Igazságtalan voltam?

Figyelt kérdés
A két testvérem nagyobb gyerekei között 3 év van, az egyikőjük most ballagott, a másik 3 évvel ezelőtt. Mivel nem vagyok túl jó az ajándékozást illetően, most megkérdeztem a testvérem hogy ők mit terveznek venni a lányuknak a ballagásra, és egy ipad-et kapott egyetemre. Mivel tudom, hogy az unokahúgom szeret rajzolni, ezért úgy gondoltam a párommal, hogy veszünk neki egy apple pencil-t, aminek szerencsére baromira örült szóval én is boldog voltam, hogy legalább egyszer sikerült venni egy értelmes ajándékot. Aztán most hallottam vissza a másik testvérem feleségétől, hogy a testvéremnek rosszul esett hogy most 50 ezret költöttünk, amikor az ő fiának 3 éve csak egy 20 ezres könyvutalványt adtam. Erre én jól felhúztam magam és közöltem a testvéremmel telefonon, hogy azóta eltelt 3 év, túl vagyok két előléptetésen és párom is van már, tehát a lakbér kettéoszlik, összességében sokkal stabilabb anyagi helyzetben vagyok most, mint 3 éve. Ez viszont szerinte csak kifogás és bocsánatot kéne kérjek. Kinek is van igaza?

2021. jún. 2. 10:21
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
92%

Neked van igazad.

Főleg, ha még hozzátesszük az inflációt is -nagy vonalakban 3 éve 20000 Forintnak annyi vásárlóereje volt, mint most 50-nek.

2021. jún. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
87%

Az ilyen testvért törölném az életemből, az 100%


Nekem, aki normális családban élek, hajmeresztőek az ilyen sztorik.

Van testvérem, normális sógornőm is. De ha a sógornőm hirtelen megőrülne és ilyen f.szsággal állna elő, a bátyám biztos ezt még otthon lerendezné és nem tolmácsolná felém.

A "kérj bocsánatot!" rész meg egyenesen undorító!

2021. jún. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem igen, igazságtalan voltál. Egy 50ezer forintos elektronikai eszköz szemben egy 20ezres könyvutalvánnyal, amit ugye még csak nem is tud szabadon elkölteni... Szóvá nem tenném, pláne nem ilyen követelőző stílusban, de nekem is szarul esne.
2021. jún. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
79%

Az ár tök mindegy kéne legyen 3#-as, te is jó anyagias vagy.

Én simán örülnék egy 20 ezres könyv utalványnak, míg egy 50 ezres iPadhez való ceruzának nem, hiába drágább. Jóhogynem a kérdező elveszi pl maga elől az ételt, hogy az unokahúgoknak/öccseknek drágább ajándékot vehessen.

2021. jún. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
89%
Nem te voltál igazságtalan, hanem a testvéred hülye és irigy. A másik gyerek amúgy örült a könyvutalványnak? Neki van ezzel az egésszel bármi problémája, vagy csak a kedves szülő hisztizik?
2021. jún. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
11%
Idézd már kérlek 5ös, hogy hol írtam, hogy vegye el maga elől az ételt. Nagyon kíváncsi vagyok. Ja hogy sehol, csak f_szságokat beszélsz és ettől érzed magad valakinek. Ok.
2021. jún. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
78%
Kozolnem vele, hogy allitsa le az anyagias asszonykajat, ha pedig o is annyira egyetert vele, akkor addig ne is hivjon, mig bocsanatot nem kernek toled. Utalom az ilyen szamito embereket!
2021. jún. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
13%

"Az ár tök mindegy kéne legyen 3#-as, te is jó anyagias vagy."

Mindegy az ár? Biztos vagy benne? Tehát ha te kapsz egy túrórudit ballagásra, a testvéred meg egy lakást, akkor az tök rendben van. Hiszen az ár mindegy.

Amúgy kinek jut eszébe könyvutalványt adni egy gyereknek ballagásra? Úgyis kifizetted azt a 20ezret, miért nem raktad inkább egy borítékba? A most ballagónak is raktál volna 20ezret borítékba és mindenki boldog. Szerintem nagyon gáz az ilyen kivételezés.

2021. jún. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
90%
#9, velünk ellentétben a kérdező ismeri azokat a gyerekeket, akikről szó van. Ha egyszer tudja, hogy az a fiú szeret olvasni, vagy éppen érdekelte akkoriban pár jó szakkönyv / szótár / akármi, akkor miért ne kaphatott volna könyvutalványt?
2021. jún. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
17%

10es, egyrészt ha ez valóban így lett volna, akkor pénzből is meg tudta volna vásárolni a vágyott könyvet, viszont a maradék pénzt meg költhette volna másra, nem lenne teljesen lekorlátozva.

Másrészt a kérdező írja a kérdésben, hogy "legalább egyszer sikerült venni egy értelmes ajándékot", tehát ő is tudja, hogy a könyvutalvány csak olyan "vegyünk valamit oszt jóvan" dolog.

2021. jún. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!