Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit lehet tenni egy ilyen...

Mit lehet tenni egy ilyen testvérrel?

Figyelt kérdés

Adott a nővérem, aki 34 éves. Én (29) tavaly augusztusban mentem férjhez, 4 év együttélés és abból 1 év jegyben járás után. Namost a nővérem sosem volt szerencsés a párkapcsolatok terén mert egyszerűen elviselhetetlen személyiség és amúgy is világ életében piált meg bulizni járt minthogy normális rendezett életet élt volna és esetleg kialakított volna egy érdemi kapcsolatot. Közben egyébként állandóan azon nyavalygott meg még most is, hogy ő nem talál magának normális embert, persze azért mert ő a normális és mindenki más idióta.

Mindenbe bele szólt, próbált minket osztogatni meg életvezetési tanácsokat adni holott 2 várossal lakik arrébb de a szüleimet hívogatja napi 5x ha éppen nem a nyakukon van mert minden héten hazamegy 2 napra legalább és nem tud anya nélkül semmit csinálni felnőtt létére. A hátam mögött hazudozott rólam a férjemnek, kibeszél minket az egész városban hogy jaj szerelem nem létezik és mi jó hülyék vagyunk hogy elhisszük hogy a házasság szerelmen alapul. Állandóan ránk akaszkodott, folyamatosan csak kibeszélte irigységből az életünket meg anyáéknak is hazudozott rólunk meg próbálta őlet ellenünk fordítani ami sikerült is neki sokszor már. Teljesen megszakítottuk vele a kapcsolatot ezek miatt. A szüleim meg minket cseszegetnek, hogy szegénnyel miért nem beszélünk meg törődünk mert ő egyedül van nincs senkije stb. Meg hogy teljesen mindegy mennyire keseríti meg az életünket, a testvérem ezért beszélnem kell vele. Hogyan lehet velük megértetni, hogy olyannyira mérgező a gyerekük, hogy egyszerűen nem akarom az életemben tartani, anélkül hogy a szüleim elforduljanak tőlem? Volt már valaki hasonló helyzetben?



2022. máj. 3. 00:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Mibe telik ezt szülőknek is elmondani, hogy ezt csinálja, ezért nem akarsz vele kapcsolatban amradni.
2022. máj. 3. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem is ilyen módon célszerű szülőknek elmondani, hogy ezt teszi.

Egyébként ha ilyen módon beszél ki bárkinek ("szerelem nem létezik, ti meg blablabla"), azzal önmagáról állítja ki a szegénységi bizonyítványt.

Viselkedése mögött 100% az van, hogy "tesómnak összejött, nekem meg nem, ezt nem tudom elviselni, lelkileg fáj". Ahelyett, hogy önmagán, viselkedésén, hozzáállásán változtatna, ilyen "ideiglenes lelki fájdalomcsillapítók" amelyeket alkalmaz.

2022. máj. 3. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
98%

Erre én annyit tudnék mondani, hogy jogosan vagytok felháborodva és én magam is így léptem volna meg. Irigységből hazudni a másikról és csak a keserűséget hozni enyhén szólva, nem testvéri dolog.


Szülőnek az esne jól ha a gyerekei összefognának, szerintem ez is érthető.

2022. máj. 3. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Hát ha anyád szerint mindent el kell viselni a tesódtól, akkor viselje el ő. Van egy határ. Szóval nem, nem beszélnék olyannal, aki csak ártani akar nekem és kibeszél idegennek.
2022. máj. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%

Én se tárgyalok öcsémmel,mert egy nárcisztikus manipulatív 6 osztályt végzett senki,aki néha dolgozik,de alapvetően anyánk nyakán él.

Ráadásul bepiálva nyakon is baszta anyánk egyszer.

Rólam hazudik mindenkinek (istenigazából a saját negatív tulajdonságait akasztja rám a történeteiben).


Anyám sokáig mondogatta,hogy fáj neki ez a fajta kapcsolatunk,de ma már nem emlegeti.Szerintem valahol megérti és elfogadja.

2022. máj. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmit, egyszerűen ilyen korban már meg kell tanulni elengedni az ilyesmit, én 26 évesen jöttem rá egy 24 éves testvér mellett, akármennyire is kellemetlen, rossz stb csak a kapcsolattartás minimalizálása segít.


Ezért is ajánlom mindenkinek, hogy ha hasonló körülmények között él otthon, akkor 20 éves kora körül költözzön el!


Bárcsak én is hamarabb megléptem volna.

2022. máj. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
12%
Voooot má.. Most kimaradt a nektek már van gyerek rész..
2022. máj. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
20%
7 lepontozva pedig tényleg vótmá.
2022. máj. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

7/8, Neked mi bajod, ne haragudj? :’D


A többieknek pedig köszönöm a megerősítést. Ezek szerint nem kell lekiismeret furdalásom legyen.

2022. máj. 3. 21:51
 10/12 anonim ***** válasza:
59%

Mutass be neki szimpatikus,klassz csajnak tűnik a nővéred .

Nincs abban semmi,ha szeret bulizni.

Én 31 vagyok

2022. máj. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!