Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Otthagytam a munkahelyemet,...

Otthagytam a munkahelyemet, de nem kaptam semmilyen dokumentumot a kilépéssel kapcsolatban, se a fizetésemet. (be voltam jelentve, nem feketemunka) Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Egy frissen nyílt albán pékségben dolgoztam eladóként mindaddig amíg el nem jött az első fizetésnap, mivel nem kaptam fizetést. Beszéltem a főnökömmel, de csak ilyen 5000-es részletekben adta oda a fizetésemet és az is több hétbe telt. Úgy döntöttem, (hogy bár csak alig pár hétig dolgoztam ott, de ezt abba is hagyom, mivel nem vagyok hajlandó ingyen dolgozni)csírájában folyton el a dolgokat. Július közepén beszéltem erről a főnökkel. Azóta nem dolgoztam egy napot sem. Úgy egyeztünk meg hogy következő hónap 10.én menjek be és akkor megkapom azt a pénzt amivel eddig tartozott +azt s amit Júliusban kerestem, a kilépő papírokkal egyetemben. Most Aug 10.én meg is jelentem, természetesen a főnök nem volt bent, amikor felhívtam közölte, hogy nem kapok pénzt mert neki ma még be kell vásárolnia alapanyagokat. Másnap ismét bementem megint nem volt bent. 3x hívtam fel de csak az utolsóra vette fel így: "Jólvan basszús moziban vagyok", se köszönés, se semmi olyan amitől minimálisan embernek érezném magam, majd lecsapta. Küldtem neki egy sms-t nem a saját telefonszámomról, visszahívta este 10-kor. Akkor megbeszéltem vele, hogy következő nap reggel 10ig biztosan bent lesz, illetve délután is bemegy és majd megcsörget mielőtt indulna és bent találkozunk. Másnap reggel 10-re bementem, addigra ő már nem volt bent. Azt hittem elcsúsztam, mivel tény, hogy mondta 'csak 10ig lesz bent' én pedig pont 10-re érkeztem, de a bent levő exkolega közölte, hogy már fél 9-kor lelépett a főnök, tehát megint fölöslegesen bumliztam be. Délután csak várhattam a hívását. Nem csak én nem kaptam meg a fizetésemet.

Sajnos teljesen tanácstalan vagyok, hogy ilyen helyzetben mit lehet tenni?

Arra gondoltam, hogy írásban odaadom neki a felmondásomat, annak legalább nyoma is van, és nem csak szóban hangoztak el a dolgok.


Pár tény:

Be voltam jelentve, ezt lekérdeztem a navtól.

Nem volt munkaszerződésem, és hivatkoztam is a munkaszerződés nem meglétére. (a 30 napos intervallumon belül)

Nemhogy munkaszerződés, semmilyen dokumentumot nem kellett aláírnom amikor ott dolgoztam.

Amikor elkezdtem ott dolgozni nem kértek tőlem semmit, se a rózsaszín kis könyvemet, se egy tüdőszűrőt (mivel étellel dolgoztam, ezért erre számítottam, de nem kellett neki)

A főnökömnek volt egy telefonváltása és még annyira sem tisztelt, hogy megadja az új számát.


Nagyon sok helyen foghíjas és jogilag akár még támadható is lenne, de ezt csak az utolsó utáni lépésnek szánnám. Nem szeretem a peres ügyeket.


Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni.



2017. aug. 13. 21:24
 1/2 anonim ***** válasza:
lehet napi bejelentés volt,akkor meg kb. igy jártál.ugy el se kezdenék dolgozni h nem irok alá semmit,honnan tudom akkor h valoban be vagyok jelentve?igy nem tudsz sehova menni,bizonyitani se tudod h te bizony dolgoztál.Ha ennyire gyanus volt az elején minek álltál munkába?Hiába adod be a felmondást zha szerződét se irtál alá,nincs mit "felmondani"
2017. aug. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ügyvéddel küldess fizetési meghagyást, hátha megijed.
2017. aug. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!