Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem szeretem a testvérem. Más...

Nem szeretem a testvérem. Más is tud ezzel együtt érezni?

Figyelt kérdés

Van egy nálam pár évvel fiatalabb lánytestvérem. És őszintén mondom, hogy nem szeretem őt. Félreértés ne essék, nem utálom őt. Elviselem, sőt néha még talán kedvelem is.

Rendesen gyűlölöm magam azért, mert nem szeretem a testvérem, de nem tudok ezen változtatni. Egyszerűen nincs benne semmi, ami miatt szerethetném. Semmi tisztelet sincs benne, még a szüleink iránt sem. Folyton követelőzik, és ha valami nem úgy megy, ahogy ő szeretné, akkor azonnal sírni kezd (az évek alatt rájöttem, hogy ez a fajta sírás szimpla színészkedés). Engem is mindig rossz színben tűntet fel. Ha rászólok valami miatt (mondjuk széthagyja a ruháját a lakásban, vagy nem ült le tanulni), azonnal borzalmas testvér vagyok a szemében, egyszerűen nem hallgat rám soha. Továbbá semmi humora nincs, ráadásul elég buta is. Sokszor kellemetlenül érzem magam miatta, mert nagyon igénytelen.

Nem tudom, hogy miért vagyunk ennyire különbözőek, hiszen ugyanazt a neveltetést kaptuk a szüleinktől. De tényleg, fogalmam sincs, hogy lett ilyen rossz természete a húgomnak.

Tudom, hogy én se vagyok egy jó ember, hisz nem szeretem őt. Azért írtam ezt ki ide, mert kíváncsi vagyok, hogy más is érez-e így, és tényleg ennyire borzalmas-e ez?



2021. szept. 28. 15:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Velünk is ez van húgommal. Évente 4x5x beszélünk azt kész. Nem kötelező senki sem tartani a kapcsolatot csak, mert testvér. Bár nálunk az unszimpátia kölcsönös.
2021. szept. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Minden ember más, szerintem abban a korszakban van, amiben mindenkinek nehéz. Idővel ez változni fog, jelenleg lehet, hogy nehéz, de fel fog nőni és meg fog valtozni.
2021. szept. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Igen, én is reménykedek abban, hogy ki fog nőni ebből a borzalmas természetéből, ami neki van, mert amúgy ezek nélkül egy normális lány lenne.

Még elég fiatal, van rá ideje, csak azt nem tudom, nekem mennyi türelmem van.

Köszönöm a válaszaitokat!

2021. szept. 28. 15:43
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Attól, mert valaki az apád, anyád, gyereked, testvéred, még nem kell automatikusan, hogy kedveld. Ha nem vagytok egy hullámhosszon, ki nem állhatjátok egymást, akkor ez van. Nem kedvelhetünk mindig mindenkit.

Anyámat például én sem kedvelem. Szemét dolgokat művel, nem tudom megérteni a felfogását. Ha csak úgy találkoznék vele valahol, biztos, hogy nagyívben elkerülném. Az a fajta ember, aki mellett én nem tudok huzamosabb időt eltölteni.

2021. szept. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
37%
Nyugi nem vagy rossz ettől, amugy hidd el hogy titkon azért tuti fontos. :)
2021. szept. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Tudjuk Martin.
2021. szept. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%
Együtt érzek veled, én sem szeretem a testvéredet. Bár nem is utálom... nem is ismerem :o
2021. szept. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
69%
Szomorú, nagyon szomorú, hogy a testvéredet utálod.
2021. szept. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
6-os, nekem is rögtön Martin jutott eszembe, ahogy elolvastam az "igénytelen" szót.
2021. szept. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem te vagy az egyetlen, az én családomban többen is voltak, akik nem is beszéltek egymással.
2021. szept. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!