Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy lehetne leállítani az...

Hogy lehetne leállítani az öcsémet?

Figyelt kérdés
Öcsém 12 éves, iskola után egész nap a gép előtt ül estig, semmi nem érdekli csak mások csesztetése a neten, kötekszik ismeretlenekkel, ismerősökkel, rokonnal, trollkodik, és nagyon zavaró. Egyszer átkutattam a gépét és láttam, hogy rengeteg oldalon fent van és undorító stílusban beszél mindenkivel, mikor ezt elmondtam neki elkezdett anyázni, majd azt mondta hogy ő ezt élvezi, meg utálja az összes embert azért teszi. Nem is érdekelt, úgy gondoltam majd ráun, csak azóta nekem is volt belőle bajom ami nagyon felhúzott. Csinált facebookon egy kamuprofilt és a barátnőmnek írogatott undorító szexuális jellegű dolgokat, letiltotta utána, de nem hagyta abba, csinált még párat is ugyan úgy szitkozódott. Mivel azelőtt láttam miket csinál a neten tudtam hogy ő volt, és be is bizonyosodott, mert volt olyan buta hogy nem rakott utána se kódot a laptopjára. Azóta meg szégyelli magát, mikor jön át hozzánk mindig elbújik a kertbe, vagy átmegy az egyik osztálytársához. Nekem is ír hasonlóakat amúgy, és mikor leszidom akkor csak nevet. Úgy érzem valamiért ebből bajok lesznek egy idő után, tanárainak is írt már, az nem fog kiderülni gondolom, de így ezzel a viselkedéssel felnőttként is ugyan ilyen lesz, csak akkor már lehet hogy élőben fogja csinálni, megveri majd az embereket vagy nem tudom. Szüleim is tudják ezt, de nem csinálnak semmit. Apám egész nap iszik, csinálja a dolgait, nem érdekli mi van vele, sose foglalkozott vele ahogy velem se, anyám meg mindig védi, hogy még kicsi és majd kinövi. Igaz, egyszer apám elvette ezért a laptopját, de pár hét után visszaadta, és minden ugyan úgy folytatódott. Lehet nem az én dolgom hogy ezt megakadályozzam, csak mivel nekem is volt már károm belőle így már kicsit zavar, meg hát mégis csak az öcsém, nem akarom hogy ilyen legyen.

2022. jún. 8. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Majd ha gondja lesz belőle akkor meggondolja, enyni az egész.
2022. jún. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
89%
Csinálj te is egy kamuprofilt és ijessz rá. Írd neki, hogy figyeled régóta, mindent tudsz róla, írd le neki a címeteket, a szobájának kinézetét, a házat, stb. Attól majd jól összefossa magát.
2022. jún. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Még két év, és büntethető lesz. Csak azt kell vele megértetni, hogy attól, hogy egy oldal névtelen és arctalan, vagy csinál kamu profilt, még nem azt jelenti, hogy nem deríthető ki a személye, illetve a rágalmazás, fenyegető, gyűlöletbeszéd, uszítás stb bűncselekmény és büntetik is.


De ha már rá akarsz ijeszteni: Adj fel postán egy kamu levelet a helyi megyei rendőrség nevében, hogy xy kiskorú ellen illetve a jogi képviselője ellen magánvádas eljárásban feljelentés történt becsületsértés miatt, ekkor és ekkor, itt és itt, aztán add meg a pontos adatokat. Elérhetőségnek add meg egy haverod számát, aki tud róla, hogy ő most xy nyomzó vagy ügyvéd, és add oda az öcsédnek.

A megfogalmazásra ügyelj, legalább elsőre nézzen ki hivatalos jogi blablának, esetleg kérj segítséget.


Aztán ha öcséd bexarik, akkor mondd meg, hogy zsebpénzért cserébe tudsz segíteni.

2022. jún. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Trollkodni jó pedig.
2022. jún. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos alkoholisták gyerekeinek előfordulnak különböző lelki sérülések. Sajnos magam is az voltam, szóval az ilyen gyerekek lekivilága eléggé sérült lesz, a részletek különbözőek lehetnek attól függően, hogy van-e valami védő hatás (jó esetben egy tanár vagy rokon aki példát tud nyújtani).


Próbálj meg szakemberrel beszélni, első lépésben elég ha Te beszélsz, nem kell még szólnod róla. akár az iskolapszchológussal akár a családsegítőknél a szakemberekkel beszélhetsz, jó esetben ott is van pszichológus. Ha ezt nem szeretnéd, akkor névtelenül a Kék vonalat vagy az OKIT-ot hívhatod, vagy emailt is irhatsz nekik.

2022. jún. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!