Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Elegem van, hogy nekem kell...

Elegem van, hogy nekem kell mindig megcsinálnom a házi feladatát, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Igen, Martin vagyok mielőtt kérdezitek!

12 éves húgom képtelen magától megírni a matek (meg a többi...) házi feladatát, anyámnak meg már atomfizika a törtek összeadása és kivonása. Mindig ha matek házi feladata van, azt nekem kell megcsinálni. De ez már hónapok óta, most már hetek óta a törtek, előtte a mértékegységátváltások, azelőtt Terület, Kerület, felszín, stb. Viszont egyszerűen felfoghatatlan, hogy hogyan nem hozott egyeseket dolgozatokból. Anyám állítása szerint dolgozatba ilyeneket nem kaptak. Húgom viszont nem hajlandó megtanulni, nem érti. Anyám buta hozzá, neki már sok a 6. matek feladat. Heti 1-2 alkalommal benyitnak mindig hozzám, hogy akkor itt ez a 12 feladat, ezt kötelező megcsinálnom. Ha rosszul csinálom meg akkor egyest kap. Húgom nem hajlandó megcsinálni, de nem is hajlandó meghallgatni engem, hogy megtanítsam a megoldás menetét.

Ugyanez volt régebben a többi tantárggyal is, idehozták nekem a történelem, természetismeret, magyar házikat és akkor én keressem ki a megoldást a neten... Most ez annyiban változott, hogy anyám írja meg a házifeladatait. Fogalmazás, természetismeret, stb, ezeket anyám írja meg, amíg húgom játszik a számítógépén. Ha felhozzuk az ötletet, hogy írja meg Ő, akkora veszekedést csap le, hogy megsüketülünk. Ezért már nem lehet neki megmondani, hogy írja meg a saját feladatait, mert azzal "provokáljuk" őt pár gyakorikérdések felhasználó szerint.

Hogyan lehet rávenni, hogy legyen szíves a saját házifeladatát megírni anyám segítsége nélkül? Anyám nem hajlandó abbahagyni csicskának lenni, mert nem engedhetjük meg magunknak, hogy rossz jegyet hozzon haza húgom. Muszáj a külvilágnak jól látszanunk a jó jegyekkel.



2022. febr. 13. 16:52
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
100%
Én is meg szoktam kérni a nagyobbat, hogy együtt tanuljanak. Néha fizetek is érte ezrest. De ha húgod így áll hozzá, anyád a hibás. Nekem hisztizne a gyerek, pofán csapnám, 12 éves, nem 2. Mit tehetsz, megírod. Tegyél bele 1-2 hibát 😃
2022. febr. 14. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudlak sajnálni, mert tehetetlen vagy, és még 40 évesen is ott fogsz élni.
2022. febr. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó úton vagytok hozzá, hogy a húgodat egy életképtelen elkényeztetett libának neveljétek. Ha nincs házi nincs számítógép, lehet hisztizni. Ha rossz jegyeket kap, akkor mást is meg kell vonni. Majd rájön.
2022. febr. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
0%
Szevasz Martin :D Segitsela hugodnak, amiben tudsz!
2022. febr. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
88%

Én azt nem értem hogy a dolgozatot hogy írja meg a tesód, vagy hogy felel. Kizárt hogy ha mindent helyette csináltok meg akkor ne szerezzen rossz jegyeket.

Martin te meg huszonéves vagy ha jól értem. Mit dolgozol, vagy miből élsz?

2022. febr. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
100%
35: kizártnak tartom, hogy egy ilyen súlyos pszichés gondokkal küzdő lány versenyistállóban jól teljesítsen, és egyetlen tanárnak se tűnjön fel, hogy ketyós....
2022. febr. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értem, ok a háziját megcsináljátok, de mi a helyzet a dolgozatokkal, felelésekkel? Ott nem te meg anyád álltok ki, ott meg hamar kiderül, hogy nem tanul semmit.
2022. febr. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 A kérdező kommentje:

#35 Havi bruttó 40 ezret keresek, irodán dolgozom napi 2 órában.

Nem teljesít jól, erős 3-4-es. Néha becsúsznak kettesek. Amúgy most pánikolnak, mert holnap ír dolgozatot ebből és b*szik megcsinálni a házit, megint nekem kellett 15 hosszú törtes feladatot megcsinálni. Pánikolnak, hogy hogyan lesz meg neki a dolgozat. Eddig szerencséjük volt, mert "nem abból volt a dolgozat ami a házi volt". Én sem értem ez miért működik így.

2022. febr. 15. 18:37
 39/58 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem dolgozol teljes állásban? 2 órát egyáltalán mit lehet dolgozni?
2022. febr. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 A kérdező kommentje:
Facebookozom munkahelyen, ennyit kell csinálnom. Azért nem dolgozom rendes állásban, mert egyszerűen nem tudok fizikai munkát vállalni a rossz egészségem miatt, szellemi melót meg nem találok mert nem vesznek fel, minden teszten megbukok.
2022. febr. 15. 18:43
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!