Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Akinek testvére van vágyott...

Akinek testvére van vágyott valaha arra,hogy egyke legyen.? Ha igen,miért?

Figyelt kérdés
Nekem van 2 testvérem, néha jobb lenne ha egyedül lennék nem kéne osztozkodni, pl a gépen azt néznék amit akarok akkor amikor akarom. Kaján sem kéne osztozkodni, nem kéne azt hallgatni, hogy xy a testvéred sokkal jobb nàlad nem lenne az hogy a fiúmat elveszi tõlem a hugom,lehetne külön szobám sajàt tv-m és senki nem szólna bele semmibe a szüleimen kívül. Ti is gondolkoztok így?

2021. júl. 5. 07:20
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
85%

2 testvérem van akik 9 és 10 évvel idősebbek

bár gondoltam rá milyen lenne, soha nem akartam egyke lenni, sőt inkább örültem volna ha van 1-2 évvel fiatalabb testvérem is

2021. júl. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
85%
Én is más ember lennék, ha nem lenne testvérem - egy alacsonyabban funkcionáló létforma
2021. júl. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
86%
Én egyke vagyok, nekem mindig az esett rosszul, hogyha ezt valaki meghallotta és még nem ismertem egymást annyira jól, láttam a szemében, hogy már máshogy áll hozzám, van egy megvetés benne, hogy na az elkényeztetett, önző egyke, ennek mindene megvolt. Holott, pl. a házunkban volt egy nagyon jó barátnőm, neki egy öccse volt, sokat játszottunk együtt és egyszer anyukája elszólta magát anyám előtt, hogy nem gondolta volna, hogy egy egykének, hogy lehet ilyen kevés játéka, na onnantól anyám megsértődött, hogy nekünk nincs pénzünk, mert hitelt kell fizetni, ja és mindig osztozkodnom kellett a kajában, tehát kaptam egy csokit, meg kellett őket kínálni, erre tanítottak, a boltban mivel nem volt sok pénzünk, nem vettünk semmi szépet, a ruháim a turiból voltak, amik régen nem olyanok voltak, mint most, hanem tényleg a régi, rossz göncök, vagy a kínai piacról, amikor megnyílt. És még egy tesóm se volt, akivel legalább beszélgethettem volna...., én szerettem volna tesót, ezt nyíltan kimondom, nekem mindegy lett volna. Egyébként visszagondolva, anyám mindig akart másik gyereket, de ha még engem is ilyen kínkeservvel tartottak el, nem tudom egy két szobás lakásban mi lett volna, ha 4-en vagyunk. Anyám így is a mártírok-mártírja volt.
2021. júl. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
83%
ismertem egymást=ismertük egymást
2021. júl. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
86%

Hát, kamaszkoromban végig azt kívántam, bár ne lenne húgom :) (gondolom, te is ilyen korban vagy)

Hozzá tartozik, hogy a szüleim rontották el a dolgot: igazságtalanok voltak, nem azt mondom, hogy a húgommal kivételeztek, hanem mindig egyikünkkel, aki éppen az aktuális kiskedvenc volt, a másikunk körül meg megfagyott a levegő, volt, hogy napokig nem is szóltak hozzá... így nyilván utáltuk egymást.

Aztán mikor felnőttem, már nagyon örültem, hogy van testvérem, már egyik szülőnk sem él, de mi nagyon jó testvérek lettünk felnőttkorunkra.

Szóval kitartás, idővel szerintem jobb lesz neked is :)

2021. júl. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is gondoltam már rá nem egyszer,szószerint nyugodtabb életünk lenne,mert kikészít mindenkit,de még apám is párszor mondta már ilyen esetben,hogy minek kellett 2.,annyira undorító viselkedése van az öcsémnek sokszor.


Köztünk 8 év a korkülönbség,én most megyek egyetemre,ő meg az ált.felsőt nyomja. Nálam ez az osztozkodás nem számított,pedig kisebb korban egy ágyban aludtunk egy ideig (ami nagy volt szóval siman elfértünk),de az,hogy suliban kikészültem,majd itthon tőle is kikészültem,mert állandóan kötekedett anyával,meg rá nem lehetett szólni normálisan,az nálam is erősen közrejátszott a mentális megbicsaklásban is,meg egészségügyi gondban is. Semmi közös érdeklődés. Neki mindig kell valami és emellett még hálátlan meg hisztis is,meg én őszintén lányt akartam,vagy iker/idősebb tesót,de ilyen korkülönbségnél még egy húgival is lehet gond lenne.

2021. júl. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
87%
Nekem egy 4 évvel fiatalabb öcsém van, és gyerekként, tinként én is sokszor kívántam hogy bár egyke lennék. Mivel ő fiú, és nagyobb a korkülönbség, ritkábban tudtunk együtt játszani, és őt elképesztően elkényeztették, velem pedig egyre kevesebbet foglalkoztak, ahogy nőtt. Rossz tanuló volt, igazi problémás gyerek, de mégis ritkán szidták le, én viszont hiába voltam kitűnő, sosem volt elég. Felnőttként beszélgetve jöttünk rá, hogy minket egymás ellen neveltek, bár nem tudatosan. Én azt láttam, hogy neki mindent lehet, és csak ő kap szeretetet, neki pedig azt mondogatták, hogy soha nem lesz belőle semmi, bezzeg a nővéred okos, egyetemre fog menni... Szóval szar volt mindkettőnknek, de meg tudtuk beszélni.
2021. júl. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Hàt ahogy az egyik válaszoló is írta, nincs közös érdeklõdés. Ez nálunk is így van én ha elkezdek egy sorozatot nézni õ nyávog,hogy jaj már megint azt a sz-rt nézed mikor lesz már vége? De filmeknél is így van nem nézhetem soha amit szeretnék, mert csak menne a csúfolódàs mint egy ovodás pedig 16 éves. Màsik hugom meg 11. Én 17. Én szeretem a virågokat kertészkedni stb õ nem tudja megkülönböztetni melyik a gyom melyik a viràg. Neki medence kell, a beteg édesapámat nyaggatja,hogy menjünk venni.. De õ nem nagyon segítene felfújni se, neki ez kell neki az kell kiskorban is ezt csinálta, õ bàntott engem pedig én vagyok a nagyobb. Mindig ki nyìgott magànak mindent. Néha tényleg jô egyedül.
2021. júl. 5. 10:53
 19/21 anonim ***** válasza:
51%
Ennyi picsogást kérdező,tableten,telefonon is lehet filmet,sorozatot nézni gondolom van neked nem mindenki szereti ,ismeri a virágokat,medencét meg bizd szüleidre meg veszik e vagy nem.
2021. júl. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Ezt nem azért írtam,hogy elhordjam azokat akik nem ismerik a virágokat csak a külnbség miatt most ezek jutottak eszembe.
2021. júl. 5. 14:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!