Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Nagyon tanácstalan vagyok....

Kinga0321 kérdése:

Nagyon tanácstalan vagyok. Van már egy 4hónapos kisfiam nem védekeztünk úgy gondoltuk ha összejön mi szeretettel várjuk! Most azonban más a helyzet védekeztünk mégis besikrült a tegnapi tesztem szerint. Szeretnénk még gyereket de mos. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Azért fordulok ide mwrt nagyon tanácstalan vagyok. Van már egy 4hónapos kisfiam nem védekeztünk úgy gondoltuk ha összejön mi szeretettel várjuk! Most azonban más a helyzet védekeztünkégis ősszejött a kistestvér a tegnapo Igazából nem készültem még fel ujra végig csinálni ezt a 9hónapot! Szívem nem engedei azt elfogadni, hogy elvetessem de a szüleim mindenbe beleszólnak pedig bem vagyok már 15éves meghatároznák az egész életemet az első terhességemet is titkoltam tőlük amíg csak tehettem. Magyaráztak is érte kaptam ag okatatást pedig nem éltem már velük akkor jó ideje szóval nem az ő nyakukra szültem meg a kisfiamat. A párom becsületesen dolgozott/dolgozik. Sokan vestekszünk édesanyám miatt (hogy ugye mindent meg akar mondani). Nincs erőm még egy terhességet így végigvinni.
2016. szept. 27. 11:26
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
*de nem most. Bocsánat a hibáért..
2016. szept. 27. 11:27
 2/18 anonim ***** válasza:
79%
Ne keseredj el! Sejtem, mit érezhetsz. Amikor az én lányom volt 4 hónapos, azt mondtam, biztosan nem akarok kistestvért. Aztán az idő előrehaladtával egyre könnyebb lett vele és megváltozott a véleményem. De neked nincs időd hozzászokni a gondolathoz és máris jön a tesó. Az elején biztos nem lesz könnyű, aztán egy év múlva már másképpen látod a helyzeted. Nincs jó tanács, csak bíztatni tudlak, hogy tarts ki! És ne foglalkozz mások véleményével, mert ez mindent beárnyékol.
2016. szept. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%

Van egy gyereked, lesz mégegy. Nőjj fel. Kit érdekel, hogy anyád beleszól? Ne adj neki lehetőséget rá. Vannak anyák, akiket csúnya kifejezéssel élve, úgy kell betanítani, mint a rossz kutyákat. Ha nem úgy viselkedik, ahogy elvárod, akkor ki kell zárni az életedből. Hidd el, nem is fog hiányozni. Nem lesz ki miatt veszekedni, nem fogja megszabni a dolgokat. Egyáltalán hoz annyi pozitívumot az életedbe, ami ellensúlyozza azt, hogy rátelepszik, gyerekként kezel, idegbeteget csinál belőled, és szétcseszi a házasságod? Ugye, hogy nem! Na akkor ennyi, szarj a fejére, ne keresd, ne engedd, hogy keressen. Le fog esni neki a tantusz.

Nekem is ezt kellett csinálnom az enyémmel. Szörnyű bűntudatom volt, de kisimultak az idegeim, tök jó volt minden, mikor kizártam az életünkből. Addig nem engedtem vissza, amíg nem normálisan próbálkozott. Aztán mikor megint jött a hülyeségeivel, meg stresszelni kezdett, akkor hogy, hogy nem, megint kizártam. Egy idő után rájött, hogy nem érdemes kockáztatni, mert hát kell neki az unoka, meg hát unatkozik is nélkülünk.

Csak nem szabad neki teret adni a veszekedésre. Nem szabad belemenni, nem szabad hagyni az ilyet. Csak szépen ki kell vonulni, hátatfordítani, hogy ne érjen el hozzád.


Komolyan, az összes érv a második gyerek ellen az anyád. És akkor inkább a gyereket vetetnéd el, nem anyádat zárnád ki az életedből? Az előbbi esetben, elveteted a gyereked, és anyád ugyanúgy terrorizálni fog a hülyeségeivel, szóval semmit se fog javulni az életed. A második esetben anyád vagy rendet tanul, vagy ki lesz zárva az életedből, megszűnik végre szabad felnőtt ember leszel és megtarthatod a gyereket, akit amúgy szeretnél, csak félsz anyád mit mond.

2016. szept. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
59%
Két dolgot tehetsz megtartod vagy elveteted vagy van még egy hatmadik az örökbeadás.Azt nem írtad, hogy párod mit szeretne, hogyan reagált.Mindenképpen beszéljétek meg, az hogy a szülök mit szólnak hozzá ne érdekeljen ha anyagilag függetlenek vagytok, külön éltek.Nem akarok indiszkrét lenni de hogyan védekeztetek?Mert a megszakításos együttlét nem védekezés...habár már mindegy is hiszen a baba ott van.Én mindenképpen megtartanám, nem lenne szívem bántani a gyermekem.Ha meg kèsőbb akartatok kistesót akkor a kis korkülönbség ne riasszon el, fogd fel úgy, hogy most akart jönni és ennek oka van.Miért nem szeretnél újra terhes lenni?Problémás volt a terhességed?Nekem bizony az volt, magas vérnyomás, hellp szindróma, koraszülés, életmentőcsászár, 1 hónap kórház..azt mondtam ezek után tuti nem lesz több...csak 4 hónap telt el de átgondoltam a dolgokat és úgy gondolom, hogy lesz kistesó. ☺
2016. szept. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
14%
Lesz neked még 3-4 minimum. Csak a szexelés megy ész nélkül. Védekezésről nem hallottatok még?
2016. szept. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Az első gyerek előtt 3évig szedtem gyógyszert tudom mi a védekezés 1évvel a gyerek előtt hagytam abba úgy voltunk vele jöhet a baba de nem görcsöltünk rajta... Most is védekeztünk óvszerrel.... Egyszer volt mwgszakításos mivel az első nehezen jött nem gondoltam h most kb egyből egy lesz.. Szóval TUDOM MI A VÉDEKEZÉS!!
2016. szept. 27. 12:16
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem észt akarok osztani, de az, hogy az első milyen nehezen jött, a következő terhességekben nem jelent semmit. Nekem a második gyerekem matematikailag lehetetlen időpontban fogant. Erre nem lehet és nem szabad számítani. (más kérdés, hogy mi szerettünk volna babát)

Van egy ismerősöm, neki nincs meg a 12 hónap a két gyereke között. Alig heverte ki az egyik születését már jött a második. Megoldották, szerintem már nem bánja. Nem lesz könnyű most mire döntesz, abban biztos vagyok. Én nem vagyok a családi kapcsolatokat megszakító típus, de amit leírtál, az alapján én biztosan csökkenteném a szüleiddel való kapcsolattartást. Ha nem szorulsz rájuk, akkor tudod.

2016. szept. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem most besokkolódtál, olyan hirtelen jött az egész, ilyenkor kavarognak a gondolatok. Kicsit nyugodj le, beszélj pároddal is, ő mit szól. De ha csak egy szemernyi kétséged is van, ne vetesd el. A szüleidnek meg ne engedj bele szólást, természetesen elmondhatják a véleményüket, de ne legyen mérvadó, főleg olyan döntésekben, ami rád és párodra tartozik csak. Kívánom, hogy jó döntést hozz!!!
2016. szept. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek, egy válasz kivételével mind hasznos volt... És mind egyre jobban csak a nem szabad elvetetni érzést erősíti bennem!

Az első válaszoló nagyon jól látja a léyget... Remélem lesz erőm ezt meglépni

2016. szept. 27. 13:22
 10/18 anonim ***** válasza:
37%
Hihetetlen, hogy felnőtt ember létére mennyi ostoba van. Nincs szexuális felvilágosítás iskolákban ? Egyáltalán miről beszélnek ilyenkor sok helyen ? A MEGSZAKÍTÁSOS MÓDSZER NEM VÉDEKEZÉS, inkább szerencsekerék. A 2. gyerek a szülők butasága miatt megfogant.
2016. szept. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!