Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » El kell fogadni, ha egy...

El kell fogadni, ha egy testvér nem kíváncsi a gyerekre, csak a testvére “tartozékaként” tekint rá?

Figyelt kérdés
Az unokaöccsére, unokahúgára
2022. márc. 9. 15:06
1 2
 11/20 Metionin ***** válasza:
87%
9. Ez nem azt jelenti, hogy gyerekmentesnek kell lennie a családi találkozásoknak. Egyszerűen ha nem izgatja a gyerek, nem kell tukmálni, a kezébe adni, rásózni, képeket küldeni neki a gyerekről és annyi. Akit érdekel, majd tutujgatja a családi banzájon is, akit meg nem, azt békén kell hagyni.
2022. márc. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
82%
Persze. Családban kifejezetten irritáló egy normális testvéri kapcsolatban, amikor végignézed, hogy a testvéred személyisége folyamatosan megszűnik, aztán már telefonon is csak azt hallod, hogy ráncigálja a gyerek és abszolút nem figyel rád, fel sem fogja, amit mondasz. Talán nem is hallja a gyerek zsivajtól. Ő pedig semmi másról nem tud beszélni csak hogy éppen melyik taknyodzik..
2022. márc. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
83%

A gyerekmentes övezet pedig jó dolog. Nekem nincs testvérem, én e téren nem vagyok érdekelt, de a nejemnek két húga is van. Nejem egy idő után megunta, hogy mindkét húga gyerekei katasztrófa sújtotta övezetté rombolják a lakást, a kertet, a kutya és a macskáink rémülten menekülnek a kis nyavalyások elől, ezért kikötötte, hogy ha jönni óhajtanak, azt gyerekek nélkül tegyék, mert nem akar tőlük idegrohamot kapni.

Fél évig sértődés és "hattyú halála" volt, nekünk pedig csend és nyugalom, mert nem kellett nagy felhajtást csinálni főzésileg stb. :D

2022. márc. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
77%

Mi az, hogy el kell-e fogadi? Nyilván el kell.


Nem az ő gyereke, nem ő vállalta, semmi kötődése nincsen hozzá. Nem kell, hogy bármekkora érdeklődést is mutasson felé, ha nem akar.


Hiszen az valójában csak a testvére tartozéka.

2022. márc. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
85%

Ráadásul két teljesen külön téma amit a kérdező a kérdésében megkérdez és az amit utána ír a gyerekmentes övezetről.


Utóbbi összetett téma, ahol alapvetően mindkét fél érthető.


Esüvő szerintem pontosan az a dolog ami az ifjú pár nagy napja és 100% joguk van eldönteni, kivel osztoznak ezen a napon. ÉS részemről teljesen érthető, ha nem akarják, hogy a másik gyereke/párja/akárkije tönkrevágja azt az egyetlen napjukat.


Nyilván ez is gyerekfüggő, láttam esküvőt ahol halálra unta magát a gyerek és csak vergődött, már mindenkinek a töke tele volt vele. Hozzátenném, én magam is untam és utólag megfogadtam, hogy soha nem megyek többet rokoni esküvőre "kényszerből" meg illemből. De például haverom esküvőjén tök jól elvoltak a gyerekek elszórakoztak aztán egyszer csak lemerült az elem és vitték őket haza.

2022. márc. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
77%
El.
2022. márc. 10. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
82%

Bocs, én is hülyét kapok a rokongyerekektől, akiktől fél percre nem lehet nyugtom, mert random nekiáll hisztizni, bőg a semmin, nyafog, ha nem foglalkoznak vele 10 percet.


Úgyhogy ezek fényében pl tök megértem, hogy gyerekmentes övezetet akar - főleg, amikor az esküvőn a szülő totál lesza., hgoy a kölyke visít, de kivinni luxus (igen, ez rendszeres, hol a szertartáson, hol a kajánál pl).

2022. márc. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
82%

Egyébként az is csodás, mikor a felnőttel már semmiről nem lehet beszélni, csak a gyerekéről - mintha engem annyira érdekelne, hogy Pistike épp mit csinált az oviban - mindezt persze félórás kiselőadásban. Vagy, hogy jaj, képzeljem, Zsuzsika teliszrta a pelust.


ÉS? Pont nem érdekel, és többek között ezért kezdem tartani a távolságot is a gyerekes ismerősöktől, mert 10/8 onnantól kezdve meghlyül, és másról sem képes beszélni.

2022. márc. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Miért kellene körberajongania őket??? Túl sok filmet néztél, kérdező.
2022. márc. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
100%
Miért ne kéne elfogadni? A testvérem gyereke a testvérem gyereke, nem az enyém. Utálni nem kell őket nyilván de el kell fogadni hogy valaki nincs oda a gyerekekért, ezt ne vedd magadra valószínű senki gyereke nem érdekli nem csak a tiéd.
2022. márc. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!