Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szülőktől és testvérektől is...

Szülőktől és testvérektől is kérdezem: mit tennétek, ha az egyik gyereketek / testvéretek kifejezetten nem szeretné a másikat, és ez felnőtt korra se múlna el? Nem megromlott kapcsolatról van szó, hanem elemi antipiátiáról kettejük közt. Többi lent.

Figyelt kérdés
Négygyermekes család vagyunk, középosztálybeliek, szüleink nem váltak el, és olyan sem volt, hogy egyikünkkel jobban szerették volna. A legidősebb testvérünk fiú, már huszonéves (közelebb a harminchoz), és sosem szerette a legkisebb húgunkat. Nem bántotta, nem beszélt csúnyán róla, egyszerűen hihetetlenül rideg volt vele, kerülte, és mindig azt mondta, ő egy betolakodó a mi családunkba. Minket (a két kisebbet) nagyon szeretett mindig is, ránk sosem mondott ilyet, nem érzékeltette, hogy baja lenne velünk, csak a legkisebbet nem tudta sosem megszokni. Olyan vele, mint egy nem szimpatikus idegennel, nem bántja, de még most is érzékelteti vele a dolgokat. Nemrég ismét közölte a húgunkkal, hogy reméli tudja, ő egy betolakodó ebbe a családba. Mivel a szeretetet nem lehet erőltetni, így a szüleink se erőltették a dolgot, mégsem parancsolhatjuk meg neki, hogy szeresse. Húgunk fiatal felnőtt, alig múlt húsz, és elég szigorú, komoly személyisége van. Ő sem küzd a bátyjáért, elfogadta a dolgot, de biztos bántja, mert bárki előtt felvállalja, hogy konkrétan a fejéhez lett vágva a dolog, hogy ő egy betolakodó.

2020. máj. 19. 16:39
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
*egyikünket
2020. máj. 19. 16:45
 2/22 anonim ***** válasza:
98%
Semmit. A szeretet vagy van, vagy nincs, attol hogy verszerinti rokonok, nem kell szeretniuk egymast.
2020. máj. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Ezt elfogadtuk, csak azért nem kellett volna évtizedeken át olyanokat mondania neki, hogy ő egy betolakodó, és ezt sose felejtse el. A szüleink vágytak rá, nem a gyerek erőszakolta ki, hogy megszülethessen.
2020. máj. 19. 16:55
 4/22 anonim ***** válasza:
88%
Mi az egyik testvéremmel ki nem állhatjuk egymást, de nem hiszem, hogy ez akkora tragédia lenne. Nem kötelező minden vérszerinti rokont szeretni. Azokat az embereket kell szeretni, akikre számíthatunk, akik viszontszeretnek, elfogadnak, akik a barátaink stb. Ezt nem a vér határozza meg.
2020. máj. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Ezt elfogadom én is, nekem is van olyan rokonom, akivel semmi témám sincs, olyan idegen, mint az utcán bármelyik járókelő, de azért az csak nem normális, hogy valakit állandóan betolakodónak tituláljanak.
2020. máj. 19. 17:06
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, szerintem a szülők hibája ez az állapot. Ha a bátyj 30-hoz közeli, a lány alig múlt 20, akkor 8-9 év lehet köztük, ami egyáltalán nem olyan sok. Az én bátyám is 8 évvel idősebb nálam, szóval erre nem lehet fogni. Azért egy 8-9 éves gyerekkel a szülők képesek megbeszélni a helyzetet, és nekik kellett volna már az első ilyen beszólásnál leállítani a nagy tesót. Oké, a szülők nem erőszakolhatják ki a szeretet, DE attól még igenis helyre lehet tenni a legidősebb gyereket, hogy a kicsinek nem mond ilyet, ugyanúgy a család tagja akár tetszik neki, akár nem. A szülőknek már várandósság alatt beszélniük kellett volna a báttyal és törődni vele, nyilvánvaló, hogy sérelemként élte meg az újabb kistestvér érkezését, és nem tudta/tudja magát túltenni ezen. Ha anno a szülők nagyobb figyelmet fordítanak neki, akkor még meg lehetett volna ezt oldani, de most már veszett fejsze nyele.
2020. máj. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Utolsó igen, ez igaz, én is mindig azt vallom, hogy lehettek volna anyuék határozottabbak, azért elég súlyos dolog valakit betolakodónak nevezni állandó jelleggel, aki nem kérte, hogy megfoganjon. Azért érdekes, mert ugye legkisebb gyerek, előtte már kétszer volt kistesó érkezése, és minket nagyon szívesen fogadott, velünk szívesen játszott, holott én is lány vagyok, tehát még a nemek különbözőségére se lehet gyanakodni. Velünk minden természetesen ment, mindenben számíthatunk rá, és a húgunkkal nem tudjuk mi ez a kattanása. Személyes indoka egy sincs, egyszerűen azt vallja, mi hárman tesók voltunk jól a szülőkkel, ő pedig csak jött, mint egy betolakodó. Valahol azért csak nem normális dolog, hogy lassan harmincévesen is ezzel traktálja, hogy szegény lány véletlenül se felejtse el a "helyét" a családban...
2020. máj. 19. 17:42
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Hat, annal tobbet nem tudtok tenni, mint elfogadjatok es helyen kezelitek a helyzetet. Ez a 2 evtizedes ellenszenv mar nem fog megvaltozni. Ilyesmi nagyon gyakran elo szokott fordulni. Kivancsi lennek az okra, ami ezt kivaltotta.
2020. máj. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Születése óta így van, egyszerűen azért, mert bátyánk tökéletesnek érezte a családunkat öt fővel, a negyedik testvér csak egy kellemetlen, kéretlen alak volt számára. A szüleink házassága boldog, minket is nagyon szerettek, sosem voltunk elhanyagolva, szegények sem voltunk. A családban mindenki mást szeret, a szüleinket is.
2020. máj. 19. 18:12
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor is a szülők hibája. Anno, a várandósság idején a helyére kellett volna tenni, sőt, még most is a helyére kéne tenniük valahányszor ilyet mond a legfiatalabb testvérnek. Nekem nem lenne hitem anyámékban, ha hagynák, hogy bármelyik testvérem is így bánjon velem.
2020. máj. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!