó és ez csak egy része a rossznak h nincs tesó. És ebből okulva nem egyke a gyerekem!
2021. máj. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
50%
"Látom akik jóban vannak összejárnak, együtt nyaralnak , közös programok...stb" - neked nincsenek barátaid?? Az ember általában velük jár programokra, nem a testvérével.
2021. máj. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
85%

Sosem szerettem volna. Tök jó gyerekkorom volt, meg normális szüleim voltak, nekem nem hiányzott semmi az életemből. Ezerszer inkább egy normális nagypapát kívántam volna testvér helyett, mert hogy alkesz volt és amikor ott voltam, féltem tőle. De ennyi.

Mikor idősebb lettem már sokat aludtunk egymásnál testvéres gyerekekkel és amit ők leműveltek otthon, nekem sokkoló volt. Egész nap veszekedtek, verekedtek, árulkodtak, sírtak, én sosem láttam egy őszinte jó testvér "pillanatot", bár biztos volt olyan is. Most már csak Facebookon tartjuk a kapcsolatot, és ők évente egyszer találkoznak karácsonykor az anyjuknál, ennyire jó a kapcsolatuk...

2021. máj. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!