Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Elegem van, hogy nekem kell...

Elegem van, hogy nekem kell mindig megcsinálnom a házi feladatát, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Igen, Martin vagyok mielőtt kérdezitek!

12 éves húgom képtelen magától megírni a matek (meg a többi...) házi feladatát, anyámnak meg már atomfizika a törtek összeadása és kivonása. Mindig ha matek házi feladata van, azt nekem kell megcsinálni. De ez már hónapok óta, most már hetek óta a törtek, előtte a mértékegységátváltások, azelőtt Terület, Kerület, felszín, stb. Viszont egyszerűen felfoghatatlan, hogy hogyan nem hozott egyeseket dolgozatokból. Anyám állítása szerint dolgozatba ilyeneket nem kaptak. Húgom viszont nem hajlandó megtanulni, nem érti. Anyám buta hozzá, neki már sok a 6. matek feladat. Heti 1-2 alkalommal benyitnak mindig hozzám, hogy akkor itt ez a 12 feladat, ezt kötelező megcsinálnom. Ha rosszul csinálom meg akkor egyest kap. Húgom nem hajlandó megcsinálni, de nem is hajlandó meghallgatni engem, hogy megtanítsam a megoldás menetét.

Ugyanez volt régebben a többi tantárggyal is, idehozták nekem a történelem, természetismeret, magyar házikat és akkor én keressem ki a megoldást a neten... Most ez annyiban változott, hogy anyám írja meg a házifeladatait. Fogalmazás, természetismeret, stb, ezeket anyám írja meg, amíg húgom játszik a számítógépén. Ha felhozzuk az ötletet, hogy írja meg Ő, akkora veszekedést csap le, hogy megsüketülünk. Ezért már nem lehet neki megmondani, hogy írja meg a saját feladatait, mert azzal "provokáljuk" őt pár gyakorikérdések felhasználó szerint.

Hogyan lehet rávenni, hogy legyen szíves a saját házifeladatát megírni anyám segítsége nélkül? Anyám nem hajlandó abbahagyni csicskának lenni, mert nem engedhetjük meg magunknak, hogy rossz jegyet hozzon haza húgom. Muszáj a külvilágnak jól látszanunk a jó jegyekkel.



2022. febr. 13. 16:52
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
100%

"Muszáj a külvilágnak jól látszanunk a jó jegyekkel."

Miért?

Egyébként sajnálom szegény húgodat, sötét marad, és egyszer-kétszer úgyis nagyon csúnyán meg fog bukni szerintem. Akkor majd kénytelen lesz valamit tanulni.

2022. febr. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 A kérdező kommentje:
Azért muszáj jól látszani, hogy ne könyveljenek el minket dilisként és hülyeként mindenhol. Bár az interneten már kb mindenki annak tart minket.
2022. febr. 13. 16:59
 3/58 qkker1 ***** válasza:
95%
Elmebeli állapototok meghatározása jelen kérdésedben szereplő felvetéstől teljesen független.
2022. febr. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
99%

Egyszerű. Nem csináljátok meg neki. Ha hisztizik és ordibál, veszekszik, anyukádnak egy pofont kéne adnia, mert ez nem okés, hogy helyette csináljátok meg, ahelyett hogy segítenétek neki. Kénytelen lesz neki megcsinálnia, vagy megtanulnia a dolgokat. Ha most nem tud semmit se és belétek kapaszkodik, mi lesz később? Az alapokat muszáj tudnia, megtanulnia, és nem fogjátok neki 12. osztályig megírni a házijait. Ha nem tanulja meg az olyan alapokat mint hogy törtek, mértékegység átváltás vagy tizedes számok, hogyan fogja megtanulni a többi dolgot, amihez ezek kellenek? Az életben sem lesz semmi sikere, ha mondjuk 10 dkg cukor helyett 10 kg-t tesz egy sütibe, vagy nem tudja mit ünneplünk március 15-én... (ezek apróbb példák voltak, de érteni a lényeget) Vagy ha helyesen írni nem tud, az önéletrajza is tele lesz hibákkal, és lehet fel se veszik a legtöbb munkahelyre.

Eléggé el lett kényeztetve a segítségeitekkel és hogy neki nem kell csinálnia semmit, most már ideje elkezdenie a saját lábára állnia. Ha nem hajlandó tanulni, rá kell venni valahogy, például eltiltjátok őt a számítógéptől.

2022. febr. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
12%
Na megint kezdődik a vasárnap esti Forsythe Saga...😂😂😂
2022. febr. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 A kérdező kommentje:
4-es én ma megmondtam, hogy megcsinálok kettőt és szépen leírom, hogy mit miért, hogy értse. De az anyám szerin nem jó, mert őfelségének (húgomnak) játszani van kedve, ha már 5 perc alatt megvoltam ezzel a kettő törttel, csináljam már meg a maradékot... És ha azt mondom, hogy NEM akkor üvöltözik velem, hogy nem engedhetjük meg magunknak, meg szeretném, hogy Fótra vigyék a gyogyósok közé? Szeretném, ha évet ismételne? Üvöltözik velem, hogy most covidos a külön tanár, most nem tudja odaküldeni megcsináltatni vele a házit. Attól függetlenül most megcsináltam ezt a kettő feladatot hosszan kifejtve, odaraktam neki, erre visszadobta, majd ping-pongoztunk vele, amíg fel nem adta. Most pipák rám nagyon, megsértődtek, mondja hogy így segítsenek nekem ha bajban vagyok... Nem mintha amúgy segítenének az én egyetemi házifeladataimmal..
2022. febr. 13. 17:13
 7/58 anonim ***** válasza:
99%
Kezdődik megint, igen, elég szomorú, hogy vannak ilyen családok, és rengeteg ilyen van, csak nem tudtok róla. Csóró kérdező még normálisnak számít a sok ökör között, csak nehogy később nála is beüssön ez a sok gyerekkori toxikum...
2022. febr. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
93%
Sajnálom, hogy ilyen a családod, a húgod hisztis, anyukád meg mintha jobban szeretné őt mert annyira elkényezteti... Legalább helyetted megírta a házikat amikor ugyanilyen idős voltál mint most a húgod?
2022. febr. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, anyád helyett nem tudsz dönteni, ő lehet/maradhat csicska, de neked nem kell ezt a szerepet tovább tolni. Jah, hogy akkor anyád veled fog ordibálni?

Nos, lehet kapni füldugót :)

2022. febr. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 A kérdező kommentje:
Másodikos koromig nekem is Ő írta meg, de egyszer lebuktam vele, a tanár pedig köznevetség tárgyává tett mindenki előtt. De 2007 még másik világ volt. Utána pedig inkább magántanárhoz járatott.
2022. febr. 13. 17:20
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!