Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan tudnám kezelni a párom...

Hogyan tudnám kezelni a párom testvére és férje folyamatos irigységét, utánzását?

Figyelt kérdés

A következő problémám van: A páromnak van egy testvére,annak egy férje. Ők folyamatosan ellenségnek,vetélytársnak, legyőzendőnek tekintenek minket. Mindent lemásolnak rólunk csak nagyobbat,szélesebbet,drágábbat vesznek, legyen szó TV-ről,fényképezőgépről,autóról ,lakásról. Hogy irigyek és így kompenzálják a maguk tehetetlenségét és lemaradását,az nekünk már nyilvánvaló,de borzasztó bosszantó,hogy mindent utánoznak és nagyképüsködnek mellé,hogy nekik nagyobb,jobb...stb minden és persze,mindent titokban szervezik meg,hogy "nagyobbat szóljon" amikor odadörgölik az orrunk alá. Mi nem is foglalkozunk velük és mindent magunknak találunk ki és dolgozunk meg,ők kisírják maguknak a családból és azzal tartják a "versenyt". Most lakást veszünk és mi is titkolni kezdtül előlük,ne másolják le. Kipuhatolták másoktól és gyorsan vesznek ők is egyet, most olcsóbbat,hogy most ezzel idegesítsenek,hogy nekik ennyiből lesz,nem úgy mint nekünk.

Egyszerűen elviselhetetlen már az irigységük,lenézésük,holott egy senkik,akiket még a munkahelyükön sem tűrik meg(többször kirúgták), barátaik sincsenek,mert mindenki hamar rájön, hogy csak lehúzni akarnak mindenkit,csak mi nem tudjuk kikerülni őket,mert családtagok.

Mit lehet tenni ilyen esetben? Mit lhet tenni a helyzettel és mit kellene tennünk magunkban,hogy ezeket ne érezzük folyamatosan?



2014. jún. 29. 21:09
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
36%
Ha ez titeket zavar, akkor ti is irigyek vagytok, s semmivel sem lesztek jobbak náluk. Ha legközelebb megint jönnek valamivel, akkor tiszta szívből gratuláljatok nekik hozzá :)
2014. jún. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
86%
Nem foglalkoztok velük.
2014. jún. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Igazad lehet,hogy már mi is átvesszük ezt a stílust,de elég nehéz lesz velük így viselkedni :)
2014. jún. 29. 21:16
 4/28 A kérdező kommentje:

# 2

Csak az a baj,hogy ezek jönnek mint a pióca és levesznek az életemről és depressziós leszek tőlük.

2014. jún. 29. 21:16
 5/28 A kérdező kommentje:

# 1:

Ha ez zavar az miért irigység?

2014. jún. 29. 21:19
 6/28 anonim ***** válasza:
18%
Fel kéne nőni. Téged is csak azért zavar mert irigy vagy hogy nekik futja mindenből a nagyobbra, jobbra. És ezt most nem bántásból mondom.
2014. jún. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

# 6:

Valamit elfelejtettem írni:

Úgy vesznek nagyobb dolgokat,hogy kivárják,míg leértékelik,vagy használtan,csakhogy dicsekedhessenek. Ők leutánoznak mindenben,mi még nem vettünk olyat amik nekik van. Miért nekünk kellene felnőni,amikor ők csinálják,mi meg csak mérgelődünk?

2014. jún. 29. 21:34
 8/28 anonim ***** válasza:
70%
pont mint az oviban
2014. jún. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
65%
Azért nektek kell felnőni mert gyerekesek vagytok. Ez kb az óvodás p*csméregetés meg kinek erősebb az apukája színvonalú dolgok amit egy egészséges fejlődésű ember 8-10 évesen kinő de néhányan agyilag megragadnak ilyen szinten. Most miért fáj neked hogy ők utánoznak? Én egy jobb környéken lakok 2 éve amikor vettem egy Audit az utcába rá 1-2 hónapon belül lett 3. De kit érdekel? Én azért vettem mert nekem ez tetszik és mert meg akartam venni nem azért mert másnak nem volt és ezzel akartam villogni. És azért kell neked megváltozni mert láthatóan téged idegesít a legjobban és ilyen marhaságon értelmes ember nem idegeskedik. Próbálj felnőne hidd el jobb lesz neked is és kevesebb fölösleges kiadásba veritek magatokat. ;)
2014. jún. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

# 8:

Sajnos igen :(

2014. jún. 29. 21:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!