Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A testvérem irigy rám, emiatt...

A testvérem irigy rám, emiatt folyamatos a vita, feszült hangulat? Hogy kezeljem, ha szerinte mindig neki van igaza?

Figyelt kérdés

2 évvel idősebb nálam.


Ugyanarra a szakra jelentkeztem, mint ő. De ő csúszott, aztán passziváltatott is, szóval most együtt vagyunk másodévesek.

Ebből is több konfliktus van, mert ha én csoporttársakkal megyek iszogatni, vagy valami egyetemi buliba, akkor vágja a pofákat, hogy hogy bírom elviselni őket, mennyire gyerekes és sznob mind.

Ha vizsgán jobb jegyet kapok, megy a beszólás, hogy nem érti, én miért kaptam 4-est, vagy 5-öst, mikor sokkal kevesebbet tanultam. Volt, hogy én átmentem, ő nem és nem szólt hozzám napokig emiatt, meg hogy akkor én se fogadjam el a hármast és uv héten tanuljak vele együtt...


Vagy most lett egy párkapcsolatom, ezzel is baja van. Miért van itt ennyit a barátom, miért hagyom, hogy kocsival fuvarozzon, 2 hónapja vagyunk együtt, miért szervezünk már közös utazást stb.

Ha visszaszólok, hogy fejezze már be a zsörtölődést, meg az irigykedést, neki áll feljebb. Hogy ő nem irigy, de egyszerűen képtelen engem megérteni.

Pedig sokszor próbálok neki segíteni, akár a sulival is. Egy tárggyal szenvedett sokat, anno is amiatt csúszott. Mondtam neki, hogy nekem megvannak a korábbi évekről a kérdések kidolgozva, 10 kérdésből 7-8 mindig azokból van válogatva. Én is azt tanultam meg pár nap alatt, 4-est kaptam. Nem, ő egész évben erre a tárgyra készült, kijegyzetelte az egész könyvet magának, nem fog ilyen-olyan jegyzetekből tanulni. 3-szor bukott, most újra felvette, de ha ebben a félévben nem csinálja meg, akkor ismét csúszik... Ha hívom bulizni, csak forgatja a szemét. Ha összehoznám valakivel, ki van akadva.

Az a baj, hogy együtt lakunk, a lakás 2 hálószobás-nappalis. Ő lakik az egyikben, én a másikban, szóval elférnénk, de ezzel a negatív hozzáállással totál tönkreteszi a hangulatot.

Most is este 10-kor benyit a szobámba, hogy anya mondja neki, hogy én utazom el holnap és hogy kedden zh-t írunk, hogy akarok így menni?! Hát mondom bőven lesz időm a kocsiban tanulni, meg ott lesz az egész hétfő is. Nem, ez nem így működik, ő már múlt hét óta tanul rá és hogy miért nem szóltam amúgyis. Annyit mondtam, hogy jó, majd meglátjuk, kinek hogy sikerül, erre megsértődött.


2022. márc. 17. 22:44
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
11%

Tundermese. Most az az a resz hogy szerinted te sokkal szebb vagy ja es mindenben jobb.


Csak szoltam. Mert kihagytad.


Joejt almodozoo.

2022. márc. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:

Nem hagytam ki semmit, ugyanis amit leírtam, az igaz.

Miért jó minden 5. kérdés alá beírni, hogy kamu, mese, hazudik úgyis a kérdés kiírója?

Elhiszem, hogy a te életedben ilyen nincs, ha egyke vagy, akkor még inkább nem tudod, hogy ez milyen rossz így. De ha csak ennyit bírsz ide böfögni, inkább ne írj.

Szép estét neked!

2022. márc. 17. 23:30
 3/39 anonim ***** válasza:
84%
Huh. Elég problémás tesó lehet. Mintha rajtad töltené ki a feszültséget, amiért nem megy olyan jól neki a suli, vagy hogy nincs pasija (ha jól sejtem). Neki többet kell a tananyag felett ülni, neked a mozgó kocsiban is elég olvasgatni. Az utazásról miért kellene szólnod neki? Bár én introvertált vagyok, de a helyében örülnék hogy pár napig enyém a kecó :D
2022. márc. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

4-es, fejezd be a provokálásomat. Nem vagyok erre kíváncsi, nem is fogok reagálni a felesleges kérdéseidre, ne szenvedj itt.


3-as válaszoló, köszönöm a választ! (3-ból 1 normális, viszonylag jó arány)

Igazából régen nem ilyen volt sem ő, sem a kapcsolatunk. Mikor ideköltöztem, még akkor sem. Ez így fokozatosan lett, csak nem tudom, hogy mitől.

Egyetemen ő mindent könyvből akar tanulni, elolvassa az ajánlott irodalmakat is, de sokszor lehetetlen és felesleges is ez. Ha segítenék neki, akkor fel van háborodva, hogy "majd ő tudja". Aztán ha nem sikerül neki a vizsga, vagy rosszabb jegyet kap, az a baja.

2022. márc. 17. 23:39
 5/39 anonim ***** válasza:
95%
Többen megmondtuk itt látom. Az a baja, hogy te vagy az okos a jó,ő meg a nyomodba se érhet.
2022. márc. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
88%
Sikertelen, valószínűleg hozzád képest butának is tartja magát, ráadásul nem elég, hogy annyi évet csúszott, hogy egy évfolyamba kerültetek, de még tovább is csúszhat. Hiába nem dörgölöd az orra alá, ez azért kiakasztó lehet, és képtelen feldolgozni. Szüleitek tudnak egyáltalán a problémáról? Külön nem tudnál költözni?
2022. márc. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

A szüleinknek nem mondom, mert anyukánk így is mindenen aggódik (nehezen viselte, hogy 'kirepültünk'). Nem akarom, hogy még ez is legyen neki gondnak...

A lakás a miénk, vagyis a szüleinké. Akkor lett vásárolva, amikor a tesómat felvették. Tudom, hogy sokaknak még 30-35 évesen is álom egy saját lakás, ház, nem is vitázni szeretnék... De volt szó róla, hogy lenne még egy, és akkor ő marad itt, én pedig költözöm. Csak aztán tök jól éreztük magunkat ketten, el is felejtődött ez az egész, most meg nem akarok odaállni eléjük, hogy vegyenek még egy lakást, nekem.

Barátom már mondta, hogy költözzek át hozzá. Ő egyedül lakik, testvére sincs. De még csak most leszünk 3 hónapja együtt, hiába jöhetnék vissza bármikor, még azért ezt nem szeretném meglépni.

2022. márc. 17. 23:57
 8/39 anonim ***** válasza:
12%
Igen! Jobb lenne külön élnetek. Megterheli a te tökéletességed kérdező. :(
2022. márc. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
12%
Hogy lehet alsóbb évfolyamra lebukni kreditrendszerben?
2022. márc. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
4%
Igen itt mindenkinek csak egy álom,hogy fele fele arányban lakást kapjon a tesójával. Én kaptam tesó nélkül, nem is kell alkalmazkodnom.
2022. márc. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!