Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Rossz vagyok, amiért nem adom...

Rossz vagyok, amiért nem adom öcsémnek a használt autóm?

Figyelt kérdés

30éves vagyok, az öcsem 7évvel fiatalabb nálam. Gyerekkorunkban ő kevés új holmit kapott a szüleinktől, rendszerint tőlem örökölt mindent, ruhát, játékot, telefont, számítógépet stb.

Jó a kapcsolatunk, és mivel jobban is keresek nála, éz a szokás felnőtt korunkban is megmaradt. Ha lecseréltem valamit, akkor a régit mindig tesómnak ajándékoztam, hűtő, tv, laptop, szóval mindent ami még használható. Nemrég új autót vettem, a régit odaadtam öcsémnek, de csak kölcsön, hogy addig használhatja amíg sikerül eladnom.

Konkrétan nem mondta, de látom rajta, hogy azóta megsértődött amiért el akarom adni, ahelyett, hogy neki adnám.



2021. szept. 19. 10:10
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
11%
Ha annyira jobban keresel, hogy ezek nem szamitottak, akkor ezek osszerteke egyszerre miert?
2021. szept. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
70%

Nem mindegy, mekkora értékről van szó.

Meg az sem, te mennyire vagy jó anyagi helyzetben, az sem, hogy neki mekkora (valódi) szüksége van az autóra (vagy "csak" a kényelmét szolgálja).

Nem mindegy a kapcsolatotok

Stb.


Szóval lehet akár igaza is, hogy beleférne, hogy odaadd (vagy tényleg kedvezményesen eladd) neki. Valószínűbb, hogy ez már túl nagy "ajándék" lenne.


De egy 30-50%-os "valódi" kedvezményben talán lehetne gondolkodni.

2021. szept. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
95%

#1 tipikus, semmi sem elég mentalitás, még a kérdező a gáz, amiért számít neki egy jelentős összeg


nem vagy rossz, a tesód örülhetne minden eddiginek, azokra se kellett költenie, már összespórolhatott volba egy kocsira

2021. szept. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
97%
Aha, és ha költözöl a házat se add el mert öcsike besértődik ha nem adod neki? Miért kéne egy csomó pénzt elajándékoznod? Neked fán terem, vagy mi van?
2021. szept. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
14%
Nézd, ha eddig mindent megkapott tőled ajándékba, amit te lecseréltél, teljesen ertheto, hogy xarul esik neki, ha most hirtelen ezt nem kapja így meg. Ettől nem vagy rossz,ahogy ő sem az
2021. szept. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Terv szerint jövőre nősülök, aztán hamarosan a baba is jöhet. Igazából a barátnőm vetette fel, ideje lenne takarékoskodni a jövőre, de én is tökéletesen egyetértek vele. Az kb. 6-700ezer amit az autóért kaphatok, fordíthatnám a jövőbeni családomra.
2021. szept. 19. 10:28
 7/28 anonim ***** válasza:
95%
És tedd is ezt. Nem az öcsédet kéne eltartanod, pénzelned.
2021. szept. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
7%

Na már megint egy nő kavarja a szrt...

Csak sikerül összeugrasztani Téged, meg az öcsédet.

Add el neki részletre, vagy jelentősen árcsökkentve.

2021. szept. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
98%
Ebben az esetben igazad van De ezt elmondtad az öcsédnek is?
2021. szept. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
90%
"Na már megint egy nő kavarja a szrt..." Aha: mert ha a nő nem tapsikol hozzá hogy a hapsiját újra meg újra lehúzza az öcsike pénzzel-ez esetben súlyos százezrekről lenne szó-akkor szarkavaró. Én itt csak józan gondolkodást látok, a kérdezőnek magától se kéne hagyni hogy kihasználja a tesó. Az meg hogy a tesó használtan kapta a dolgokat gyerekként, a szülőkön múlt. Miért kéne az idősebb gyereknek fizetni érte?
2021. szept. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!