Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek? A testvérem...

Mit tegyek? A testvérem nagyon megváltozott.

Figyelt kérdés
14 éves lány és mostanában hozzám se szól, meg a szüleimhez se. Eljárogat egy toxic társasággal mindig és nem lehet tudni hogy hova megy.Utána kábultan és tömény pia szaggal ér haza.Szerintem vagyis biztos, manipulálják. nem ön maga.A stílusa is megváltozott.Sokat fogyott. Bunkó.Nem kommunikál velünk és ebéd időben simán lelép a kis toxic barátaival találkozni.Vágdossa magát.Este nem alszik.Cigis dobozok a táskájában, már október óta cigizik töményen, mert néhány ku**** osztálytársa könnyedén rávette.Most épp hánytatja magát a fürdőszobában, föltekert metállal.Amikor benyitottam visitott és vörös volt.Mostanában sokszor így jön haza. Biztos hogy valakik bántják és manipulálják,de ezt ő nem akarja elmondani.

#cigaretta #manipulálás #ikertestvér #nagyváltozás #toxiktársaság
2022. máj. 7. 20:52
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
De hogy beszéljek a ikrem hülye fejével hogy ne barátkozzon olyan fingszagú hippikkel?
2022. máj. 7. 21:57
 12/24 anonim ***** válasza:
61%

Ja és sajnos a legtöbb tini ezt csinálja


Nem, nem csinálja ezt a legtöbb.

Az csinálja, akkor letojnak a szülők. Az első után nem ment volna sehova.

2022. máj. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
35%

Sajna zártosztályt kell javasolnom.

Sok gond van: elvonóra van szükség, de sok pszichiátriai betegség is szóba jöhet, pl. borderline személyiségzavar, stb. miért kell megvárni az öngyilkosságot?!


Minél tovább húzzák a szüleid, annál rosszabb lesz, mert a helyzet magától nemhogy nem oldódik meg, hanem súlyosbodik: a függés, a veszély is nő, és a betegség is mélyebb lesz. Na meg simán belekeveredhet valami durva balhéba, és nem lesz fiatalabb se, sulinak annyi, 18 után meg kb. bele se szólhatnak az életébe.


Zártosztály meg azért is kell, hogy a haverokhoz ne tudjon kilógni, talán ott kicsit átgondolja a helyzetet, nem büntetésként, hanem remélhetőleg tényleg, és magától is kerülni fogja őket.


Pénzt, értéket dugják el a szülők, mert a drogosok, piásak könnyen lesznek lopósok, és az a minimum, hogy nem kap zsebpénzt. Ha nagyon kell valami és indokolt, azt megveszitek, de nem adhatja el, stb. tudatni vele, hogy jó ideig nem kap helyette másikat. Így nem cserélődnek piára, drogra a dolgok. De mondom, lehet, hogy itt bizony komolyabb dologról van szó.


Ha van pénzetek, akkor ÁTGONDOLNÁM, hogy felfogadjak egy magánnyomozót, hogy kiderítse a haverokat, és feljelenteném mind egy szálig, annyival is előrébb lennék a gyógyulásban. De nem tudom, hogy ez a tesó szempontjából mennyire előnyős nem épül-e le mégjobban a bizalmi viszony, stb. bár lehet, ha kitisztul, akkor megérti. Ezt a szüleidnek egy normális szakemberrel kéne megbeszélnie.

2022. máj. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
36%
Ő az idsebb vagy te?
2022. máj. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
72%

És baromira nem a te feladatod ennek a megoldása, szerintem ezt a választ mutasd meg a szüleidnek, és gondolkodjanak, hogy mi a megoldás. A veszekedés, stb. nem vezet sehova, amit eddig csináltak nem vezetett eredményre, új dolgot kell kitalálni. Sok türelem kell hozzá, tanácsadóhoz is kell menni, gyámügynél is talán jelenteni kell, mert ha az iskola jelenti, akkor sokkal rosszabb lesz a helyzet, de ezt is valami tanácsadótól kéne megkérdezni.


Amit fél perc alatt találtam, és érdekes: [link]

2022. máj. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
34%
Aki flacol is az skizofrén! Hogy drogtól vagy magától az ebből a szempontból mindegy. Vigyék el a szülők dokihoz mielőtt kinyírja magát vagy valakit!
2022. máj. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
59%
*falcol. bocs, elgépeltem!
2022. máj. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
55%
A gyamugy jobb ha kimarad belole!Ezert is fontos minel hamarabb hogy pszichiater lassa.
2022. máj. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
14-es én vagyok a kisebb
2022. máj. 7. 22:27
 20/24 anonim válasza:
92%
Sajnálom a tesód..Rossz bele gondolni h,14 évesen ilyeneket csinálnak..Remélem sikerül rábeszélnetek h,ne barátkozzon ilyenekkel..
2022. máj. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!