Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mi a vélemènyed a felnőtt...

Mi a vélemènyed a felnőtt testvérek közti rivalizálásról. Lehet kezelni valahogy?

Figyelt kérdés
Én vagyok az idősebb és a testvérem azt mondja, és érezteti velem, hogy én elloptam tőle minden “elsőt”. Most vagyok terhes és tudom, hogy én is érzékenyebb vagyok, de annyira megvisel. Mit tehetek?

#féltékenység #rivalizálás #Testvér irígység
2021. dec. 5. 22:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
Az a véleményem, hogy ez 99%-ban a szülők hibája, valószínűleg megkülönböztetnek titeket gyermekkorotokban is. Ő meg ezt látva nőtt fel.
2021. dec. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%
Legyél te az okosabb. Adj neki igazat, hátha attól boldogabb lesz. Nem ér annyit az egész, hogy stresszelj, főleg terhesen.
2021. dec. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Nem együtt nevelkedtünk. 5 éves koráig éltünk együtt. Több mint 10 év van közöttünk.
2021. dec. 5. 22:31
 4/21 anonim ***** válasza:
91%
Na gondold el, nálam van a második unoka, hát elhiheted, hogy feleannyi érdeklödést meg izgalmat nem mutattak iránta a nagyszülők, mint az első unoka iránt. A tesód most még ezt is át fogja élni, mégjobban utálni fog.
2021. dec. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
A nagyszülők a borzasztóak ha csak az elsőt szeretik!
2021. dec. 5. 22:39
 6/21 anonim ***** válasza:
91%
Elég gyerekes, hiába felnőttek.
2021. dec. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Az, hogy meg szeretném oldani a kapcsolatunkat? Vagy veszett ügy?
2021. dec. 5. 23:03
 8/21 anonymousreview60 ***** válasza:
60%

Nem veszett ügy, kivéve, ha a tesód pszichotikus.

Meg kell hallgatnod a tesódat. Négyszemközt. Ától cettig. Ne sokat mondj! Keveset kérdezz! Figyelmesen hallgasd végig. Sok indulattal fog beszélni, és lehet, hogy inkoherensen, de akkor is hallgasd végig, amíg ki nem fullad.

Ezután gondold végig, mi volt ez a helyzet a te szemszögedből, majd helyezkedj a tesód helyzetébe, és az alapján mondd el, mit gondolsz az ő érzéseiről! Meg a szüleitekről. És ez legyen az új viszonyotok alapja.

Tuti, hogy a szüleid nem szenteltek neki elég figyelmet (legfeljebb csak szerintük), vagy kivételeztek veled, úgy hogy észre sem veted, vették. Emiatt ő másodrangú, a gyereke is az lesz, attól tart.

Te akkor is lehetsz "bűnös", ha nem tettél semmit. Egy barátom feleségének a húgát az apjuk 100% figyelemmel kezelte, az anyjuk meg 50-50. A húg meg csak elfogadta, amit adtak neki. Ma maximum havi egy telefon van a nővérek közt. Mert a szülők f@szok voltak.

2021. dec. 6. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
19%
Nők.
2021. dec. 6. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben igazatok van. Nem volt szép gyerekkora. Csak, hogy teljes legyen a történet gimnazista kora én is “nevelem”. Mai napig főzök rá. És én vagyok aki megkérdezem mikor ér haza. Gyakran mondogatom neki, hogy menjen dolgozni, vagy legalább tanuljon tovább. Mert igenis szeretném, hogy legyen belőle valaki. Nem az én dolgom igaz?
2021. dec. 6. 11:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!