Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ha a húgom bulimiás (feltétele...

Ha a húgom bulimiás (feltételezés), akkor vele beszéljem meg, vagy szóljak egyből anyunak? Nagyon kínos helyzet, tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés
Én 18 éves lány vagyok. Az utóbbi hónapokban tűnt fel nekem, hogy a húgom (16), rengeteget eszik, és közben láthatóan fogyott. Van futópad a szobájában, olykor éjszaka is hallom, hogy fut, mellé nagyon sokat tornászik. Anyuék szerint a mozgás miatt fogyott. Amikor együtt vacsizunk, utána ő egyből a mosdóba megy. A szüleink a földszinten vannak, a mi szobáink az emeleten, van külön fürdőnk, ezért nekik nem tűnik fel a dolog. Én szoktam hallani, ahogy hány, és a szagot is éreztem már néha, mikor utána bementem. A szobájába ha átmegyek, ott is sokszor kajaszag van, tehát nem csak annyit eszik, amit látunk, hanem szerintem a zsebpénzét is kajára költi és sunyiban eszik a szobájában. Ez azóta tart amúgy, mióta barátja van. Szerintetek mit csináljak? Beszéljem meg vele a dolgot, vagy szóljak anyunak? És milyen hangnemben, milyen szavakkal kéne ezt megfogalmaznom, hogy annyira ne legyen kellemetlen?

2022. febr. 8. 08:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
Anyukádnak említsd meg inkább előbb szerintem. Már ha olyan a mentalitasa, hogy lehet vele erről beszélni, és nem ugrik a torkotoknak.
2022. febr. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%
Vele beszélj először, h tudsz róla. Mond meg neki h szeretnél vele beszélni. Te tudod milyen természetű a tesód és h kéne beszélni vele. Illetve a szülőknek is kellene szólni, ha nem hagyja abba. Ez egy betegség és súlyos állapotot okozhat! Vas hiány, vérszegénység, immunrendszer gyengesége stb...
2022. febr. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%
Anyudnak mondd el elsőre, ha megerto és normális anyuka.
2022. febr. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%
Mindenképp anyukátoknak. Ezt nem oldható te meg, szakember kellene hozzá, es ő felel erte. Ilyen dologban ne kerüld meg
2022. febr. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
28%
Ha nem velem beszélne erről a tesóm, egy életre elvágná magát előttem.
2022. febr. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
93%

En meg bevallalanam, hogy elvágtam bmagam az egeszsege érdekében , majd belátja.

Egy 16 éves gyerekre hogy hat egy másik.. sehogy

2022. febr. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
90%

Először a fogai mennek tönkre a gyomorsavtól, aztán jönnek a hiánytünetek és az emésztőrendszeri problémák, és ez nem lejtő vége.

Azonnal szólj anyukádnak, és tegyél róla, hogy komolyan vegye.

2022. febr. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
19%
Azért érdekes egy család, ahol együtt lakva a szülőknek ez nem tűnik fel.
2022. febr. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
12%
tök mindegy, úgysem fogja abbahagyni a hülye
2022. febr. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
23%
Mi simán hatottunk egymásra 16 évesen. De az, hogy összefognak ellenem, a tesóm meg elárul...
2022. febr. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!