Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ha anyagilag beleférne, de az...

Ha anyagilag beleférne, de az álláspontod más, mit tennél az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés
Tehát ha ellenzed az abortuszt, de egy rokon, barát, közeli ismerős azzal fordulna hozzád, hogy terhes, nem akarja megtartani, viszont nincs pénze a beavatkozásra, és tőled szeretne rá kölcsön kérni, mit tennél?

2018. febr. 28. 11:23
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
81%

Adnék. Mert ez itt már nem olyan kérdés, hogy elítélem-e, vagy sem, hanem hogy segítek-e egy baráton/rokonon, vagy sem. Meglehet azért az abortuszról az embernek az ilyen-olyan véleménye, de nem dönthet más helyett.

Annak, aki kölcsön ad rá, de egyébként elítéli az abortuszt, nem kell, hogy bűntudata legyen, és nem kell azt éreznie, hogy ezzel ő vetett véget egy életnek. Mert ha ő nem ad rá, akkor majd más fog. Nem amiatt fogja magát meggondolni, aki az abortusz mellett döntött, mert xy-tól nem kap rá pénzt kölcsön

.

2018. febr. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
15%
Nem adnék. Oldja meg.
2018. febr. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
59%
Adnék, mert különben még a végén nekem adná a gyereket, hogy tessék, ha úgyis ennyire az abortusz ellen vagy, itt egy gyerek, neveld fel!
2018. febr. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
23%
Utolsó miért? A kérdező kényszerítette a szexre? Nem hiszem..
2018. febr. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
66%
Adnék ha megbízható, habár 40k nem nagy összeg. Nincs közöm ahhoz mire kér kölcsön, mondhatna egészen mást is de értékelném, hogy őszinte volt velem és beavatott egy ilyen kényes helyzetben. Pontosan elég rossz lehet ez anélkül is hogy akihez segítségért fordul még nyom egy fejmosást és végül nem ad mert az elvei mást diktálnak egy olyan dologban amihez egyébként semmi köze, hiszen senki nem szólhat bele más életébe főleg nem ilyen horderejű témában.
2018. febr. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
74%
Adnèk. Attól mèg mert èn nem támogatom az abortuszt neki segitenék, mert az nem az ha emiatt meg kell taratajia egy gyereket akit nem tud eltartani, neadjisten neheztel rá majd és esetleg emiatt megnyomoritja a gyereket egy èletre. Az ő èlete, az ő döntése.
2018. febr. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
74%

Hú...hát szerintem adnék, mert az ilyet jobb mielőbb elintézni, nem húzni azzal az időt, hogy ide-oda rohangászik ki mástól lehetne kérni, de mármi másra szívesebben adnék az tény!

Az meg mi, hogy hozzám hozná a gyereket, ha nem adnék ? Miért nem apukának vinné, ő csinálta :)

2018. febr. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
47%

Gondoltam, ha az ember nagyon ellenzi az abortuszt, merthogy gyilkosság meg érző lény és hasonló, akkor itt egy remek alkalom, hogy meg lehessen menteni egy érző lényt a gyilkosságtól, nem?


Hiszen, ha én nem adok, akkor ad majd más, nyilvánvalóan, szóval egyféleképpen menthető meg a kis érző lény, ha nekem (mint abortuszt nagyon ellenző embernek) adja.

2018. febr. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
27%
Fú, hát, nemtom, szerintem én nem adnék. Ez nekem olyan durva dolog. Morbid is. Inkább örökbe fogadnám a gyerekét, vagy adja ő örökbe olyan párnak, akiknek nem lehet gyerekük.
2018. febr. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

Pont azért írtam ki a kérdést, mert itt sok a pro és a kontra, valójában mindkét oldalnak valahol igaza van.

Nem vagyok ilyen helyzetben amúgy, volt hasonló eset, de az se telibe így történt,

csak közvetve (na meg nem is most), de elgondolkodtatott az egész, hogy mások mit gondolnak erről...

2018. febr. 28. 11:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!