Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Adnál kölcsön ebben a helyzetben?

Adnál kölcsön ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Adnál kölcsön egy nagyobb összeget a testvérednek, egy olyan dologra amit 2 éve volt elintézni, de nem bírta. És valószínűleg nem adná soha vissza a pénzt, mert amit eddig adtál támogatás kép azt sem adta..

Miközben te házra gyűjtesz és neked sem sok van?


2022. jan. 10. 09:12
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
97%
Nem, semmi esetre sem.
2022. jan. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
96%
Nem, dehogy is.
2022. jan. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
84%

mert amit eddig adtál támogatás kép azt sem adta..


TÁmogatást miért adott volna vissza? Az nem kölcsön...

2022. jan. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 L.. István ***** válasza:
85%
Dehogy adnék. Esetleg ha tud valamit adni letétbe.
2022. jan. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
95%
A-hitel, személyi kölcsön, zaci..... Kiváló lehetőségek a testvér részére és nincs olyan opció, hogy nem fizeti vissza.
2022. jan. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
95%
Dehogy adnék :D kb mindent felsoroltál, ezekből 1 is kizáró ok lenne.
2022. jan. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
96%

Én egyszer adtam tesómnak. Betette a zaciba a férje nyakláncát és nem tudta volna kiváltani. Nagyobb összeg volt. Nem mondtam neki semmit, hogy mikor adja vissza csak annyit, hogy amikor tudja visszaadja.


Apámnak már úgy kommunikálta ezt le, hogy én cseszegetem hogy adja vissza a pénzt. Soha nem cseszegettem, mutattam is az sms-eket apámnak, ami engem igazolt. Apám lecseszte tesómat, és megfogadtuk hogy soha nem adunk neki. A te helyzetedben főleg nem adnék.

2022. jan. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 Adkeizaal ***** válasza:
95%

Röviden: NEM!


Hosszabban: Nem, Nem, Nem!


Arra van a bank, hogy hitelezzen ha az nem ad, jó okkal teszi.

Kevés és ritka olyan eset van ami, bankon kívüli kölcsönöket a kölcsönt adó félnek viszonylag kockázatmentessé teszi.


A ti esetetekben semmilyen okod nincs kölcsönadni.

-Feleslegesen vállalnál kockázatot a pénzedre (sőt szerinted tuti nem kapod vissza)

-Morális alapi segítséget, mint testvér már elvesztette az előző meg nem fizetet kölcsönökkel.

-Leírásod alapján meg nem vagy olyan anyagi helyzetben, és nem olyan a kapcsolatotok, hogy ekkora összeggel megajándékozd.


Ha valakinek meg nem tetszik a rokonságban, hogy nem adsz, számára nyitott a lehetőség “feneketlen kútba dobni a pénzét”.

2022. jan. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
14%
Én adnék, de én hülye vagyok, nekem a pénz nem számit. Na nem azért mert rengeteg van hanem mert egyszerüen nem érdekel,hog tiz vagy százezer van nálam, amig van mit ennem , ki vannak fizetve a számláim , melegben alszom boldog vagyok. De ez én vagyok, TE meg csinálj amit TE akarsz, ne a másikat nézd mit tenne.
2022. jan. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
72%
9-es akkor adhatsz nekem is :))))))))))
2022. jan. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!