Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Véleményekre lennék kíváncsi...

Véleményekre lennék kíváncsi az alábbi helyzetben vagy olyanok válaszára akik hasonló cipőben járnak. Minden választ köszönök. ?

Figyelt kérdés

Van egy házunk amely közös tulajdonban van,3 éve beköltöztem a férjemmel felújítottuk.

Testvérem aki társtulajdonos alkoholista,agresszív ember,nem dolgozik, nem is akar a nagymamával tartatja el magát és zsarolja pénzért alkoholra,nagyon agresszív vele,ha éppen nincs pénze a mamának, akkor összetöri az ajtókat stb...(ha józan akkor olyan mint a ma született bárány és sajnáltatja magát)már mindent eladott amit pénzzé tudott tenni.A nagymama halála után(nagyon beteg már)azt tervezi,hogy ide költözik a közös tulajdonban lévő házba...(hozzá teszem innen is rengeteg mindent eladott mielőtt ideköltöztünk),mivel tulajdonos nem tehetem meg még ha nem dolgozik sem hogy nem engedem be, az meg ugye egyenlő azzal hogy el is tartom mivel, mi fizetjük a számlákat ,fűtést élelmet.Ő meg a tulajdonrészére hivatkozva ide jönne lakni.Még legalább 2-3 év kb.mire elegendő pénzünk lesz, hogy ki tudjuk fizetni(most várjuk első gyermekünket és nem szeretném ha ilyen emberrel kellene laknia).

Köteles vagyok beengedni egy ilyen embert, és eltartani?

A tulajdonjogát senki nem gyakorolhatja a többiek sérelmére,de nem tudom mit tehetnék ha időben nem lesz elegendő pénzünk.Néhány rokonom szerint el kell tartanom mivel ő sosem lesz önellátó(nem akar):)3 tulaj van a házra,őt tervezem kifizetni és utána társasházzá lesz nyilvánítva a ház.2 tulaj ha úgy dönt megteheti azt hogy nem engedi be a 3-dik tulajdonost?Mit tehetek az alábbi helyzetben?



2013. szept. 18. 18:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
kivásároljátok őt, magyarul kifizetitek a ház értékének rá eső részét, írtok adásvételit, és ennyi
2013. szept. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
plusz a nagymama a tulajdonrészét halála előtt átruházza mondjuk rátok és igen megveszed a részét, mondván vagy megelégszik az azonnali pénzzel vagy feljelentitek rongálásért és bántalmazásért.A tulajdon felett az rendelkezik akinek több tulajdonrésze van.
2013. szept. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Mivel tulajdonos ő is, így nem zárhatod ki a tulajdonából.Így be kell engedned, sőt ha úgy dönt hogy a saját tulajdonában akar élni, akkor élhet ott. De nem vagy köteles eltartani. Le lehet választani az ő tulajdonrészét, lehet kérni hogy külön menjenek a számlák (gáz, villany stb) és úgy él ahogy akar. Sajnos a valóságban ez nem nagyon működik, mert ha nem fizet semmit akkor adósságba veri magát, és ezáltal a ti részeteket is rontja.. Jobban jársz ha minél előbb kivásárolod a tulajdonrészét, vagy eladjátok a házat és 3 felé osztjátok a pénzt.
2013. szept. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Igen,ezt tervezzük de ez még legalább 3 év.

Az érdekelne,hogy mit tehetünk ha nem lesz meg időben a pénz...

Be kell engednem?Kitilthatjuk többen tulajdonosok?

2013. szept. 18. 18:11
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyetekben hitelt vennék föl és azonnal kifizetném. Nagyon ellene vagyok a hiteleknek, de ez az a helyzet, amikor ez jelentené a könnyebbik utat. Egy alkoholistával nem lehet normálisan megbeszélni semmit. Az jó kérdés viszont, hogy mi van, ha nem akarja eladni a részét? Ez esetben szerintem be kell engednetek, hiszen joga van a tulajdonában élni.
2013. szept. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
semmiképp nem tilthatjátok ki csak ha galibát okoz mindig feljelenteni, ezeket a papírokat gyűjteni míg nem jön össze annyi ügy hogy távoltartásit kérhetsz.De minden kerületnek van ingyen jogi tanácsadója ott is kérhetsz tanácsot, jobbat mint tőlünk ;)
2013. szept. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

IGEN,én is nagyon ellenzem a hitelt ezért várunk még és spórólunk.Mondjuk amint ideköltözne itt hagynánk a házat,én nem fogok eltartani senkit.

Olyat olvastam a tulajdonjogban, hogy több tulajdonos szótöbbséggel szavazhat(nekem a húgommal 80% tulrészünk van)

az alkoholista testvérnek 20%.És a húgom sem támogatja hogy ide jöjjön lakni ,mivel nem fogja utána a felhalmozott adóságot fizetni.

2013. szept. 18. 18:16
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
50 % fölötti tulajdonrész esetében tényleg van szavazati jogotok a tulajdont illetően pl. ő nem adhatja el csak úgy a házatokat stb. de jogi tanácsadóhoz kell fordulni hogy ilyen esetben hova kell fordulni és milyen kérvényt kell esetleg beadni stb.
2013. szept. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Köszönök szépen,minden választ.

Voltam jogi tanácsadónál,de oda vissza dolgokat mondott.

pl. ha be akar költözni a házba ki kell fizetnie a felújítás felét,másrészt köteles vagyok beengedni mert tulajdonos.

A húgomé a ház 60%,az enyém 20%, az alkoholista testvéré 20%.

2013. szept. 18. 18:19
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
akkor az ottani önkormányzattól kell megkérdezni ahol oda-vissza tudják a törvényeket a megfelelő osztályon
2013. szept. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!