Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek jobb kapcsolat...

Szerintetek jobb kapcsolat lehet két testvér között, ha nagyobb a korkülönbség?

Figyelt kérdés

Én és a bátyám között 8 év van és nagyon kötődöm hozzá, és szerintem ő is hozzám.

A barátnőimnél ez a különbség sokkal kevesebb és van amelyikük egyáltalán nem jön ki a testvérével..



2015. márc. 28. 09:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
bátyám 2 évvel idősebb nálam, igaz gyerekkorunkban sokat "öltük" egymást, de felnőttkorunkra nagyon jó lett a kapcsolatunk.. húgom 10 évvel fiatalabb nálam, vele nem öltük egymást a korkülönbség miatt :) szintúgy nagyon jó a kapcsolatunk... nem korkülönbségtől függ :)
2015. márc. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Húgom és köztem 3 év van, amíg közös és szűkös szobánk volt, elég sok problémánk volt egymással, de csak a szoba miatt, házon kívül összetartó, jó testvérek voltunk. Mióta külön szobánk lett, ez a probléma is megszűnt.
2015. márc. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Annyiban jobb lehet szerintem, hogy ha nagyobb a testvér, mint pl. nálatok is akkor úgymond több esze van már és nem igazán érdekli az ami a kisebbnek még "sokat jelent". Ha egykorúak vagy kevés év van köztük akkor nagyobb esély van a féltékenységre amit vagy kinőnek vagy nem.
2015. márc. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem ettől függ. Az öcsém nyolc évvel fiatalabb nálam, nagyon jó a kapcsolatunk, viszont pl. a párom és a húga között ugyanennyi a körkülönbség, és kb. két havonta beszélnek 10 mondatot. Ugyanígy pl. unokatesómék között 3 év van, nincsenek rosszban, de szinte soha nem beszélnek, nem érdekli őket a másik, míg egyik gyerekkori barátom és az öccse között két és fél év van, és segítik egymást, jól megvannak.


Szerintem inkább függ a két testvér személyiségétől, valamint alapjáraton a család milyenségétől (sok-e a feszültség, a szülők hogyan viszonyulnak a gyerekekhez, stb.). Pl. a szüleim amolyan "mindentjobbantudnak" típusok, habár szeretjük őket, de kiakasztóak tudnak lenni. Így pl. az öcsémmel nagyon sokat jelentett az, hogy amikor ő elkezdett serdülni, és többet veszekedett a szüleimmel, velem "össze tudott fogni", nagyobb lett köztünk az összetartás. Unokatesómékat soha nem fogták, azt csináltak, amit akartak, ez a mai napig meg is látszik rajtuk, mindkettő szülőfüggő, egymással pedig nincs bensőséges viszonyuk.


Nem azt mondom, hogy az jó, ha a szülő nem jó fej:D, de szerintem sokat számít, ha van egy kis szigor, és a két testvér ez ellen együtt tud "lázadni".:)

2015. márc. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
ez nem ettől függ. öcsém és köztem az elképzelhető legrosszabb korkülönbség van (szerintem), 5 év. tehát közös játékok nem nagyon voltak, viszont még mint nagytesóra nem bízták rám a kicsit, nem alakult ki bennem ilyen vigyázós érzés sem. ettől függetlenül viszont eszméletlenül kötődünk egymáshoz, pedig külön városban tanulunk, és egy harmadikban laknak a szüleink.
2015. márc. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Semmi köze hozzá szerintem.


A párom és a bátyja között is épp 8 év van, nagyon jó kapcsolatuk van.


Mi közelebb állunk a testvéreimmel és nekünk is nagyon jó kapcsolatunk van egymással (3 és 4 év különbség van velük).


Én ugyanúgy láttam már nagy és kis korkülönbség mellett is olyat, hogy ölik egymást..


Szerintem a szülőknek sokkal nagyobb szerepük van ebben, mint a korkülönbségnek.

2015. márc. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

szerintem ez nem a korkülönbségtől függ, hanem egyrészt a családtól, másrészt meg a 2 testvértől, hogy mennyi a közös vonás, mennyit vannak együtt stb

az öcsém és köztem 5 év van és bár megvannak köztünk a szokásos testvéri viták, de azért jóban vagyunk

annyiban zavar ez az 5 év, hogy sokszor úgy érzem még nagyon éretlen és nem tudok vele komolyan beszélgetni

de ez csak idő kérdése, pár év és ez se lesz hátrány

2015. márc. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ.


Öcsém 4 évvel fiatalabb, régen ki nem állhattuk egymást. Egyrészt korábban ő volt a család kedvence, én meg az örök második, meg amúgy is egy elb..szott családunk volt. Másrészt ugye fejben sokáig előre jártam, és mikor 14 voltam, ő csak 10, mikor 18 ő akkor kezdte a középsulit.


Egyik legnagyobb szakadék akkor volt, mikor egyetemre kerültem. Egyrészt nem ment túl jól, otthon se voltam sokat, más volt a napi ritmusom is. Így folyton cseszegetést kaptam tőle is hogy miért vagyok hajnalig ébren, miért nem tanulok, lusta vagyok. Nagyon jól esett a b..szogatás a család részéről.


Utána a nagy fordulat akkor állt be, mikor ő is 18 elmúlt, komolyodott, plusz felkerült fősuliba. Rájött hogy nem akkora buli 4-en egy szobában lakni, meg a suli sem olyan egyszerű mint gondolta, és végül inkább csinált egy szakmát, amivel jól keres. Alapvetően jót tett nekünk az az 1 év közös városban, mert ugye 2-en voltunk a családból, voltak közös programok, amiket azóta is tartunk.


Jelenleg meg mindketten dolgozunk, éljük az életünket, és mindketten komolyodtunk annyit, hogy megtaláljuk a közös hangot. Szerintem minden kapcsolatnak valahogy így kellene működnie, hogy a gyerekkori rivalizálás átmegy baráti viszonyba.

2015. márc. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Köztünk hat év van a bátyámmal de ugy erzem mintha egykekent nőttem volna fel. Sztm nem jo a nagy korkülönbség, de ezek szerint másoknál ez nem okozott gondot, akkor tényleg a szulokon múlhat a dolog. Engem pl sosem bíztak a batyamra, közös programok se voltak, lehet h ezen múlt....de azert a szülőknek is nehez lehet, ket különböző korú es nemű gyereket osszeterelni...
2015. márc. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
En es a batyam kozott 10ev van..jol megvoltunk mindig oltuk egymast de aztan idovel ez semmive valt..egy dolog miatt..most 4honapja nem talalkoztunk es par mondatot irtam vele..es hianyzik es egyben szarul esik,hogy ennyire nem erdeklem ot.
2015. ápr. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!