Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Igazságtalan volt tőlem, hogy...

Igazságtalan volt tőlem, hogy ezt kértem? Megbántottam, pedig úgy érzem, hogy korrekt voltam vele, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A bátyámról és rólam lenne szó. Az a helyzet, hogy a testvérem elég nehezen fogja meg a pénzt, hogy úgy mondjam, sokszor kicsúszik a kezéből. Nem szórja, de nem is tudja jól beosztani, ezért folyton anyagi nehézségei vannak. Rosszul kezeli az anyagi dolgokat, hitelre vesz szinte mindent, amit aztán alig győz fizetni... Igazság szerint soha semmit nem képes időben visszafizetni, nem tudja tartani a határidőket, ezért a kamatok miatt a tartozásai csak gyűlnek és gyűlnek.


Az utóbbi időben emiatt eléggé eladósodott (milliókról van szó), és hozzám fordult segítségért.

Mivel én éppen lakásvásárlás előtt állok, ezért van némi félretett pénzem. Felajánlottam, hogy segítek neki, de mivel ismerem jól, attól félek, hogy ezt az összeget se tudná visszafizetni, azt viszont nem szeretném, ha úgymond "elúszna" a nehezen összegyűjtögetett pénzem és mindig arra kellene várnom, hogy "amint tudja" meg "hamarosan megadja". Hmm, igen, ahogy szokta...


Félreértés ne essék, nagyon szeretem a bátyámat és bármit megtennék érte, de magamra is gondolnom kell, nem tudok mindig minden helyzetet megoldani helyette.


Ezért azt mondtam neki, hogy csak abban az esetben kapja meg a pénzt, ha a nevemre írjuk a lakásának a felét, ami biztosítékot adna nekem, hogy amennyiben mégse tudja visszafizetni az összeget, nem maradok ott üres kézzel.


A bátyám teljesen felháborodott, úgy érzi, hogy ki akarom túrni a saját lakásából és nem érti meg, miért nem tudom "csak úgy" odaadni a pénzt. Fűt-fát ígért, hogy visszafizeti, de sajnos ismerem, hogy milyen. Próbált érzelmileg befolyásolni, hogy mégis miféle testvér vagyok, miért nem vagyok képes önzetlenül segíteni neki, meg hogy látja már, hogy milyen ember vagyok, ezek szerint nekem ennyit számít csak a családom, meg hogy mégis kiben lehet a mai világban bízni, ha még a tulajdon testvére is kiforgatja az embert, elhordott mindenféle számító, anyagias embernek, pedig tudja jól, hogy nem vagyok az. Aztán megsértődött és közölte, hogy így nem kell a segítségem, inkább vigye a házát a bank, tőlem nem fogad el semmit, hogy rendezze a hitelét.


Nem értem, hogy mégis mivel bántottam meg ennyire. Olyan nagy kérés volt tőlem, hogy adjon valami biztosítékot? Nem tettem volna ki a házból, nem akartam onnan kitúrni, csak azt szerettem volna, ha a pénzem valahol, valamilyen formában "megmarad" és nem vész el.


Szerintetek oda kellett volna adnom neki a pénzt mindenféle habozás nélkül? Igaza van, hogy megsértődött emiatt? Tényleg igazságtalan lettem volna?


29/F (bátyám 34/F)



2015. jan. 15. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem látja be, hogy mennyire nem bánik jól a pénzzel. Egy idősen már az neki a normális, amit csinál - hitelek felvétele, majd-visszafizetem dolgok. Tőled szerintem ez teljesen korrekt volt.


Nem, nem kellett volna odaadnod neki a pénzt.

Egyáltalán nincs igaza. Aki ilyen szinten bánik a pénzzel... Előbb kéne gondolkoznia, mielőtt még adósságspirálba hajtotta volna magát. Ez az ő butasága.


17/L

2015. jan. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs igaza a bátyádnak, én sem adtam volna a helyzetedben semmit biztosíték nélkül neki, hiszen olyanoknak sem adja vissza a pénzt, akik hivatalos cégek/bankok, pedig ők még a lakásra is rátehetnék a kezüket. Akkor neked miért adná vissza? Nem tud bánni a pénzzel, ha tudna nem tartana itt. Én sem bíznék benne és nem dobnám oda a jövőm a két szép szeméért.
2015. jan. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, természetesen nem. Sajnos vannak olyan emberek, akik mindig mástól várják a segítséget, és nagyon megbántva érzik magukat, ha kiderül, már nem bíznak benne. Mindenki magából indul ki, az ő fejében pedig már az volt a következő kép, hogy éppen a házából próbálod kipaterolni. Mégis miért? Mert ő sem hiszi igazán, hogy törleszteni tud neked. Ha én milliós segítséget kérnék a testvéremtől, én ajánlanám fel, hogy tegyük hivatalossá az egészet szerződéssel, amivel ugyebár perre viheti a tartozást és viheti a házamat, ha úgy alakul. Ne várjon bizalmat az, aki nem képes ezt megelőlegezni.
2015. jan. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom, de szerettem volna megerősítést kapni, mert a bátyám annyira kiborult az ötletemen, hogy szinte már elhittem, hogy neki van igaza és valóban én vagyok a rossz testvér...


Egyébként természetesen mondtam neki, hogy amint tudja, nyomban visszavásárolhatja tőlem a lakását, mintha mi se történt volna - így visszakapnám a pénzemet, ő pedig megtarthatja a teljes lakást, kizárólagos tulajdonosként. De ezzel is gondja volt, szerinte semmi sem garantálná, hogy én valóban vissza is adnám a lakást, honnan tudja előre, hogy hajlandó leszek újra a nevére íratni, stb.


Mikor mondtam neki, hogy ha ennyire se bízik bennem, akkor mégis mit vár tőlem, akkor pedig teljesen kiborult, hogy én csak ne beszéljek itt bizalomról, hiszen éppen én vagyok az, aki nem bízik benne, hogy ő tényleg visszaadná a pénzemet, hanem ehelyett itt trükközök, hogy kiforgassam és kivegyem alóla a lakást.


Erre már tényleg nem tudtam mit mondani...

2015. jan. 15. 16:28
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van. Én sem adtam volna neki a pénzt, de továbbmegyek, még biztosítékkal sem!

Ugyanis ha nem kapod vissza a pénzed, amire nagyon nagy az esély, hiába van a neveden a lakása fele, évek, mire ki tudod tenni őt onnan és pénzzé tenni a lakás. Tehát Te a mostani de az 1-2 éven belüli lakásvásárlásnak is búcsút inthetnél.


Ne lelkizz rajta, igazad van.

2015. jan. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, sőt ha én kérnék milliókat a testvéremtől, akkor én ajánlanám fel ezt a lakás átírást, mert így korrekt.
2015. jan. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én már el is mosolyodtam a bátyád hisztijén. Esetleg egy vendégszobát ajánlj fel neki magatoknál, ha a bank elviszi a lakását.
2015. jan. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Teljesen jogos a kérésed.
2015. jan. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!