Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen ajándékot szokás venni...

Milyen ajándékot szokás venni bérmálkozásra, ha én leszek a bérmaszülő?

Figyelt kérdés
Amikor én bérmálkoztam,akkor szinte miindenkitpl arany ékszert kaptam,beleértve abérakeresztanyámat is.Nem tudom,hogy mostanában is így szokás,vagy van már valami új divat?Igazából magamból kiindulva én akkor egyáltalán nem örültem az ékszereknek és mai napig nem szeretem az aranyat.Most a nővérem lánya lesz bérmálkozó és engem kért fel bérmaszülőnek.Soha az életben nem láttam még rajta arany ékszert,főleg mert imádja a gyöngyfűzést és általában ilyen gyyöngyből készült ékszereket hord.Mit vehetnék neki ajándékba,ha nem szeretnék aranyat?Egyáltalán mi az ami ildomos lenne egy ilyen alkalomra?
2012. febr. 18. 10:05
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Aranyláncot inkább keresztelőre szoktak, bérmálásra pedig karórát. Mi mindkét két lányt bérmáltunk, mindkettő ezüst szettet (nyaklánc, karlánc) kapott és a dobozába a kis párna alá még tettünk pénzt is. Szerintem vegyél egy szép gyöngy kollekciót, meg adjál mellé pénzt. Csak azt nézd, a kislány mit szeret, ne azt, hogy mi lenne a szokás.
2012. febr. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Pontosan emiatt nem szeretnék aranyat venni,mert szerintem nem örülne neki nagyon.Viszont a gyöngy nem olyan értékes szerintem.Lehet,hogy úgy nézne ki,mintha arra mentem volna,hogy minél olcsóbban megússzam az ajándékozást.

Arra is gondoltam,hogy megkérdezem tőle,hogy mit szeretne,így biztos nem nyúlok mellé,viszont nem lesz meglepetés...

2012. febr. 18. 10:18
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, azt nem írtam, hogy mi is megkérdeztük a lányokat. Kisebb gond, ha nem meglepetés, mint ha kötelező lenne örülnie annak, amit sosem használ. Ráadásul ő már nem egy pici baba, nyugodtan megkérdezheted. :)
2012. febr. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen ékszert, nyaklánc, fülbevaló, karkötő, szép óra. Nem kell, hogy arany legyen, legyen ezüst. Az én bérmálási ajándékom egy ezüst karkötő- és nyaklánc szett volt, kígyóbőr mintájú. Mondjuk mivel fémallergiám van és csak az aranyat bírom, melléfogás volt. :D

De egyébként a legtutibb, ha megkérdezed előtte: engem megkérdeztek, hogy mi legyen, fülbevaló, nyaklánc, karkötő? Aztán nyakláncot kértem, végül egy szett lett belőle. Te is akkor jársz legjobban, ha rá kérdezel, ez nem illetlenség.

2012. febr. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
a bérmálkozás nem az ajándékozásról szól legelső sorban, valamikor régen mikor még nagy volt a szegénység akkor hívtak gazdag kereszt szülőket, ők adtak a kereszt gyereknek egy öltő ruhát és egy bör bakancsot vagy cipőt! az arany meg nem fontos, lánc, karkötő, vagy bármi ékszer nem lényeg! ha én volnék a helyedben meg kérdezném a kereszt gyereket ,hogy neki mire van szüksége és azt venném meg neki!
2012. febr. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,mindenkinek ment a zöld kéz!

Akkor valószínűleg meg fogom kérdezni az unokahugomat,hogy mit szeretne és azt fogom megvenni neki!:)

2012. febr. 18. 13:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Én aranyláncot kaptam anno, és én is azt vettem amikor felkértek bérmaszülőnek.
2012. febr. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek, kérdezd meg!! Engem tavalyelőtt bérmáltak, aranyláncot kaptam rá ajándékba. Nincs vele semmi baj, de nem volt rajtam soha, nem szeretem az ilyeneket. Tök rossz volt megtudni, hogy édesanyámat kérdezte előtte bérmaanyám, hogy mit vegyen, és ő javasolta ezt... A másik lehetőség telitalálat lett volna. :( Úgyhogy kommunikáljatok!!
2012. febr. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!