Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Egykék, szerettetek volna...

Egykék, szerettetek volna testvért?

Figyelt kérdés
Mit gondoltatok egyes életszakaszokban? Most szeretnétek?

2021. máj. 19. 00:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%

Soha nem szerettem volna, és ez így van a mai napig


24/N

2021. máj. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
68%
Mindig is akartam, gyerekkorom óta kértem, hogy legyen! :D De hát nem lett. Most felnőttként eléggé rossz, mikor látom mások milyen jól elvannak a testvérükkel, nagyon közeli a kapcsolatuk, bármit megtudnak beszélni, én meg egyedül vagyok. :( 25L
2021. máj. 19. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
88%
En nagyon szerettem volna, sokszor "kertem" is karacsonyra, vagy szulinapomra. :D kamasz koromban mar nem akartam, es orultem, hogy egyke vagyok. Most semleges vagyok a temaval kapcsolatban, van egy unokatestverem, aki olyan, mintha a noverem lenne, elegedett vagyok ezzel.
2021. máj. 19. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
91%
Soha nem akartam testvért. Mai napig örülök, hogy nincs! 35/N
2021. máj. 19. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
75%
Én is mindig szerettem volna, de elég hamar egyértelművé tették a szüleim, hogy nem lesz kistesóm. Nem tudom, hogy pont ezért van-e, de amúgy is nagyon szeretem a gyerekeket, úgyhogy óvodás/kisiskolás koromban, amikor sokaknak születtek testvérei kicsit mindig szomorú voltam, mert tudtam, hogy én egyke maradok. Tiniként aztán egyre jobban elfogadtam, részben azért is, mert sokszor hallottam panaszkodni a barátaimat a testvéreik miatt. És elkezdtem értékelni is, hogy egyedüli gyerek vagyok, mert rájöttem, hogy előnyeim is származnak ebből. Néha persze kicsit hiányzik az érzés, hogy valakivel mindent meg tudjak beszélni, aki nem szülő vagy barát, de mára elfogadtam, sőt megszerettem ezt a helyzetet. Több okból is kizárt, hogy valami módon legyen most testvérem, de ha csoda történne, akkor szerintem biztos örülnék azért neki. Mindenesetre mindig is úgy álltam a saját gyerek kérdéshez, hogy legalább kettőt szeretnék, hogy ne legyen egyedül, mint én. Tudom, hogy ez nem garancia semmire, hiszen nincs mindenki jóban a testvérével, de valahogy mindig így gondolkodtam erről. 23N
2021. máj. 19. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
75%
Nekem ugyan van 2 testvérem, de nagy korkülönbséggel. Olyan, mintha egyke lettem volna. Mindig is szerettem volna egy testvért hasonló korban. Szörnyű volt egyedül felnőni.
2021. máj. 19. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
91%
Nem szerettem volna gyerekkoromban sem, és most sem hiányzik. 28/N
2021. máj. 19. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
91%

Gyermekkoromban nagyon nem akartam, ki is jelentettem, hogy nekem nem kell tesó, inkább elszökök.😅

25 fölött jött a gondolat, hogy talán nem is lett volna olyan rossz, hisz akkor legalább nem rám koncentrálódik minden figyelem és lehet jóban is lettünk volna. Most úgy gondolom, hogy tesó nélkül is jó nekem.

30 N

2021. máj. 19. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
59%
Gyerekkoromban nem szerettem volna, később pedig néha már igen, leginkább egy pár évvel idősebbet, aki "kitapossa" előttem az utat, betöri a szüleimet. Most is jól jönne egy, de csak akkor, ha jó kapcsolatunk lenne és közel azonos érdekődési körünk. 23/N
2021. máj. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
80%
Nem nekem szól a kérdés, de bár egyke lettem volna... a testvérem tönkretette a gyerekkorom, miatta költöztem el 18 évesen.
2021. máj. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!