Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért versenyzik velem a...

Miért versenyzik velem a húgom? Valamint miért flegmázik ha más is ott van?

Figyelt kérdés

Eddig már pár éve exemmel éltem de szakítottunk és vissza költöztem a szüleimhez. Húgom és köztem 12 év a korkülömbség, ő jelenleg 10 éves. Nem mondom, hogy ritkán látogattam haza de ennyire nem “ismertem” őket már rég óta mint mióta itthon vagyok. Húgom mindig velem akar játszani, alig bírok neki nemet mondani, velem alszik sokszor, viszont gyakran én szoktam elvinni ide oda ahova jár. Mondta, hogy menjek be vele a táncra pl nézzem meg hogy táncol. Viszont addig ameddig nincsenek ott a barátnői addig teljesen oda van tőle, hogy ott vagyok, mikor megérkeznek a kis barátnői azonnal lekezelően válaszol nekem vissza.

Valamint mikor én csinálok valamit, bármit mindig versenyezni próbál velem. Akár a tanulmányi eredménybe, hogy én melyik osztályban milyen eredménnyel végeztem, akár ki tud gyorsabban ezt vagy azt, bármiben. Sportban, mindenben. Mindenből versenyt csinál. Mindenre úgy reagál, hogy ő azt majd jobban fogja csinálni nem úgy mint én.

Természetesen van mikor engedek neki hogy ő nyerjen. Ilyenkor is lekezelően állapítja meg, hogy ő a jobb nálam.

Ezt nem tudom hova tenni mert sajnos ugye rosszindulat, irigység párosul nála ezekhez a dolgokhoz. Egyik pillanatban még babázni akar a másikban meg már olyan dolgokat csinál mint kb én..

Sajnos a szüleink nem figyelnek annyira oda rá, hogy ezeket észre vegyék. Nem tudom hogyan kezeljem ezt. Szerintem ha ilyen irigy, versengő marad a természete nem biztos, hogy jól fog járni.

Ezek a viselkedések mire utalnak egy gyereknél?

22n



2021. júl. 28. 20:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert az erőszak aztán marhára megold mindent.. Hatásosabb ha átnézel rajta ha megbánt. Ha puffog, el kell mondani hogy miért nem akarsz vele lenni.
2021. júl. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Kamaszodik csak.
2021. júl. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
41%
11 a pofon nem erőszak. Nevelő célzattal kifejezetten ajánlott, ha más nem segít. Évszázadok óta így van. Ne csinálj úgy, mintha nem tudnál róla
2021. júl. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak rohadtul nem mindegy miért kapja: Azért mert lopott, vagy azért mert kiskamasz, és verseng a nővérével...
2021. júl. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hülyeség pofozkodni ilyen miatt. A barátnői előtt akar lenni a nagylány, meg aztán szeretné ő is felvenni a lépést a nagyobbal. Nem érti, nem tudja feldolgozni, hogy mit jelent ez a korkülönbség. Az viszont igenis nagyon fontos, hogy a saját határaidat megvédd. Attól, mert kamaszodik, nem lehet bármit és bárhogy. Ha tiszteletet és elfogadást akar, akkor neki is meg kell adnia. Akkor is, ha kamaszodik és akkor is, ha nem. Lehet vele elnézőbbnek lenni, persze, mert nem fogja még fel. De nem a végtelenségig, igenis el kellene erről beszélgetni vele, hogy ha téged zavar, akkor meg főleg. Ezt a viselkedést én sem nyelném le neki, mert aztán majd természetesnek veszi, és mondjuk 14 évesen meg olyan mélyütéseket visz be gondolkodás nélkül, hogy ihaj. Mert nem hajlandó belegondolni.
2021. júl. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!