Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért versenyzik velem a...

Miért versenyzik velem a húgom? Valamint miért flegmázik ha más is ott van?

Figyelt kérdés

Eddig már pár éve exemmel éltem de szakítottunk és vissza költöztem a szüleimhez. Húgom és köztem 12 év a korkülömbség, ő jelenleg 10 éves. Nem mondom, hogy ritkán látogattam haza de ennyire nem “ismertem” őket már rég óta mint mióta itthon vagyok. Húgom mindig velem akar játszani, alig bírok neki nemet mondani, velem alszik sokszor, viszont gyakran én szoktam elvinni ide oda ahova jár. Mondta, hogy menjek be vele a táncra pl nézzem meg hogy táncol. Viszont addig ameddig nincsenek ott a barátnői addig teljesen oda van tőle, hogy ott vagyok, mikor megérkeznek a kis barátnői azonnal lekezelően válaszol nekem vissza.

Valamint mikor én csinálok valamit, bármit mindig versenyezni próbál velem. Akár a tanulmányi eredménybe, hogy én melyik osztályban milyen eredménnyel végeztem, akár ki tud gyorsabban ezt vagy azt, bármiben. Sportban, mindenben. Mindenből versenyt csinál. Mindenre úgy reagál, hogy ő azt majd jobban fogja csinálni nem úgy mint én.

Természetesen van mikor engedek neki hogy ő nyerjen. Ilyenkor is lekezelően állapítja meg, hogy ő a jobb nálam.

Ezt nem tudom hova tenni mert sajnos ugye rosszindulat, irigység párosul nála ezekhez a dolgokhoz. Egyik pillanatban még babázni akar a másikban meg már olyan dolgokat csinál mint kb én..

Sajnos a szüleink nem figyelnek annyira oda rá, hogy ezeket észre vegyék. Nem tudom hogyan kezeljem ezt. Szerintem ha ilyen irigy, versengő marad a természete nem biztos, hogy jól fog járni.

Ezek a viselkedések mire utalnak egy gyereknél?

22n



2021. júl. 28. 20:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
13%
valljuk be, azért elég egészségtelen, hogy van egy testvéred aki 10 éves, te pedig 22 :D Amúgy azért próbálkozik, mert kezd kamaszodni. Hát őszintén nem tudom hogy oldanám meg ezt a helyzetet. Több vagy mint barát, de testvérnek már öreg vagy hozzá, és az anyja se lehetsz...
2021. júl. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Mondjuk én letördelném a kis lekezelő szarvacskáit, mert van egy határ, amit senki sem léphet át. Se gyerek, se felnőtt, se tesó, se senki. Kamaszodik, nyílik a csipája, az nem baj. Az, hogy bunkó, az igen. Életkori sajátosság, de attól még meg kell tanulni, hogy amilyen a mosdó, olyan a törölköző.
2021. júl. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
98%
Arra hogy gyerek. Igazából odavan érted, de a barátnői előtt játssza az agyát. Nincs ebben semmi kirívó. Egyszerűen közölni kell vele, hogy te nem kérsz ebből, vagy viselkedjen normálisan, vagy hagyjon békén.
2021. júl. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy kamaszodó kislány, akit állításod szerint leszarnak a szülei. Figyelemre vágyik, próbálgatja magát, gondolom felnéz rád de kibújna az árnyékodból is. Az ilyen korú gyerekek amúgy is megőrülnek, ha a kortársaikkal vannak. Öcsém és köztem is 12 év van, egy bújos mackócska amikor ketten vagyunk, de ha ott vannak a haverok akkor egy dúvad. Ez ilyen. Beszélgess, játssz vele, hallgasd meg, nézd el a hülyeségeit.
2021. júl. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%

10 éves + mai generáció + nem törődő szülők


Erre csak annyit tudok mondani, hogy lehetett volna rosszabb is, hidd el.


Kíváncsi leszek 10 év múlva mi lesz az ilyenekkel, ha a szüleik továbbra se nevelik meg őket :D


Nem tudsz mit csinálni sajnos, nem a te felelősséged lenne amúgysem.

2021. júl. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagylányoskodik.
2021. júl. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%
Vadászka majd én rád rúgok egyet és akkor talán megtanulod, hogy ne kommenteljél baromságokat.
2021. júl. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
5%
8.:Meg még meg is köszönöm.
2021. júl. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
94%
Szüleid olykor-olykor nem kínálják meg a húgodat a "bezzeg a nővéred" jól bevált gyereklélek-nyomorító szlogennel?
2021. júl. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
18%
azért egy istenes pofon azért kijár ha ilyen nagy a szája... úgy is elég csak egyszer
2021. júl. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!