Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Az összes gyermekkori emlékem,...

Az összes gyermekkori emlékem, képek, videók a testvéreméknél vannak, akikkel időközben elmérgesedett a viszony. Van esély rá, hogy megszerezhessem őket?

Figyelt kérdés
Szeretném megmutatni a páromnak ezeket az emlékeket. Viszont nem tudom, hogy hogyan kérjem el tőlük, hiszen mindenhonnan letiltottak, még telefonon is. Van bármilyen ötletek, hogy mire hivatkozva tudnám megszerezni őket és ha nemet mondanak akkor mit tegyek?

2021. dec. 29. 08:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
32%

"Szóval 4 testvérem van, abból a legidősebbel remekül kijövök.Az egyikkel csak-csak, de a harmadikkal nagyon elmérgesedett a viszony a párja miatt. "


És a negyedik?

2021. dec. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Már biztosan fáradt vagyok. Azt akartam írni hogy négyen vagyunk testvérek.
2021. dec. 29. 22:37
 13/15 anonim válasza:
69%
Én csak a saját helyzetemet tudom leírni, ebben az esetben nálam voltak a keresztanyám és a fia képei. Én is letiltottam őket ahol csak tudtam, nem szándékozok velük kapcsolatba lépni ebben az életben, így a képeiket kidobtam. Tudom, hogy nem volt szép dolog, és hogy valaki szerint akár nem is vagyok emiatt normális, de én akkor így döntöttem. Mivel őket az örökségből csak az értékes dolgok érdekelték, nem pedig ezek a képek, amiknek “csak” eszmei értéke van, úgy gondoltam nem kell nekik.
2021. dec. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Köszönöm a választ. Nálunk nem a pénz a probléma, hanem szerintem sokkal rosszabb dolgok. Csak azóta ilyen rossz a viszony, amióta a testvérem a párjával van. Folyamatosan össze akar ugrasztani a párja a testvéreimmel és elég jól megy neki. Teljesen felesleges szerintem már bármivel is próbálkoznom, mert úgy sem nekem hisz a testvérem és őt szereti.

Számomra is van értéke a képeknek, akkor is ha eszmei. Teljesen meg tudom érteni, ha kidobtad a képeiket, ugyanakkor nem szeretnék hasonlóan járni.

Arra gondoltam, amikor a kérdést kiírtam, hogy jogi úton esetleg, ha máshogy nem lehet. De ahogy utánaolvastam, nem nagyon lehet megszerezni őket, hiszen az hogy birtokolják az önmagában nem törvénysértés. Az lenne, az ha az engedelyem nélkül megosztják stb.

Az az ötletem támadt, hogy az egyik testveremet a születésnapom közeledtével meg fogom kérni, hogy csak ezt az egyet kérem, ha akkor sem sikerül, akkor valószínűleg sosem kapom meg és abba is meg kell próbálnom beletörődni.

2021. dec. 30. 08:17
 15/15 anonim ***** válasza:
87%
Ha tudod, hogy hol laknak. Menj oda egy kisebb ajándék csomaggal. Mondd azt, hogy sajnálod, ha te megbántottad őket, illetve készen állsz arra, hogy megbocsásd, amit ők tettek veled, és szeretnéd rendezni a viszonyt. Mert a testvéred fontos számodra. És ezután nyugodtan elkérheted a képeket, biztos szívesen odaadják.
2021. dec. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!