Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Első házasságban született...

Első házasságban született gyerekektől kérdezném, kíváncsiak vagytok a második házasságba született féltestvéretekre?

Figyelt kérdés
Olyanoktól kérdezném, akikkel az édesapja nem tartja a kapcsolatot, ti kíváncsiak vagytok az új házasságban született gyerekekre, féltestvéretekre?

2018. jún. 7. 22:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
Ha a szülő velem nem tartaná a kapcsolatot, akkor nem, nem érdekelne, de szerintem ez a normális. Miért érdeklődjek a gyereke (féltesóm) felől, ha apám/anyám velem nem foglalkozik cseppet sem, szinte már közünk sincs egymáshoz?
2018. jún. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem tartja a kapcsolatot minek lennek ra kivancsi..? Bar nekem nincs feltesom de minimumra van korlatozva a kapcsolatom apammal sajat dontesembol igy nem biztos , hogy erdekelne
2018. jún. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
72%
Én kiváncsi volnék rá
2018. jún. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Házasság nem volt, de a helyzet kb. ez. Sose volt apámmal kapcsolatom, nem érdekel egyáltalán, hol, merre van, kije-mije van.

Nem bunkóságból, hanem mert sose volt része az életemnek. Jól van ez már így.

2018. jún. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
26%

Nekünk van egy féltesónk a húgommal. Ő már akkor kamasz volt mikor születtem, már gyereke is van. A nevét tudom, meg annyit, hogy szőke fiú volt, illetve van róla egy kép kiskorából.

Úgy tudom anya megkereste mikor kicsik voltunk, hogy szeretne-e megismerkedni velünk, de nem akart. Azóta se tudunk róla semmit. Nem értem mi a problémája egyébként, az apánk nem egy mintaapa, de nem tett ellene semmi rosszat igazából.


Én a helyében kíváncsi lennék ránk :D De sajnos olyan lehet, mint az apám, mufurc, nem túl érzelmes és sértődékeny. Egyikük sem fog soha kezdeményezni.

Apa néha mesélt róla, hogy milyen volt kiskorában, és úgy gondolom, hogy szerette, csak nem mutatta ki kellőképpen. A volt felesége pedig gondolom még pluszva ellene fordította a srácot.

2018. jún. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%

Én a másodikban született vagyok, de csak az érdeklődött irántam egy egészen picit, akinek volt kapcsolata az apjával (ez elég logikus is nekem), a másik nem. Igaz, ott a 20 éves korkülönbség is bejátszhatott.

Miután megszakadt az én kapcsolatom a hím egyeddel, akit minimum 2 gyereke "kitagadott", a féltesómmal sem találkoztam többé. Egyszer belefutottam egy távolabbi ismerősbe azon az oldalon, de az sem ment tovább. Nincsenek pozitív érzéseim ama irányba, gyermekként pedig nem kovácsolódtunk össze a már említett sráccal, így a kapocs kiesésekor végett ért az egész.


Lehet, hogy van, akinek romantikus, hogy ah, féltesó, de igazából ez nem sokat jelent önmagában. Ha nem találkoznak, kevesen kezdik aktívan keresni a másikat, úgy képzelem.

Akit ismerek, hogy jóban van a féltesójával s néha találkoznak, ott is az kellett, hogy meglegyen a jó kapcsolat a közös szülővel (s a távolság sem lehet túl nagy. az én féltesóim más megyében laktak). Érdekes esetben az új házastárs is jó fej s még a közös szülő halála után is összejönnek a félig-meddig családtagok, pl. karácsonykor (nem szenteste, mert az a szűkebb családé, de másnap vagy délután).

2018. jún. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
43%
#1 Válaszoló leírta a véleményem. Ez szituáció függő.
2018. jún. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
63%
Nem, nem vagyok rá kíváncsi. 20 év van köztünk, nem érzem a testvéremnek.
2018. jún. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Nem
2018. jún. 8. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
En egy ilyet part ismerek csak kozelrol. 20 ev van a gyerekek kozott. Kapcsolattartas aktiv az apaval, az elozo hazassag gyerekere sok penz van aldozva, sokat van vele foglalkozva (heti 4 tali + minden nap telefon. megis az elso hazassag gyereke nem kivancsi a kicsire, feltekeny mert nem ra van koltve az osszes penz (eleg nagyok voltak az igenyek)
2018. jún. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!