Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ahol 3 testvér van, nem...

Ahol 3 testvér van, nem szorul ki az egyikük mindig?

Figyelt kérdés
Mi ketten vagyunk a testvéremmel, nagyon jó a kapcsolatunk, nem tudom elképzelni, mi lenne, ha lenne még egy testvérünk. Vajon akkor hárman lennénk ugyanilyen jóban? Vagy 3 testvérnél valaki mindig kilóg a sorból? Akik 3-an testvérek vagy 3 gyerekük van, mik a tapasztalatok? Azt is irhatktok, hogy milyen neműek és így milyenek a viszonyok. Igaz az, hogy a középső gyerek szokott elhanyagolva lenni?

2021. aug. 23. 12:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi 3-an vagyunk tesók,2öcsém van.Nagyon szeretjük egymást,mindig jó volt a kapcsolatunk,és együtt játszottunk.3év korkülönbség van köztünk,de egymás baráti társaságát is ismertük,soha nem volt gond ebből.Persze voltak pár napos egymáshoz nem szólások,civakodások,de mindig összetartottunk,nem volt kirekesztve egyikünk sem.Most felnőttként is mindig számíthatunk a másikra.Már saját családjaink vannak,de sokat találkozunk,beszélünk.
2021. aug. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi hárman vagyunk tesók, mindhárman lányok, és jóban is vagyunk, viszont köztünk nagy a korkülönbség. Legalábbis nekem nagy velük, én vagyok a legidősebb. A nagyobbik húgommal, 9, a kisebbikkel 13 év van köztünk. Ők még elég kicsik.😂😂
2021. aug. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

4-en vagyunk lányok, ráadásul a 2 kisebbel 14 és 16 év a korkülönbség.

A legidősebb húgommal jó a viszonyunk, bajban segítjük egymást, örülünk egymás sikereinek, de sajnos keveset találkozunk. Az ízlésünk is közel azonos, mert majmolta mindenben a nővérét kicsiként 😂 gyerekként is viszonylag összetartóak voltunk, mondjuk egy alkoholista apa mellett kellett is.

A két kicsi életében mindketten amolyan plusz anya szerepét töltjük be. Volt olyan, hogy a középső húgomat piszkálták az iskolában és engem hívott fel vigaszért. Meg én voltam az, akinél hamarabb betelt a pohár és bementem az iskolába helyretenni azokat a majmokat. Anyu nem akart, mert félt, hogy csak rontana helyzeten, a tanár már nem tudott mit csinálni, így mentem én.

A legkisebb meg az első számú és egyetlen rajongóm, bár nem tudom mivel érdemeltem ki 😂

2021. aug. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem törvényszerü h igy legyen.
2021. aug. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Páromnak van két testvére. Nálunk ez talán azért sem jött ki, mert párom a legkisebb, a bátyja 8, a nővére 10 évvel idősebb nála. A két nagy összetartott, a kicsi meg annyival kisebb volt, hogy vigyáztak rá, de konkurenciát semmiképp nem jelentett. Párom 10 éves volt,mikor a nővére elköltözött. A nagy korkülönbség miatt más testvéri kapcsolat ez, mint ahol közel egyidősek.

Én azt vettem észre, hogy általában a középső gyerekek szoktak kilógni a sorból. Néha azt is észrevettem, hogy még küllemre is mások. A nagy az első gyerek, mindent ő csinál először. A kicsi mindenki szeme fénye, mert kicsi. A középső meg csak azért is más akar lenni, mint a másik kettő.

De persze ez sem törvényszerű.

2021. aug. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!