Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Bérmálkozás. Elmennétek a...

Bérmálkozás. Elmennétek a helyünkben?

Figyelt kérdés

Testvéremmel sajnos nem jó a kapcsolatunk.

Hétvégén a fiúk bérmálkozik, amire minket is meghívtak teljesen váratlanul. Gyakorlatilag nem tartjuk a kapcsolatot. Kb 90 km-re élnek, de nem ez a gond.

Viszont a meghívás úgy szól, hogy csak a templomba, otthonra, az ebédre nem….

Ezt én kicsit úgy értelmezem, hogy a pénzt vigyük, de ránk nem kíváncsiak.

Ugyanakkor meg lehet, hogy jó alkalom lenne a kapcsolaton javítani.



2022. máj. 26. 12:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Aha..es mit jelemt szamodra a kapcsolat javitasa egy mise alatt?


Amikor a pap mondja: "Koszontsetek egymas a beke jelevel.."

Akkor te: Bekesseg veled! - gyors kezfogas.

Ennyi.

Kihagytak az ebedbol, de a penz jol jon, ugy hogy ok ratok egy forintot nem koltenek. Trukkos.

Nem mennek!

2022. máj. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
A templomi szakasz nem elég ahhoz, hogy beszéljetek egymással a köszönésen kívül, arra az azt követő ebéd/vacsora lenne alkalmas. Ez alapján azt mondom, hogy nincs benne közeledési szándék, csupán pofa vizit, mert mit szólna a család, hogy pont a tesó nincs ott?! A borítékra is számíthat, de én vagy el sem mennék vagy ha igen, akkor ajándék nélkül és aznap a környéken kirándulnék a családommal. A tesó a gyerekével nem hiányolt eddig sem, így most sem a ti távolmaradásotokon fognak sírni.
2022. máj. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
97%
Szép példát mutatnak a gyereküknek. Igazi kirakat, a templomban lásson benneteket a pap meg a közönség, amúgy nem kíváncsiak rátok. Nem mennék.
2022. máj. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
98%

Menjetek el és mikor vége van a templomi ceremóniának, ti minden rokontól egyesével köszönjetek el és mondjátok el mindenkinek, hogy a ti meghívásotok csak a templomba szólt!

Ha van bennük még egy kis jóérzés, akkor nagyon fogják szégyellni magukat!


Ha nem mentek el, akkor viszont az erkölcsi győzelem az övék, hisz meghívtak benneteket, de ti annyira sem néztétek őket, hogy elmenjetek.

A rokonok ezt fogják látni, hallani.


A fiúnak gratuláljatok és ajándéknak meg ennyi elég lesz:

[link]

2022. máj. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
80%
Ácsi ilyenkor hol szokás ajándékot adni /várni? Már itt elakadtam. Az én köreimben a dedóskorú gyerekek kapnak képes Bibliát hogy "lám erről tanultatok oktatáson" de holmi tini meg fiatal felnőttkorút mi nem pénzelünk bérmálás miatt, mert minek
2022. máj. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
78%
Mivel csak a templomba hívtak titeket, a család többi tagját meg az ebédre is, így nem mennék. Ez alapján nem úgy jönne le, hogy békülni akar, csak kötelező jelleggel, vagy a látszat miatt hívott meg. Ha a gyerek meg keres majd az ebédnél titeket, kitalálna valami kamut, miért csak a templomban voltatok. Esetleg, kérdezd meg, miért nem hívtak meg az ebédre, ha nagyon zavar.
2022. máj. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
56%

Én elmennék, ha az időnkbe beleférne, de ajándékot nem vinnék, esetleg valami kis apróságot a gyereknek, de pénzt biztosan nem. Rokonokkal lehet kicsit beszélgetni, és kész. Utána lehet menni kirándulni valahova.

De még az is lehet, hogy meggondolják magukat, és mégis mehettek majd az ebédre is, ha látják, hogy amúgy jól kijöttök a rokonokkal.

2022. máj. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
78%

Attol tennem fuggove, hogy a gyerekkel van-e/volt-e kapcsolatom. Ha igen, akkor elmennek. Ha nem, akkor csak azert, hogy a tesom kipipalhassa, hogy o “mindent megtett” akkor nem adnam meg neki ezt a szivesseget. A gyereket meg ha nincs kapcsolat egyebkent sem nem igazan fogja erdekelni, hogy ott vagyok-e vagy nem. Max a rokonokat. Mondjuk igy lehet majd rohasztani, hogy meg a gyerek bermalkozasara sem tudott eljonni…

Penzt nem adnek, miert is? Ajandek hogy elmegyek, max egy konyv.

2022. máj. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!