Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A Covid miatt muszáj otthon...

A Covid miatt muszáj otthon lennem; a testvéremmel képtelenség együtt élni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok. Most a Covid miatt kénytelen vagyok otthon maradni.

A testvérem 36 éves, mentálisan beteg, néha erőszakos(nem velünk, de volt, hogy szétverte az ajtót, káromkodik egyfolytában).

Nos, dolgozik minden nap, 5-6 között kel. A szobája az enyémmel szemben, és minden nap trappol a lépcsőn, rohan, nyitva az ajtaja kora reggel, csörömpöl. Folyton nyögdös, ha iszik, eszik, nyammog, cuppog, de ne úgy képzeljétek el, hogy finoman, hanem jó hangosan.

Szóltam neki, hogy halkabban mert aludnék, és ott nyafogott.

Apukám minden nap veszi neki a nyalánkságot, a tenyerén hordozza. Én mosogatok utána. A kertbe mezítláb megy ki, aztán úgy jön be a házba, megy fel a szobájába. A szobájából testszag árad, hiába fürdik, és ugye a folyosóra meg az én szobámra szellőzteti az egészet. Van, hogy a wc-t nem húzza le, és pisi szag van a házban.

Régen folyton lesett engem, ajtóból, stb. de erről leszokott. Idegenekkel nem beszél, és mondta a munkahelyének is, hogy amíg lehet otthonról akar dolgozni.

Régen nem volt ilyen, de történhetett valami, és totál bolond lett. Dokiról, semmiről nem akar hallani.


Én viszont már minden egyes nap bőgök. Nem bírom tovább. Elmenni nem tudok, és dolgozni sem, mert Apám veszélyeztetett, szóval nem akarom haza hozni a vírust. Jelenleg mesterszakos vagyok, és amint találok valami online melót, azt fogom csinálni (keresek, csak most nehéz ebben a helyzetben, online tudok tanítani, de abból nem sok lóvé jön össze).

Szóval úgy érzem börtönben vagyok és nincs kiút. Semmi. Minden nap úgy kelek fel, hogy amint hallom a testvéremet, elfog a bőgés, és már délelőtt sírok. Hogy bírjam ki, amíg vége ennek az egésznek? Járok pszichológushoz is. Tényleg minden nap bőgök. Úgy érzem, nem bírom, megbolondulok. Apám úgy van vele, hogy elfogadta, hogy a gyereke mentális beteg és bár 66 éves, mindent megtesz amit a tesóm kér. MINDENT. Apával erről nem lehet beszélni, szóval ez kilőve.


2021. jan. 14. 23:46
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
51%
Remélem megismerkedsz valakivel akivel összeköltözhetsz 1-2 hónap múlva. Utána még mindig visszamehetsz ha nem működik. Vagy akár nem csak párkapcsolat, de barátnő is jó lehet, vagy akár albérlőtárs. Nagyon nem mindegy kikkel vagy összezárva, főleg ha kicsi a lakás.
2021. jan. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim válasza:
59%

Hát 25 évesen még "egészséges" esetben sem mindig egészséges már otthon lakni, nem hogy egy ilyen esetben.

Sajnos akárhogy is nézzük egy megoldás van: költözz el. Tudom hogy extrém nehéz, munkát kell keresni, albérlőtátsat stb, de egyszer élsz nem érdemes éveket lehúzni a pokolban, ennél a nehezebb út is jobb.

Most annyiban szerencséd van, hogy nagyon alacsonyak az albérletárak.

2021. jan. 15. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
17%
Azert ez nem olyan durva, mivel nem szemelyes konfliktus van, senki nem szekal. A szobadba el tudsz vonulni becsukod az ajtod es nem jon be a szag. Lehuzod a wct ha arra jarsz. Vagy te is 5-6 kor kelsz es korabban lefekszel vagy fuldugo es visszaalvas. Par plusz tanyert sem olyan nagy cucc elmosogatni foleg hogy nem dolgozol szoval ott az egesz nap. Ahelyett hogy az alberlet miatt gurizel ahol ugyanugy krakognak vagy idegeseitene valaki..
2021. jan. 15. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
74%
Azt nem értem ilyen természettel amit írsz hogyan dolgozhat ?
2021. jan. 15. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem amíg nincs megoldás, zárd magadra a szobaajtót és aludj füldugóval, szerezz be valami kényelmes füldugót.
2021. jan. 15. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
21%
Nem kell otthon lakni. Pláne, ha felnőttként nem sikerül felfognik, hogy egy mentálisan beteg ember más, mint egy átlag ember.
2021. jan. 15. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
51%
Ha ennyire mentálisan beteg, akkor hol és mit dolgozhat?!
2021. jan. 15. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
7%
Fel kéne nőnöd, és leválnod a családodról.
2021. jan. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
28%
Persze, ő dolgozik, ilyen állapotban, te meg nem mehetsz dolgozni, mert nem akarod a veszélyeztetett apádnak hazavinni a vírust. Hagyjuk már a hülyeséget.
2021. jan. 15. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
60%
miert ne dolgozhatna? ha jol tudom a mentalis serulteket vmi torveny is vedi h nem lehet csak ugy oket kirugni. vannak olyan helyek ahova direkt ,rehabilitacios’ leszazalekolt embereket keresnek, mert tamogatast kap utana a ceg.
2021. jan. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!